TIXIK.cz » Švýcarsko » Obwalden » Největší města ve Švýcarsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města ve Švýcarsku

Kompletní seznam největších měst ve Švýcarsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


V historickém centru Curychu, tzv. Starém městě se nachází řada pěkných domů pocházejících ze 16. a 17. století. V oblasti Starého města je řada ale..

Najít ubytování

Jeden z mých příbuzných měl tu možnost se podívat osobně do Ženevy a nestačila jsem "stíhat" jeho chválu a obdiv města. Sám říká: "Město je nádherné..

Najít ubytování

Basilej je druhé největší město Švýcarska. Nachází se na hranici mezi Švýcarskem, Německem a Francii. Obývá jej kolem 170 000 obyvatel. Od roku 1833..

Najít ubytování


Bern - hlavní město Švýcarska. Osobně jsem neměla tu možnost se s městem více seznámit, ale známý se zde podíval. "Jsou tam medvídci, jelikož název ..

Najít ubytování

Lausanne se nachází ve Švýcarsku. Leží v západní části země. Žije zde přibližně 120 000 obyvatel. Administrativně spadá Lausanne pod region Vaud. Pů..

Najít ubytování

Winterthur je švýcarské město. Nachází se 25 km severně od Curychu. Město obývá kolem 200 000 obyvatel. Obec byla založena v roce 1150 hrabaty z Ky..

Najít ubytování


St. Gallen se nachází ve stejnojmeném kantonu ve Švýcarsku. Obývá jej kolem 70 000 obyvatel. Město St. Gallen je hlavním městem kantonu a je hospodá..

Najít ubytování

Luzern je město bohaté na památky. Nachází se ve Švýcarsku . Luzern je centrem kultury, umění a je také významnou dopravní křižovatkou. Žije zde p..

Najít ubytování

Lugano se rozkládá na břehu Luganského jezera ve Švýcarsku. Leží v jižní části země v kantonu Ticino. Město Lugano obývá cca 26 000 obyvatel. Lugano..

Najít ubytováníSchaffhausen je krásné historické město ve Švýcarsku . Nachází se na severu země, ve stejnojmenném kantonu, jehož je i hlavním městem, nedaleko hran..

Najít ubytování

Fribourg je město ve Švýcarsku. Nachází se ve stejnojmenném kantonu a v současnosti má kolem 30 0000 obyvatel. Ti hovoří většinou francouzsky. Měst..

Najít ubytování


Neuchâtel je hlavní město švýcarského kantonu Neuchâtel . Rozkládá se na břehu Neuchâtel ského jezera , ve frankofonní části Švýcarska . V součas..

Najít ubytování

Sion leží v jihozápadní části Švýcarska v údolí řeky Rhony. Žije zde přibližně 28 000 obyvatel. Je správní centrum kantonu Valais. Podle archeologic..

Najít ubytování


Rapperswil je malebné městečko na břehu Curyšského jezera. Nachází se cca 30 km jihovýchodně od Města Curych. Bylo založeno v roce 1229. V letech 1..

Najít ubytování


Montreux je významné město ve Švýcarsku . Nachází se v kantonu Vaud, na severovýchodním pobřeží Ženevského jezera , na úpatí Alp, v nadmořské výšce ..

Najít ubytování


Wädenswil, Switzerland

Najít ubytování


Bellinzona je hlavní město kantonu Ticino ve Švýcarsku . Toto historické město se nachází na jihu země asi 180 km jižně od hlavního města Curych. Hi..

Najít ubytování


Bärenstrasse 12, Kreuzlingen, Switzerland

Najít ubytování


Solothurn, Switzerland

Najít ubytování


Baden bei Wien je lázeňské město nacházející se ve Švýcarsku . Leží v severní části země, v kantonu Aargu , na západním břehu řeky Limmat, cca 25 km..

Najít ubytování

Locarno je město ve Švýcarsku. Leží na severním okraji jezera Lago Maggiore na úpatí Alp. Locarno má kolem 15 000 obyvatel. Každoročně se zde v sr..

Najít ubytování


Burgdorf, Switzerland

Najít ubytování


Erlenstrasse 15, Steffisburg, Switzerland

Najít ubytování

Sierre, Switzerland

Najít ubytování

Langenthal, Switzerland

Najít ubytování
Arth, Switzerland

Najít ubytováníGstaad je světoznámá obec a horské středisko ve Švýcarsku . Nachází se v jihozápadní části země, v kantonu Bern, v nadmořské výšce okolo 1050 m. V s..

Najít ubytování  1