TIXIK.cz » Španělsko » Kastilie-La Mancha » Největší města ve Španělsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města ve Španělsku

Kompletní seznam největších měst ve Španělsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Madrid je hlavní a největší město Španělska. Je to nejvýše položené hlavní město v Evropě. Centrum Madridu charakterizují široké ulice se zelení ..

Najít ubytování

Passatge de la Concepció, 7, Barcelona, Spain

V roce 2010 jsem byla na eurovíkendu v Barceloně. Bohužel mi nevyšlo počasí a tak celý dojem z ní mám trošku ovlivněn. Pokud je ale hezky, musí tam ..

Najít ubytování

Plaza del Ayuntamiento, 1, Valencia, España

Hodily by se sem ještě názvy těch budov a mnoha dalších míst na fotografiích. Takhle nevím, zda se dívám na katedrálu ve Valencii, nebo kostel sv.Št..

Najít ubytování


Sevilla je hlavní město Andalusie a hlavní kulturní centrum jižního Španělska . Zároveň jde o 4. největší město ve Španělsku. První zmínky o městě S..

Najít ubytování

Calle Milagro de Calanda, 18, Saragossa, Spain

Zaragoza je hlavním městěm autonomního společenství Aragonie a provincie Zaragoza. Nachází se ve Španělsku , na řece Ebro. Zaragoza je proslulá svý..

Najít ubytování

Ve Španělsku je mnoho měst, která mají mnohem více a mnohem zajímvější památky. Málaga je však město, které má neopakovatelnou atmosféru, procházet ..

Najít ubytování


Murcia je historické město ve Španělsku . Nachází se v jihovýchodní části země, ve stejnojmenném autonomním společenství, na řece Segura. V současné..

Najít ubytování

Včera jsem doporučovala Klášter Llucmayor k návštěvě, beru zpět - Llucmayor je městečko, kterým projíždítě, když jedete z Palmy do rybářské vesnice ..

Najít ubytování

Když jsem při toulkách po městě - kde jsem strávila kdysi asi půl dne čekaje na letecký spoj na jiný ostrov - zabloudila k radnici a ze zvědavosti s..

Najít ubytování


Bilbao bylo dříve zaprášené průmyslové město, ale s utlumením průmyslu nepřišel jeho úpadek, naopak: město se pročistilo, vzniklo hodně nové archite..

Najít ubytování

Calle de Alfonso XIII, 13, Córdoba, España

Córdoba je krásné historické město ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, v Andalusii. Celé historické jádro je od roku 1984 zapsáno na sezna..

Najít ubytování

Plaza del Ayuntamiento, Alicante, Spain

Je předměstí Alicante, zaměřené především na turismus. Je plné velkých a honosných hotelů, ke kterým přiléhají čisté pláže. Zajímavá je cesta přes ú..

Najít ubytování


Calle de Núñez de Arce, 11, Valladolid, Spain

Valladolid je průmyslové město ve Španělsku . Nachází se v severocentrální části země, v nadmořské výšce 698 m. Je hlavním městem stejnojmenné provi..

Najít ubytování

Vigo je největší město Galicie, ve Španělsku . Leží v jednom ze zálivů Rías Baixas, na pobřeží Atlantického oceánu 20 km severně od portugalských hr..

Najít ubytování

Gijón je historické přístavní město ve Španělsku . Nachází se na severu země, na pobřeží Biskajského zálivu. V současnosti tu žije cca 280 000 lidí...

Najít ubytování


Na náměstí zaujme nejen budova radnice, ale uprostřed hlavně socha Maríe Pity (1565-1643) , národní galicijské hrdinky, která jako žena se zbraní ru..

Najít ubytování

Vitoria-Gasteiz je město ve Španělsku . Nachází se na severu země a je to hlavní město provincie Álava i celého autonomního společenství Baskicko. V..

Najít ubytování


Santa Cruz de Tenerife je hlavní a největší město na ostrově Tenerife, který je součástí Kanárských ostrovů . Nachází se ve východním cípu ostrova. ..

Najít ubytování

Carrer del Mar, 1, Badalona, Spain

Najít ubytování

dokončuji - konec se nějak nezobrazil Sidra není ani tak jablečný mošt, nýbrž jablečné šumivé víno. Vynikající. Baskové a Aastuřané se dodnes "hádaj..

Najít ubytování


Plaça de Sant Roc, 1, Sabadell, Barcelona, Espanya

Najít ubytování

Plaza de España, 1, 28931, Móstoles, Madrid, España

Najít ubytování


Jerez de la Frontera je historické město ve Španělsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Andalusii. V současnosti zde žije cca 205 000 obyvate..

Najít ubytování

Alcalá de Henares známá spíše jako jen Alcalá je historické město ve Španělsku . Nachází se v centrální části země, cca 30 km severovýchodně od Madr..

Najít ubytování

Pamplona je hlavní město španělského autonomního společenství Navarra. V současné době má více než 196 000 obyvatel. Pamplona láká návštěvníky na s..

Najít ubytování


Almeria je přístavní město ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, v Andalusii, ve stejnojmenné provincii, jíž je hlavním centrem. V současnos..

Najít ubytování

San Sebastian je nádherné město ve Španělsku . Nachází se na severu země, v autonomním společenství Baskicko, na pobřeží Atlantiku, asi 20 km od hr..

Najít ubytování

Santander je historické přístavní město ve Španělsku . Nachází se v severní části země, v Kantábrii, u Biskajského zálivu. V současné době má okolo..

Najít ubytování


Burgos, Spain

Burgos je město ve Španělsku . Jedná se o hlavní město stejnojmenné provincie. Nachází se na severu země, v autonomním společenství Kastilie a León,..

Najít ubytování

Salamanca je moje slabost. je to jedno z nejkrásnějších měst - určitě ve Španělsku, ale řekla bych, že i na světě. Má svoje kouzlo, lidé se tu umějí..

Najít ubytování


Logroño je město ve Španělsku . Nachází se na severu země, v autonomním společenství a provincii La Rioja. V současné době žije ve městě okolo 145 0..

Najít ubytování

Plaza de España, 5, Badajoz, España

Najít ubytování


No, kdo má rád ruch, troubení aut, plno lidí a neutuchujaící noční život, ten si to v Marbelle jistě užije. Při cestě Andalusií jsme tímto místem je..

Najít ubytování

León je krásné historické město ve Španělsku . Nachází se v severozápadní části země, v provinci León, které je hlavním městem. V současné době má a..

Najít ubytování

Tarragona je jedno z nejpříjemnějších měst, které jsem ve Španělsku navštívila. Doporučuji středně drahý, spíše levnější hotel Plaza Font na stejnoj..

Najít ubytování


Calle Horozco, Cádiz, España

Cádiz je historické přístavní město, které patří údajně k nejstarším dosud stojícím městům v jihozápadní Evropě. Nachází se ve Španělsku , v Andalus..

Najít ubytování

Dos Hermanas, Spain

Najít ubytování


Algeciras je přístavní město a oblíbené letovisko ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, cca 15 km od Gibraltaru . V současnosti tu žije více..

Najít ubytování


Plaza de la Constitución, 5, Torrevieja, Spain

Najít ubytování

Reus je malebné město ve Španělsku , v provincii Tarragona v Katalánsku. Je známé jako rodiště slavného architekta Antoni Gaudího. Reus láká návštěv..

Najít ubytování


Santiago de Compostela je starodávné poutní město. Stalo se symbolem boje španělských křesťanů proti islámu. Jeho stará část s památkami různých slo..

Najít ubytování

Girona je historické město ve Španělsku . Nachází se v severovýchodní části země, v Katalánsku, na soutoku řek Ter a Onyar. Girona je katalánský náz..

Najít ubytování


V architektuře historického města Cáceres se prolínají především vlivy maorské a křesťanské spolu s římskými, islámskými, severogotickými a prvky it..

Najít ubytování


Calle de Xeneral Gutiérrez Mellado, 1, Pontevedra, España

Najít ubytování

Plaza del Consistorio, 1 ,45071, Toledo, Spain

Najít ubytování

Ceuta je jedno z autonomních španělských měst nacházejících se v Maroku . Leží na pobřeží Středozemního moře, u Gibraltarského průlivu, v nejseverně..

Najít ubytování


Calle del Doctor Mayoral, Guadalajara, España

Najít ubytování

Calle de la Tierra, Ferrol, Spain

Najít ubytování


Fuengirola je jedno z nejznámějších letovisek na pobřeží Costa del Sol, v Andalusii, ve Španělsku . Nachází se cca 10 km od prázdninového letoviska ..

Najít ubytování

Někdy se tomuto letovisku přezdívá španělský Manhattan, pro množství hotelů - mrakodrapů. Byla jsem tam před lety služebně a místo se pro mě stalo o..

Najít ubytování


Zamora je okouzlující město v evropském Španělsku , v provincii Castille y León. Architektonickými krásami odzbrojující město se nachází na kopcov..

Najít ubytování

Estepona je krásné letovisko ve Španělsku , které si dodnes udrželo svůj typický ráz. Nachází se v Andalusii, na pobřeží Costa del Sol, cca 25 km od..

Najít ubytování

Nezapomenutelné město, nezapomenutelná atmosféra, nezapomenutelný Národní Park Doňana, nezapomunetelná jídla z mariscos (plody moře) , nezapomentule..

Najít ubytování


Roquetas de Mar je krásné pobřežní město ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, v Andalusii, v provincii Almería. V současné době má okolo 65..

Najít ubytování

Gandia je vyhlášené letovisko ve Španělsku , kam jezdí mnoho Španělů. Nachází se na Costa del Azahar, cca 65 km jižně od Valencie . V současnosti tu..

Najít ubytování


Segovia je město, jehož Staré město a římský akvadukt jsou od roku 1985 zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Segovia leží v centrální části..

Najít ubytování

Castelldefels je přímořské letovisko ve Španělsku . Ideální pro obyvatele Barcelony a pro turisty, kteří chtějí poznat krásy katalánské metropole a..

Najít ubytování

Cuenca bylo postaveno Maury. Ve 12. století město dobili Kastilci, kteří si jej vybrali za své hlavní město. Cuenca je známé především svými domy vi..

Najít ubytování


Ávila je nádherné, středověké město ve Španělsku , které se nachází přibližně 107 km od Madridu . V současnosti tam žije přibližně 60 000 obyvatel. ..

Najít ubytování

Mérida je nádherné historické město ve Španělsku . Nachází se v provincii Badajoz, v autonomním společenství Extremadura, jehož je hlavním městem. V..

Najít ubytování

Calle del Alcalde Carderera, Huesca, España

Najít ubytování


Benalmádena je prázdninové letovisko ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, na pobřeží Costa del Sol, asi 20 km od Málagy . V současné době (..

Najít ubytování

Obojí je možné,záleží na tom, jestli je to španělsky nebo katalánsky. Kdybyste neměli do tohoto města jet kvůli ničemu jinému než muzeu, stojí to za..

Najít ubytování

Antequera je krásné město ve Španělsku . Někdy se mu přezdívá “srdce Andalusie“. Nachází se totiž v Andalusii, v provincii Málaga, cca 50 km severně..

Najít ubytování


Romantika, ale pouze do chvíle, než zjistíte, že městečkem brázdí noc co noc, sem a tam, a tak až do rána mládež na silných motorkách. Je to nešvar ..

Najít ubytování

1996 - dovolená s kolegyní z práce byla bezva. Bydlely jsme v hotelovém komplexu Las Ramblas pár metrů od moře přes silnice. Ale to vůbec nevadilo, ..

Najít ubytování


Plaza Mayor, 9, Soria, España

Najít ubytování

Plaça de l'Ajuntament, 1, Igualada, Barcelona, Spain

Najít ubytování


08720 Vilafranca del Penedès, Spain

Najít ubytování

Ronda je nádherné starobylé město ve Španělsku . Nachází se v Andalusii, na severozápadě provincie Málaga, v pohoří Serranía de Ronda. V současnosti..

Najít ubytování

Calle de Tomás Nogués, 1, Teruel, España

Najít ubytování


Adeje jsou oblíbené letovisko na Kanárských ostrovech , přesněji na ostrově Tenerife . Rozkládají se v jihozápadní části ostrova, v provincii Santa..

Najít ubytování

Já jsem tam byla poprvé ve svých 3 letech a od té doby tam jezdím skoro každý rok, protože mě to místo velmi uchvátilo. CK Monatour má nádherné záje..

Najít ubytování

Mahón známý také jako Mahón je hlavní město ostrova Menorca . Nachází se ve východní části ostrova, v chráněné zátoce. Jedná se o druhý nejhlubší př..

Najít ubytování


Ciutadella de Menorca známá také jako Ciutadella je letovisko nacházející se na západním pobřeží ostrova Menorca . Název města znamená pevnost. Hist..

Najít ubytování

Santa Eulària des Riu je letovisko na ostrově Ibiza . Nachází se na východním pobřeží, na řece Santa Eularia. V současné době (2011) zde žije okolo ..

Najít ubytování


Cambrils je příjemné a klidné letovisko ve Španělsku , které si zachovalo kouzlo tradiční španělské rybářské vesnice. Nachází se na Costa Dorada, v ..

Najít ubytování

Calpe (valencijsky Calp) je pobřežní město a krásné letovisko ve Španělsku . Nachází se ve východní části země, v provincii Alicante, na úpatí přír..

Najít ubytování

Sitges je malé, ale vyhlášené letovisko ve Španělsku . Nachází se v Katalánsku, cca 35 km jihozápadně od Barcelony . V současnosti zde žije cca 27 0..

Najít ubytování  1