TIXIK.cz » Města » Španělsko » Andalusie » Nerja

Ubytování Nerja

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nerja: Hlídač pokojů
Nerja Mapa Mapa hotelů Nerja

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Satelitní mapa Nerji, Penziony v Nerje, Luxusní ubytování v Nerje, Apartmány v Nerje, Levné ubytování v Nerje, Nerja: Fotografie

Doporučené hotely Nerja


Zobrazit všechny »Nerja: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nerja Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nerja a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Parroquia El SalvadorNáboženství0.1km
Salon BeachPláže0.2km
Nerja BeachPláže0.3km
Balkón EvropyVyhlídky0.3km
Centro Cultural Villa de NerjaDivadla0.2km
Pláž BurrianaPláže1km
Alcalde Antonio Villasclaras RosasPamátníky2km
Aguila AquaductAquadukty3km
Jeskyně v NerjáJeskyně3km
Nerja caveJeskyně4km
Nerja CampingKempy4km
Pláž Torrox CostaPláže6km
Parroquia Santiago El MayorNáboženství7km
El FaroVyhlídky7km
Pláž CanueloPláže8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:25:50, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
krásné pláže
dobrá dostupnost
blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
paragliding

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

paragliding
horská kola
lezení
potápění
jízda na koni
rybaření
surfování
windsurfing
vodní lyžování
paintball


Informace a fakta

GPS: 36.7449, -3.8782
Nadmořská výška: 29 m
Nejbližší letiště: Letiště Málaga, 55 km
Pobřeží: Alboránské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:02:24

Nerja: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:10:49
Nerja je oblíbené letovisko na pobřeží Costa del Sol, ve Španělsku . V současné době má asi 22 000 obyvatel. Nerja láká návštěvníky na své krásné pláže a památky.

Historie Nerja

Oblast dnešního města Nerja byla osídlena již v paleolitu. Dokazují to nástěnné malby nalezené v jeskyni Cuevas de Nerja. Vznik současného města se datuje do období přítomnosti Arabů na Pyrenejském poloostrově. Ti se měli usadit v pevnosti, jejíž ruiny se dnes nachází při cestě do sousední vesničky Frigiliany . Arabové odtud byli vyhnáni v 15. století. Od té doby je město pod nadvládou Španělů.

Památky a zábava v Nerje

Nerja se může pochlubit 16 km pláží s jemným pískem a čistou vodou. Nejvyhlášenější pláží je Playa Buriana, která je dlouhá asi 800 m. Další krásné pláže jsou Playa de Calahonda a malá Playa el Chorrillo, která je tvořena částečně i oblázky. Nechybí tu ani nudistické pláže. Nerja také nabízí mnoho restaurací, barů, kaváren a obchůdků. Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří akvadukt Águila , věž Balkón Evropy , kostel El Salvador, zahrady Capistrano a nedaleká jeskyně Cuevas de Nerja . Ta je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v celé Andalusii, díky starým nástěnným malbám. Každý rok se v ní také koná speciální zábavní mezinárodní festival, na kterém vystupují nejlepší baviči z celého světa. V letovisku Nerja si na své přijdou i gurmáni. Ti by měli ochutnat místní speciality, např. jídlo De La Doncella, jehož základem je ryba parmice a pescaito frito, což jsou speciálně smažené ryby.

Aktivity

Nerja nabízí také mnoho různých aktivit. Můžete se tu potápět, vyzkoušet si vodní lyžování či jachting. K pěším túrám i cykloturistice láká nedaleké pohoří Sierra Nevada, které je od letoviska vzdáleno 30 minut jízdy. V zimě se vám určitě bude líbit v některém ze zdejších lyžařských středisek.

Doprava

Nerja je nejlépe dostupná buď autem, nebo letecky. Autem se sem dostanete po dálnici A-7 (E-15) . Pokud zvolíte leteckou variantu, musíte využít mezinárodní letiště v Málaze , které je vzdálené asi 66 km. Z letiště se do Nerja dostanete taxíkem nebo si můžete pronajmout auto. To je levnější variantou, za taxík zaplatíte kolem 66 EUR, což zhruba odpovídá částce za vypůjčení auta na týden. Bohužel mezi letištěm a letoviskem není žádné přímé autobusové spojení. Musíte nejdříve na hlavní autobusové nádraží v Málaze a odtud pak jezdí autobusy i do letoviska.

 Aura: 65Recenze: 22912.7.2010 22:26:14
Nerjá je jedno ze španělských letovisek, které si dosud zachovaly lidské rozměry. Hotely jsou spíše rodinného typu, většinou nejsou vyšší než třípatrové. Rozhodně doporučji letět do Málagy a hned na letišti si vypůjčit auto. Zmíněný akvadukt je například mimo vlastní letovisko, jeskyně jsou také stranou a navíc, z Nerjá se dají dělat nádherné výlety do Málagy, Antequery, bílých městeček jako je zmíněná Frigiliana nebo dokonce i do Granady. Doporučuji jet mimo sezónu, kdy je tam příšerné vedro, ale už v květnu se teploty blíží ke 30 stupňům a v moři se dá koupat, jakož i na podzim, někdy i v listopadu. Lidí tam je ale v tu dobu poskrovnu a i hotely jdou už s cenou dolů. Kdo má rád klid, je pro něj nejlepší přelom května a června nebo naopak září a října.

Města a obce v okolí

NerjaMaro (3.5km)Torrox (7km)Frigiliana (5km)Sayalonga (13km)Caleta de Velez (16km)Almuñécar (17km)Cómpeta (13km)Torre del Mar (19km)

Webmap: 1 2 3