TIXIK.cz » Vodopády » Kanada » Ontario » Niagara » Niagarské vodopády

Niagarské vodopády - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Niagarské vodopády: Hlídač pokojů
Niagarské vodopády Mapa Mapa hotelů Niagarské vodopády

Související témata

Niagarské vodopády: Fotografie

Doporučené hotely Niagarské vodopády


Zobrazit všechny »Niagarské vodopády: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Niagarské vodopády Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Niagarské vodopády a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Horseshoe FallsVodopády0.7km
Journey Behind The FallsVodopády0.8km
Whitney MansionVodopády1km
Vodopády AmericanVodopády0.9km
Downtown Niagara FallsVodopády1km
Conference Center Niagara FallsVodopády1km
Fashion Outlets of Niagara FallsVodopády8km
Niagara Falls International AirportVodopády11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodopády, Aktuální čas: 04:08:55, Adresa: Niagara Falls, NY, USA

Niagarské vodopády jsou dva obrovské vodopády na řece Niagara, na hranicích USA a Kanady . Důvodem, proč Niagarské vodopády jsou tolik vyhledávané, je působivé a naprosto jedinečné panoráma, které vytváří obrovská masa vody, padající s ohlušujícím rachotem z hrany vodopádů a rozstřikující se široko, daleko i vysoko. Jméno Niagarské vodopády (Onguiaahra) pochází od původních obyvatel, indiánů, a znamená "Hromový hluk".

Objev Niagarských vodopádů

Oblast byla původně osídlena indiánským kmenem Seneca. Jeho příslušníci v roce 1678 k vodopádu přivedli francouzského kněze Louise Hennepina, jehož slova o tom, že svět si nemůže dovolit druhou takovou nádheru, byla potom dlouhá léta citována v celé Evropě.

Cesta za vodopád

Řeka Niagara odvádí vodu z Erijského jezera , vytváří Niagarské vodopády a odtéká do jezera Ontario . Větší ze dvou Niagarských vodopádů leží na kanadské straně. Jmenuje se Horseshoe Falls (název pochází z tvaru vodopádů - podobá se koňské podkově) . Tento vodopád je 55 m vysoký a 300 m široký. Z této strany se můžete dostat až do oblasti za vodopády, a prohlédnout si je "zevnitř". Cesta za vodopád (The Journey Behind the Falls) stojí C$6 a dostanete i pláštěnku. Vodopád na americké straně je vysoký 51m a široký 250 m. Řeku Niagaru rozděluje na obě ramena Goat Island (Kozí ostrov) . Dostanete se na něj po mostě (je to hraniční přechod mezi USA a Kanadou, takže musíte ukázat pas s platným vízem) . Potom můžete výtahem sjet hluboko dolů, do tzv. větrné jeskyně (Cave of the Winds) , a dostat se tak do bezprostřední blízkosti vodopádu. Do největší možné blízkosti vodopádů se ale dostanete jedině lodí, která se jmenuje Maid of the Mist.

Romantická lokalita

Niagarské vodopády nejsou ani nejvyšší, ani nejmohutnější. Jsou ale nejčastěji navštěvované - ročně přijíždí na 12 miliónů turistů, a tisíce Američanů si toto místo volí pro svatební cestu, navzdory dobře míněným varováním, že tyto vodopády budou prvním (nebo druhým) zklamáním jejich manželského života.

Legenda o Maid of the Mist

Přímo u Niagarských vodopádů se prý objevuje duch indiánské krasavice, která se jmenovala Maid of the Mist (Dívka oparu) . Tato legenda tvrdí, že dívka si měla z donucení vzít za manžela muže, kterého nemilovala, a rozhodla se spáchat sebevraždu. V kánoi se nechala unášet po řece Niagaře až k vodopádům, kde ji strhl proud a utopila se. Její duch ale jako šíp vzlétl z vody ven. Za příznivého počasí můžeme ducha indiánské dívky uvidět - zjevuje se totiž ve formě jasné duhy.

Vodní elektrárna

U vodopádu na kanadské straně je elektrárna, kterou navrhl Nikola Tesla. Přestože se velká část vody (1/4 vodního proudu) vede podzemními kanály do této elektrárny, síla vody, která padá z Niagarských vodopádů, je i přesto tak velká, že postupně odnáší kameny na dně a vodopád se tak pohybuje proti proudu řeky.

Pokusy o překonání vodopádu

Vodopády lákají sebevrahy, a také milovníky adrenalinu, kteří se pokoušejí pokořit mohutnou masu vody, buď v plavidlech různého druhu nebo bez jakýchkoliv pomůcek. Nedávno například jakýsi Kirk Jones prý "jen spadl" do vody, a o několik metrů dál, pod vodopády, vylezl a odešel domů. Z období o něco dřívějšího přežívá historka o muži, kterému se podařilo vodopád překonat, ale za nějaký čas pak zemřel na zranění, která si způsobil poté, co uklouzl na slupce od pomeranče.

Město Niagara Falls

Celá oblast Niagarských vodopádů je velká turistická atrakce. Turisté, kteří zůstávají ve městě Niagara Falls delší dobu, navštěvují okolní přírodní parky i historické památky (pevnost Fort Erie , pevnost Fort George , Fort Niagara ) , a často také některé z místních muzeí. Muzeum Niagarských vodopádů (Niagara Falls Museum) na River Road, často uváděné v průvodcích jako muzeum, které zmapovalo všechny šílené pokusy o překonání vodopádů, ale nehledejte. Bylo zrušeno už dávno.


Informace a fakta

GPS: 43.0777, -79.0701
Nadmořská výška: 155 m
Výška vodopádu:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Počet vodopádů:
Největší šířka (m):
Kolik měsíců v roce vodopád existuje?:
Výška největšího pádu vody:
Typ vodního toku:
Je placený vstup nebo přístup?:
Vede do blízkosti vyhlídky lanovka?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:31:30

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vzdálenost od hlavní silnice: 1.2841914028214
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejbližší vlaková zastávka: 0.94060194300432

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Niagarské vodopády: Recenze

Niagarské vodopády prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Niagara Falls (1.3km)Thorold (12km)Welland (17km)Port Colborne (26km)

Webmap: 1 2 3