TIXIK.cz » Města » Nice

Nice - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nice: Hlídač pokojů
Nice Mapa Mapa hotelů Nice

NiceNice

Související témata

Satelitní mapa Nice, Tipy na výlety poblíž Nice, Penziony v Nice, Luxusní ubytování v Nice, Apartmány v Nice, Levné ubytování v Nice, Autopůjčovny v Nice, Nice: Fotografie

Doporučené hotely Nice


Zobrazit všechny »


Nice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Nice, Plánovač výletů, Nice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:29:42, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.7008, 7.2661
Nadmořská výška: 15 m
Nejbližší hranice: Monako, 12 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:03:04

Nice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:52:41
Nice je největším letoviskem na jihu Francie , v oblasti Francouzské riviéry. Město se rozkládá podél Andělského zálivu a v předhůří Alp. Pro Nice je charakteristická vůně levandule, sluneční paprsky a moře. Město a jeho krásné okolí vždy přitahovalo umělce. Žili a pracovali zde např. Pablo Picasso či Auguste Renoire.

Historie města

Historie města sahá do období antiky. Roku 400 př. n. l. zde byla založena osada Nikaia. Kolem roku 150 př. n. l. se na zdejším území usadili Římané. Osada se rozrostla v město, které se v roce 1388 stalo součástí Savojska. V tomto období se nazývalo Nizza. V roce 1860 byla Nice konečně připojeno k Francii .

Turistické cíle

V Nice najdeme krásné promenády a paláce. Nejznámější promenádou je Promenade des Anglais (Anglická promenáda) , kterou nechali postavit v 19. století angličtí obyvatelé města.

Centrum města

Historické centrum města je tvořeno úzkými uličkami, ve kterých naleznete řadu restaurací, kaváren a obchůdků. Staré Město je soustředěno kolem vršku Le Chateau, kde byl v 11. století postaven první hrad. O několik století později tu byl vystavěn nový hrad a katedrála sv. Marie. Obě stavby ovšem nechal v 18. století zničit Ludvík XVI. a dochovaly se z nich pouze trosky. V podhradí jsou domy pocházející ze 17. a 18. století. Ve zdejší části města vyniká Svatojakubská katedrála či palác Palais Lascaris ze 17. století. Centrem Nové Nice je náměstí place Masséna , které bylo vybudováno v roce 1835. Zdobí jej palmy a fontány. Dalšími zdejšími zajímavostmi jsou náměstí Pierre-Gautier či náměstí Charles-Félix.

Další památky

Za návštěvu jistě stojí Starý přístav obklopený červenými budovami z 18. století.
Klid od rušného centra si můžete dopřát v paláci Masséna, který dnes slouží jako muzeum a je obklopen krásným parkem.

Města a obce v okolí

NiceVillefranche-sur-Mer (3.3km)Beaulieu-sur-Mer (5km)Saint-Jean-Cap-Ferrat (5km)Saint-Laurent-du-Var (7km)La Gaude (10km)Saint-Jeannet (11km)La Turbie (12km)Vence (13km)

Webmap: 1 2 3