TIXIK.cz » Města » Vietnam » Nha Trang

Nha Trang ve Vietnamu - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nha Trang: Hlídač pokojů
Nha Trang Mapa Mapa hotelů Nha Trang

Nha TrangNha Trang

Související témata

Satelitní mapa Nha Trangu, Nha Trang: Fotografie

Doporučené hotely Nha Trang


Zobrazit všechny »


Nha Trang: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nha Trang Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Nha Trangu, Plánovač výletů, Nha Trang a doprava
Nha Trang BeachPláže0.6km
Nha Trang CathedralKatedrály0.6km
April 2 SquareNáměstí0.7km
Nama BankBanky0.6km
Ga Nha TrangVlaková nádraží1km
Khanh Hoa MuseumMuzea0.8km
Nha Trang StadiumStadiony0.7km
Long Thanh GalleryGalerie1km
Alexandre Yersin MuseumMuzea0.9km
Pagoda Long Son2km
Nha Trang Air BaseLetiště2km
Po Nagar Cham2km
Vinpearl Ferry TerminalPřístavy3km
Bai Duong BeachPláže4km
Vinpearl BeachPláže6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:28:13, WWW stránky:

Nha Trang je nejvýznamnějším z vietnamských plážových měst.Velmi příjemné letovisko s bělostnými plážemi je také hlavním městem provincie Khanh Hoa, na jižním pobřeží centrálního Vietnamu .

O městě

Nha Trang je jedno z nejvýznamnějších center Vietnamu , a díky svým nádherným plážím s jemným pískem a čistým a jasně modrým vlnám oceánu si získalo srdce leckterého návštěvníka.Zátoka Nha Trang je považována za jednu z nejkrásnějších zátok na světě.Existuje zde mnoho středisek, zábavních vodních parků apod.Čilý noční život a líná atmosféra jsou protipólem frenetického Saigonu .Silným zážitkem je procházka ulicí Nha Trang Tran Phu, které vede podél mořského pobřeží.Bývá označována jako Pacifická pobřežní cesta Vietnamu .Jednou za dva roky se v Nha Trangu pořádá Mořský festival (Sea Festival) .

Historie

Od roku 1653 do 19.století, bylo Nha Trang v podstatě neobydlenou oblastí, bohatou na přítomnost tygrů a jiné divoké zvěře, a byla součástí Hà Bạc, provincie Diên Khánh.Avšak během prvních dvou dekád 20.století prošel Nha Trang rychlými změnami.V srpnu 1924, guvernér francouzské Indočíny, prohlásil Nha Trang městem.Skládalo se z propojených vesnic Xương Huân, Phương Câu, Vạn Thạnh, Phương Sài, a Phước Hải.Za vlády Francouzů bylo v podstatě hlavním městem Khanh Hoa.V květnu roku 1937 bylo město na základě vyhlášky hlavního guvernéra Francouzské Indočíny modernizováno.V lednu 1958 rozdělil prezident Vietnamské republiky Ngô Đình Diệm (ano, ten Diệm, který potlačoval buddhismus a v protestu proti jeho režimu se v roce 1963 upálilo v Saigonu několik mnichů) na východní (Nha Trang Dong) a západní (Nha Trang Tay) Nha Trang.

Pláž

Ta je nejhlavnějším atributem Nha Trangu.Sedm kilometrů dlouhý půlměsíc vyhřátého písku a tyrkysové vody, ohraničený dvojicí ostrohů.Dlouhá třída Tran Phu odděluje neustále se rozšiřující stěnu hotelů od palmami lemované promenády, vedoucí kolem břehu.Pět vil Bao Daie na jižním ostrohu kdysi sloužilo poslednímu vietnamskému císaři jako místo dovolené (císař sbíral jachty a vily, po své abdikaci žil ve Francii , kde konvertoval ke katolictví) .

Mys Hon Chong

Na mysu Hon Chong na severu sestupují kamenné schody k hromadám kamení, kde kdysi skotačily bájné víly, které z kratochvíle holdovaly královské hře v šachy.Na jednom balvanu je otisk skřítka, který při okukování nahých víl ztratil rovnováhu.

Buddha, ochránce města

Pagoda Long Son, s velkou bělostnou sochou Buddhy, shlíží na řeku Cai. Tato 24 metrů vysoká socha, ke které vedou ze svatyně kamenné stupně, byla vztyčena v roce 1964 na protest proti prezidentovi Jižního Vietnamu, který potlačoval buddhismus (vzpomeňme jen na mnicha Thicha Quanga, který se v Saigonu demonstrativně upálil o rok předtím) .Osmiboká základna nese osm bust mnichů, kteří se v roce 1963 upálili.

Čamské věže Po Nagar

Od mysu Hon Chong směrem k vnitrozemí stojí na pahorku nad řekou nejvznešenější atrakce města.Město je pojmenováno po desetiruké bohyni-matce, která Čamský národ naučila sázet rýži a tkát textilie.Původní dřevěné stavby vyplenili v roce 774 jávanští nájezdníci.Čamové po nájezdech postavili první kamennou stavbu mandapu (shromažďovací síň) . Nejpůsobivější ze čtyř dosud stojících věží je 22,5 metru vysoký kalan (chrám) z 11.století, známý jako Thap Ba.

Další zajímavosti

S Nha Trangem spojil svůj život francouzsko -švýcarský bakteriolog Alexandre Yersin, objevitel bakterie yersinia pestis, původce dýmějového moru.Místní muzeum bakteriologa Alexandra Yersina nabízí podrobné exponáty, související s Yersinovým životem a bádáním. Oceánografický institut vlastní kostru keporkaka, která byla v roce 1994 objevená vesničany na severu.V jedné galerii je ve vitrínách vyskládáno 8 000 mořských živočichů, konzervovaných v lihu.Zajímavostí muzea je sbírka námořních knih, zanechaných v Nha Trangu pravděpodobně Francouzi .

Ostrovy u Nha Trangu

Lodní výlety do zátoky k malebným ostrůvkům organizuje pět společností.Každý má loď s kapelou, obědem ve formě švédských stolů a vědrem plným piv.Další možností, kterou naskýtá společnost v ulici Biet Thu.Šest kilometrů východně od mola leží ostrov Hon Mun, špičková lokalita na šnorchlování.Ostrov Hon Yen, ležící opodál, je zdrojem hnízd pro salangan, hlavní suroviny pro přípravu polévky z ptačích hnízd.

Kuchyně

Místní kuchyně je známá pro čerstvé mořské plody a grilované vepřové, zabalené v rýžovém papíru.O polévce z ptačích hnízd (Bird´s nest soup) se v Evropě psalo již ve 30.letech 19.století jako významném asijském pokrmu s ničím nesrovnatelné chuti.

Ubytování

Sehnat ubytování v Nha Trangu je velmi jednoduché a je z čeho vybírat.Na ulici Nguyen tat Thanh se například nachází vynikající hotel Diamond Bay Resort & Golf.Hotel Novotel Nha Trang leží na známé ulici Tran Phu, na které stojí mnoho kvalitních hotelů.


Informace a fakta

GPS: 12.2437, 109.1926
Nadmořská výška: 10 m
Počet obyvatel: 400 000
Pobřeží: Jihočínské moře, 7,2 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:48:02

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.khanhhoa.gov.vn

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Nha Trang: Recenze

Nha Trang prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nha Trang (0km)