TIXIK.cz » USA » Massachusetts » Suffolk » Newbury Street v Bostonu

Newbury Street v Bostonu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Newbury Street v Bostonu: Hlídač pokojů
Newbury Street v Bostonu Mapa Mapa hotelů Newbury Street v Bostonu

Newbury Street v BostonuNewbury Street v Bostonu

Související témata

Newbury Street v Bostonu: Fotografie

Doporučené hotely Newbury Street v Bostonu


Zobrazit všechny »


Newbury Street v Bostonu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Newbury Street v Bostonu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Newbury Street v Bostonu a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Harvard45km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 09:46:45, Adresa: 29 Newbury Street, Boston, MA, United States, Telefon: +1 617-536-0290, WWW stránky:

Newbury Street v Bostonu je slavná ulice v americkém Bostonu v Massachusetts. Nachází se ve čtvrtiBack Bay . Je proslulá především vilkami a honosnými obchody.

Ulička boháčů

Ulička protíná Back Bay od východu k západu, doprovázena paralelně Commonwealth Avenue a Boylston Street. Začíná v poměrně rozlehlém parku (Public garden) a končí na Massachusetts Avenue (ta je často nazývána zkrátka Mass Ave) . Ulička Newbury je lemována historickými vilami z 19. století. V nich se nacházejí stovky obchodů, butiků a restaurací. Ulička se tak stala velice populární a vyhledávanou atrakcí nejen mezi místními obyvateli. Nejdražší butiky se nacházejí v blízkosti parku na začátku ulice . Honosnost obchůdků klesá, čím více se jednosměrnou ulicí blížíme k Massachusetts Avenue, a obchody se postupně stávají avantgardnějšími.

Historie

Ještě kolem roku 1750 byl 3 km dlouhý úsek součástí bostonského přístavu. Na počátku roku 1857 se přístav postupně spojil se čtvrtí Back Bay. Výstavba oblasti byla dokončena roku 1882. Téměř všechny budovy v ulici byly postaveny zhruba ve stejném období. Bylo při nich využito evropských architektonických prvků, typických pro období 80. let 19. století. Urbanisticky se uličky drží přísné utopické vize pravoúhlých odboček a mají strukturu mřížky. Ve čtvrti stály původně prestižní obytné vily. V 80. a 90. letech byly vily v ulici velmi žádané zámožnějšími obyvateli. Právě viktoriánské stavby dodávají dnes oblasti typickou a zcela jedinečnou atmosféru.


Informace a fakta

GPS: 42.3503, -71.0799
Nadmořská výška: 15 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:45

Newbury Street v Bostonu: Recenze

Newbury Street v Bostonu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Boston (1.9km)Cambridge (4.1km)Hull (15km)Braintree (16km)Lincoln (20km)Natick (23km)Wakefield (17km)Norwood (20km)Bedford (22km)

Webmap: 1 2 3