TIXIK.cz » Švédsko » Norrbotten » Nikkaluokta

Nikkaluokta, Švédsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nikkaluokta: Hlídač pokojů
Nikkaluokta Mapa Mapa hotelů Nikkaluokta

Související témata

Nikkaluokta: Fotografie

Doporučené hotely Nikkaluokta


Zobrazit všechny »Nikkaluokta: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nikkaluokta Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nikkaluokta a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 01:31:08, Adresa: Nikkaluokta, Švédsko

Nikkaluokta je malá vesnice ve Švédsku . Je vyhledávanou základnou sportovně založených turistů, chystajících se na výpravy k nejvyšší švédské hoře Kebnekaise (hora dosahuje nadmořské výšky 2103 m) . Nachází se na severu země, v kraji Norrbotten, cca 60 km od města Kiruna .

Doprava

Nikkaluokta je nejlépe dostupná autobusem nebo autem. Autobusem se sem dostanete z města Kiruna - denně jezdí dva spoje. Autem se sem dostanete po kvalitní asfaltové cestě také z Kiruny , kam vede evropská silnice E10. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Kiruně .

O obci Nikkaluokta

Nikkaluokta je malá obec, která je ale hojně vyhledávána, a proto je na turisty dobře připravena. Je tu hotel, restaurace a v letních měsících i letecká základna pro vrtulníky. Ubytovat se můžete také v malých chatkách. Nejvýznamnější stavbou v obci Nikkaluokta je zdejší krásný, červeně natřený dřevěný kostelík. V okolí najdete řadu turistických i lyžařských tras. Oblíbenou zábavou je pozorování polární záře.

Kebnekaise

Nikkaluokta je, jak již jsme se zmiňovali, ideální základnou k výstupu na nejvyšší horu Švédska . Vede odtud 19 km dlouhá turistická cesta, po níž se dostanete k horské chatě STF Fjällstation Kebnekaise, ležící na úpatí Kebnekaise . Můžete se sem ovšem dostat i helikoptérou, která létá z obce Nikkaluokta. Vrcholku hory dnes dosáhne každý s průměrnou fyzickou kondicí. Výstup vám zabere osm až devět hodin. Zvolit můžete dvě trasy. Východní vede přes ledovec Björling. Zde musíte počítat s náročnými úseky nižší horolezecké obtížnosti. Tato varianta je vhodná jen pro zkušené alpinisty. Druhou variantou je západní cesta, která je sice o dost delší, ale volí ji většina turistů. Více o nejvyšší hoře Švédska se dočtete ZDE .

Kungsleden

Kolem hory Kebnekaise prochází také nejznámější a nejoblíbenější turistická trasa v celém Švédsku , Kungsleden (“Královská cesta“) . Je dlouhá přes 500 km. Vede z Abiska do Hemavanu a je velmi dobře značená. Turistická cesta Kungsleden je nejvytíženější turistickou stezkou v zemi, a tak na ní v letních měsících potkáte velké množství turistů. Nejméně rušná část se nachází mezi Jäkkvikem a Adolfströmem. Po celé trase Kungsleden jsou pak rozmístěny turistické chaty. Terén není příliš náročný. V místech vodních toků jsou lávky a můstky. Přes bahnité úseky se dostanete po dřevěných chodnících a na druhou stranu několika velkých jezer vás dopraví motorová loď. Překonat je můžete ale i vlastními silami na loďce, která je na daném místě zdarma k dispozici.


Informace a fakta

GPS: 67.8509, 19.0148
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:26

Nikkaluokta: Recenze

Nikkaluokta prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3