TIXIK.cz » Švédsko » Gävleborg » Největší města ve Švédsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města ve Švédsku

Kompletní seznam největších měst ve Švédsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Stockholm, Sweden

Pro mě, milovnici Švédska a křivolakých uliček, je na Stockholmu nejlepší Gamla Stan. Díky historii sahající do až 13. století má tato část města úž..

Najít ubytování

Göteborg je druhé největší město Švédska . Včetně předměstí zde žije přibližně 700 000 obyvatel. Sídlí zde biskup, Nejvyšší soud a další významné in..

Najít ubytování

Malmö je třetí největší švédské město. Počet obyvatel se pohybuje okolo 260 000. Jedná se o důležité průmyslové a obchodní centrum. Je to také vel..

Najít ubytování


Uppsala je švédské město ležící asi 70 km severozápadně od Stockholmu . Ve městě Uppsala se nachází univerzita, sídlo arcibiskupa, krajské úřady, ř..

Najít ubytování

Västerås je švédské krajské město ležící 113 km od města Stockholm . Město obývá přes 120 tisíc obyvatel. Jedná se o největší švédský přístav na vni..

Najít ubytování

Lund je švédské historické město. Nachází se 16 km severovýchodně od Malme . Jedná se o univerzitní město s přibližně 70 000 obyvateli.Historie m..

Najít ubytování


Linköping je švédské město ležící cca 130km od města Jönköping . Má asi 120 000 obyvatel. Je sídlem hejtmana, biskupství a je zde také univerzita...

Najít ubytování

Örebro je švédské město, leží 195 km od města Stockholm . Počet obyvatel dosahuje asi k 85 000. Je zde potravinářský, strojírenský, papírenský pr..

Najít ubytování

Gävle je zajímavé město ve Švédsku . Nachází se v kraji Norrland, asi 160 km od Stockholmu , při ústí řeky Gävlean do moře v Botnickém zálivu. V sou..

Najít ubytování


Helsingborg je průmyslové město a přístav ve Švédsku . Obývá jej kolem 90 000 obyvatel. Město se nachází při severním ústí mořského průlivu Oresund...

Najít ubytování

Norrköping je město nacházející se ve Švédsku . Leží v jižní části země, na východním pobřeží Baltského moře, v ústí řeky Motala ström. V dnešní dob..

Najít ubytování

Karlstad je švédské krajské sídelní město s cca 55 000 obyvateli. Leží na břehu jezera Vanern. Jedná se o kulturní, turistické a obchodní centrum a ..

Najít ubytování


Jönköping je krajské sídelní město v jižním Švédsku . Obývá jej cca 80 000 obyvatel. Leží při cípu jezera Vättern.Pohled do historieMěsto Jönköping ..

Najít ubytování

Umeå je moderní švédské město ležící na severu země cca 90 km severozápadně od města -Örnsköldsvik . Protéká jim řeka Umealven. Město Umeå obývá cc..

Najít ubytování


Luleå je město nacházející se v severním Švédsku . Leží na poloostrově, kde se řeka Lule vlévá do Botnického zálivu. V dnešní době žije ve městě Lul..

Najít ubytování

Allégatan 32, Borås, Sweden

Najít ubytování


Fristadstorget 1, Eskilstuna, Sverige

Najít ubytování

Kyrkogatan 2, Norrtälje, Sverige

Najít ubytování


Halmstad je švédské město, největší v oblasti Halland. Obývá jej asi 50 000 obyvatel. Je jedním z nejlepších přístavů. Nachází se zde letiště pro v..

Najít ubytování

Växjö je švédské město, obklopené jezery, které leží v jihozápadní části země. Žije zde přibližně 55 000 obyvatel. Základní mezníky v historii měst..

Najít ubytování

Sundsvall je švédské město s 50 000 obyvatel. Leží mezi dvěma řekami Ljungan a Indalsälven. V roce 1888 postihlo město Sundsvall velký požár a větš..

Najít ubytování


Östersund se nachází 150 km od města Sundsvall , jedná se o krajské sídelní město s leteckým spojením. Leží u jezera Storsjon. Významné kulturní, ..

Najít ubytování

Piteå je nejvyhlášenějším letoviskem severního Švédska . Nachází se v Botnickém zálivu, cca 900 km severně od Stockholmu a 100 km jižně od polárníh..

Najít ubytování

Sigtuna je nádherné starobylé město ve Švédsku . Nachází se v jižní části země, na břehu jezera Mälaren , přibližně 45 km od Stockholmu . V současno..

Najít ubytování


Falun je sídelní švédské město s 32 tisíci obyvateli. Jedná se o průmyslové středisko u severního cípu jezera Runn. Městem se stalo v roce 1624. Dří..

Najít ubytování

Kalmar je švédské krajské město. Nachází se 410 km jihozápadně od města Stockholm . Kalmar díky své poloze u průlivu láká turisty a nabízí mnoho mo..

Najít ubytování

Karlskrona je nejdůležitější švédský přístav. Nachází se na poloostrově a je obklopen malými ostrůvky. Ty jsou s pevninou spojeny mosty. Žije zde p..

Najít ubytování


Kristianstad je švédské město, ležící 90 km severně od města Malmö . Obývá jej asi 30 000 obyvatel. Město založil dánský král Kristián IV. v roce 1..

Najít ubytování

Nyköping je švédské město. Nachází se 70 km jihozápadně od hlavního města Stockholm , v provincii Södermanland. Žije zde kolem 30 000 obyvatel. Ny..

Najít ubytování


Örnsköldsvik je švédské přístavní město s 30 000 obyvateli. Nachází se cca 110 km jižně od města Umea . Historie města Örnsköldsvik Nejprve zde ..

Najít ubytování


Varberg je město v jihozápadní části Švédska . Nachází se na pobřeží Baltského moře v úžině Kattegat, asi 85 km jižně od Göteborgu . V dnešní době ..

Najít ubytování

Skytten Hälls väg 10, Nynäshamn, Sweden

Najít ubytování


Alingsås je švédské město. Obývá jej 20 000 obyvatel. Založil jej v roce 1619 Gustav Adolf II. Jako strategický bod na tehdejší hranici. V 19. stole..

Najít ubytování

Härnösand je malebné město, které oplývá řadou architektonických památek. Snoubí se v něm působivé přírodní scenérie s tradiční architekturou venkov..

Najít ubytování

Kungsgatan 27, Kristinehamn, Sverige

Najít ubytování


Kiruna je město nacházející se ve Švédsku. Leží v severovýchodní části země za severním polárním kruhem v oblasti Norbotten. Název města pochází ze ..

Najít ubytování

Ängelholm je zajímavé město ve Švédsku . Nachází se v jihozápadní části země, v kraji Skåne , asi 25 km od světoznámého Båstadu . V současnosti zde ..

Najít ubytování


Norra Torggatan 4, Kungsbacka, Sweden

Najít ubytování

Gällivare, Sweden

Najít ubytování

Ystad je krásné zachované středověké město ve Švédsku . Nachází se v jihozápadní části země, ve správním kraji Skåne, asi 60 km od Malmö . Ystad má ..

Najít ubytování


Hudiksvall je krásné město ve Švédsku . Nachází se ve střední části země, v kraji Gävleborg, přibližně 50 km od Söderhamnu . V současnosti tam žije..

Najít ubytování

Finspång, Sweden

Najít ubytování


Söderhamn je krásné historické město ve Švédsku . Nachází se ve střední části země, v kraji Gävleborg, přibližně 70 km od Gävle . V současnosti tam ..

Najít ubytování


Oxelösund, Sweden

Najít ubytování


Vadstena je krásné historické město ve Švédsku . Nachází se v kraji Östergötland, přibližně 80 km od Norrköpingu . V současnosti tam žije okolo 6000..

Najít ubytování  1