TIXIK.cz » Města » Švýcarsko » Neuchâtel » Neuchâtel

Neuchâtel - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Neuchâtel: Hlídač pokojů
Neuchâtel Mapa Mapa hotelů Neuchâtel

Související témata

Satelitní mapa Švýcarska, Největší města ve Švýcarsku, Satelitní mapa Neuchâtelu, Penziony v Neuchâtelu, Luxusní ubytování v Neuchâtelu, Autopůjčovny v Neuchâtelu, Apartmány v Neuchâtelu, Neuchâtel: Fotografie

Doporučené hotely Neuchâtel


Zobrazit všechny »Neuchâtel: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Neuchâtel Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Neuchâtel a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Du Banneret FountainFontány0km
Théâtre du PommierDivadla0.1km
Neuchâtel CastleHrady a zámky0.1km
Tour des prisonsVyhlídky0.2km
Muséum d'histoire naturelleMuzea0.2km
Musée d'ethnographieMuzea0.6km
Musée d'Art et d'Histoire NeuchâtelMuzea0.6km
Théàtre de la PoudrièreDivadla0.5km
Neuchâtel PortPřístavy0.6km
Belvédaire de PlanVyhlídky0.8km
Centre Dürrenmatt NeuchâtelMuzea1km
Roche de l'ErmitageVyhlídky1km
le ChanetVyhlídky2km
Tête PluméeKopce2km
Neuchâtel ObservatoryObservatoře2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:54:49, Nadmořská výška: 449m, WWW stránky:

Plusy

krásné scenérie
romantická atmosféra

Proti

často prší

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
studium
aktivní dovolenou
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 46.9915, 6.9281
Nadmořská výška: 449 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:54:09

Neuchâtel: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:04:02
Neuchâtel je hlavní město švýcarského kantonu Neuchâtel . Rozkládá se na břehu Neuchâtel ského jezera , ve frankofonní části Švýcarska . V současné době má okolo 32 000 obyvatel.

O městě

Neuchâtel je vystavěn ze žlutého pískovce. V historickém jádru se nachází mnoho kaváren, restaurací, barů, divadel a muzeí. Většinu obyvatel tvoří Francouzi. Je tu ale také početná menšina německy mluvících obyvatel. V Neuchâtel sídlí univerzita a je zde i spousta turistických zajímavostí. Mezi ty nejvýznamnější patří zámek Neuchâtel , Place des Halles, Hôtel de Ville a Národní expozice z roku 2002. Mnoho krásných historických budov naleznete v centru města.

Muzea

Neuchâtel má několik zajímavých muzeí. Jedním z nich je archeologické muzeum Laténium, které přibližuje zdejší historii od paleolitu do římského období. Dále je to historické a etnografické muzeum a expozice Jaquet-Droz Mechanical Figurines. Ta představuje tři automatické panenky pocházející z let 1768 - 1774. Jedná se o skutečný unikát. Panenky totiž samy hrají na malé varhany apod.

Aktivity

Neuchâtel je vhodným místem pro vyznavače aktivní dovolené. Neuchâtel ské jezero je vyhledáváno hlavně milovníky plachtění. Je to největší jezero, které leží celé ve Švýcarsku . Pomocí lanové dráhy se můžete vydat na horu Chaumont (1100 m n.m.) . Okolí Neuchâtel je vhodné i pro cykloturistiku. Ve městě je vnitřní a venkovní aquapark s bazény a tobogány.

Turistické služby a zábava

Neuchâtel má širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Oblíbenými podniky ve městě jsou např. bar Las Vegas nebo restaurace s pivovarem Les Brasseurs. Neuchâtel hostí během roku také mnoho oslav a festivalů. Mezi nejvýznamnější akce patří zdejší vinobraní Festival des Fête vendanges a Neuchâtel International Fantastic Film Festival.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v paleolitu. Současné město tu však začalo vznikat v průběhu 11. století. Už v roce 1214 získal Neuchâtel statut města. Od 18. století spadala zdejší oblast pod vliv Pruska. V roce 1815 se místní knížectví stalo součástí Švýcarské konfederace.

Doprava

Neuchâtel je nejlépe dostupný vlakem, autem nebo letecky. Nejbližší letiště Aéroport de Neuchâtel se nachází jen několik kilometrů od města. Vlakové nádraží se je nedaleko historického centra. Autem se sem dostanete po dálnici č. 5. Neuchâtel je také spojen lodní dopravou s dalšími obcemi na jezeře.

Města a obce v okolí

NeuchâtelSaint-Blaise (5km)Boudevilliers (4.9km)Montmollin (6km)Cudrefin (8km)Savagnier (7km)Cortaillod (8km)Dombresson (9km)Bevaix (11km)

Webmap: 1 2 3