TIXIK.cz » Města » Černá Hora » Nikšic » Niksić

Niksić - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Niksić: Hlídač pokojů
Niksić Mapa Mapa hotelů Niksić

Související témata

Největší města v Černé Hoře, Satelitní mapa Černé Hory, Niksić - satelitní mapa, Niksić: Fotografie

Doporučené hotely Niksić


Zobrazit všechny »Niksić: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Niksić Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Niksić a doprava, Bankomaty
Kapino Polje AirportLetiště3km
Letiště NikšićLetiště3km
Krupačko jezeroJezera6km
Slansko jezeroJezera8km
NikšicRegiony11km
Klášter OstrogKláštery13km
DanilovgradRegiony23km
Pridvorica GorgeSoutěsky22km
Komarnica GorgeSoutěsky24km
ŠavnikRegiony28km
Rimski MozaiciArcheologická naleziště36km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:43:12, Nadmořská výška: 633m

Niksić je druhé největší město v Černé Hoře . Najdeme ho cca 45 km severozápadně od havního města Podgorica . Niksić je město, kde turisté najdou mnoho historických a kulturních památek.

Doprava

Město Niksić má dobré spojení s okolním světem. Z hlavního města Podgorica se sem dostaneme po silnice E762. Tato silnice dále pokračuje až do Bosny a Hercegoviny a spojuje tak Niksić i s oblastmi severněji od města. Další možností je železnice, která spojuje město Niksić s hlavním městem. Každý den jezdí do města Niksić několik spojů. Nejbližší letiště najdeme v hlavním městě Podgorica.

O městě Niksić

Město Niksić má dlouhou historii. Město v dnešní podobě pochází většinou z konce 19. století. Město Niksić je v Černé Hoře proslavené díky pivu, které se tu vaří. Jmenuje se Niksićko Pivo. Město Niksić mělo podobné osudy jako většina měst v Černé Hoře. Ty jsou spojovány především s nepokoji na Balkáně v 90. letech minulého století. Začala tu klesat ekonomika a také vliv turismu. Od roku 2000 ale začalo město Niksić opět zkvétat, přišla sem i řada nových investorů a městu se opět začalo dařit lépe.

Historie města Niksić

Město Niksić má své kořeny už mezi 3. a 4. stoletím, kdy tu byla založena římská osada. Následně byla osada poničena při válečných konfliktech. Po té se zde ujali vlády Gótové, kteří v 5. století město opevnili. Ve 14. Století bylo město Niksić nazýváno Onogošt. Po několikaletých tahanicích o město mezi Slovany a Byzantici se mu začalo říkat Niksić. V 15. století bylo město dobito Turky, kteří tu také postavili pevnost Bedem.

Co tu najdeme?

Z dochovaných památek ve městě Niksić tu najdeme například nově zrekonstruovanou velkou část hradeb města a také pevnost. Tato rekonstrukce proběhla hlavně za účelem, aby se zde mohla konat různá kulturní představení. Mezi další zajímavosti města Niksić patří skupina domků, které jsou ve velmi dobrém stavu. Pocházejí z 16. století a nebyla ani nutná jejich rekonstrukce ani jiné žádné opravy. Jsou dochovány v původním stavu. Další památkou je královský palác pocházející z roku 1900 a který je kopií Modrého paláce ležícího v Cetinje. Dnes toto místo služí zároveň jako muzeum. Kousek od města Niksić pak najdeme pěkný most přes řeku Zeta. Jmenuje se Carův most a je kamenný a má celkem 16 oblouků.

Praktické informace

Město Niksić nabízí několik možností, kde se dá ubytovat. Především hotel Ongošt nabízí kvalitní služby. Najdeme ho v ulici Njegoševa. Hotel má celkem 189 pokojů i s balkony. Najdeme v něm i restauraci nebo také casino. Menší hotely jako je Trebjesa či Glava Zete nabízejí ale také kvalitní služby. Počet pokojů je zde ale omezen. Ve městě Niksić je mnoho restaurací různých cenových skupin a s tím spojených služeb. Výbornou kuchyni mají v restauraci Arkade. Najdeme tu také internetové kavárny a bary. Samozřejmostí jsou pak policie, banky, lékárny pošta, vlakové nádraží.

Aktivity

Město Niksić je dobrým výchozím bodem k výletům do okolí. Nedaleko leží například Slansko jezero, kde se můžeme v letních měsících vykoupat. Není to také daleko do národního parku Durmitor , který nabízí mnoho možností turistických tras.


Informace a fakta

GPS: 42.7745, 18.9496
Nadmořská výška: 633 m
Počet obyvatel: 60 000
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 5:31:15

Niksić: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 22425.11.2010 11:06:09
Letos jsme byly na dovolené v Cajne. Ochutnali jsme místní pivo. Jmenuje se ale Nikšičko Pivo a ne Niksić. Je to asi jediné místní pivo, které se tu prodává. Je dobré jak v láhvi tak i točené. Jinak tu prodávají hlavně srbské a slovinské pivo. My ale chtěli podpořit černohorce tak jsme pily Nikšičko pivo. doporučuji.

Města a obce v okolí

Danilovgrad (29km)Risan (36km)Donji Orahovac (35km)Perast (38km)Dobrota (37km)Kamenari (41km)Prčanj (40km)Bijela (43km)Tivat (43km)

Webmap: 1 2 3