TIXIK.cz » Srbsko » Největší města v Srbsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Srbsku

Kompletní seznam největších měst v Srbsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Univerzitní park v Bělehradě původně býval turecký hřbitovve městě Bělehrad v Srbsku . V 19. století byl odstraněn a vznikl zde známý Veliky (Stude..

Najít ubytování

Novi Sad je regionální centrum regionu Vojvodina v Srbsku . Nachází se 80 km severovýchodně od hlavního města Bělehrad . Je jedním z nejrozvinutější..

Najít ubytování

Niš je jedním z nejstarších měst na Balkánském poloostrově. Leží v jihovýchodním Srbsku , ve výhodné poloze u historických hlavních silnic jihovýcho..

Najít ubytování


Město Prizren se rozkládá na břehu řeky Bystrica a pohoří Sharp. Prizren je jedním z nejkrásnějších měst Kosova. Nabízí zajímavou architekturu orien..

Najít ubytování

Subotica je druhé největší město v regionu Vojvodina, v Srbsku . Nachází se na severu země v blízkosti hranice s Maďarskem , asi 200 km severně od h..

Najít ubytování


Památník srbského bojovníka nazývaný také Milutin je symbolem města Kraljevo. Vysoká bronzová socha je věnována všem srbským vojákům, kteří byli zab..

Najít ubytování

Užice je administrativní centrum pro region Zlatibor v Srbsku . Toto průmyslové a kulturní centrum leží v jihozápadní části země. Leží přibližně 18..

Najít ubytování

Zrenjanin je největší město v Banátu a šesté největší město v Srbsku . Je hlavním měste Středně-Banátského regionu a obývá jej přibližně 80 000 oby..

Najít ubytování


Kruševac je správním centrem regionu Rasina v Srbsku . Leží na břehu řeky Rasina asi 60 km severozápadně od města Niš . Nejznámější historickou pam..

Najít ubytování

Město Čačak leží v centrálním Srbsku . Nachází se na úpatí hory Jelica v údolí řeky Západní Morava, asi 144 km jižně od hlavního města Bělehrad . Ar..

Najít ubytování

Sombor město zeleně a parků patří k význačným kulturním centrům Srbska . Nachází se přibližně 150 km severozápadně od hlavního města Bělehrad v blí..

Najít ubytování


Město Sremska Mitrovica leží na břehu řeky Sávy, na troskách ilyrského města Sirmium. Nachází se v Srbsku cca 95 km severozápadně od hlavního města..

Najít ubytování

Jagodina je město v centrálním Srbsku , na břehu řeky Belica. První písemná zmínka pochází z roku 1399 a potvrzuje že se jednalo o rozvinutou vesnic..

Najít ubytování


Ruma je srbské město v oblasti Vojvodina. Leží přibližně 70 km severozápadně od hlavního města Bělehrad .Historie městaLokalita kolem města Ruma by..

Najít ubytování

Bačka Palanka je město v Srbsku . Nachází se v severozápadní části země, na levém břehu řeky Dunaj asi 46 km západně od města Novi Sad . První zmínk..

Najít ubytování

Kovin leží v Jižním Banátu v Srbsku . Ve městě jsou pozůstatky starobylé římské pevnosti Contra Margum. Kovin je poprvé zmíněn v listinách z 12. st..

Najít ubytování


Požega je město a centrum regionu Zlatibor v Srbsku . Město Požega je obklopeno řekami Skrapež, Detinja a Moravica. Leží asi 75 km západně od města..

Najít ubytování


Negotin je město, které leží na severovýchodě centrálního Srbska . Nachází se v blízkosti hranic mezi Srbskem , Rumunskem a Bulharskem . V současno..

Najít ubytování

Město Smederevo je správním centrem regionu Podunavlje v Srbsku . Nachází se na břehu Dunaje v centrální části země, asi 50 km jihovýchodně od hlavn..

Najít ubytování


Město Vranje je ekonomické, politické a kulturní centrum regionu Pčinja . Nachází se na jihu Srbska , asi sto kilometrů jižně od města Niš . Město V..

Najít ubytování

Valjevo je město v západním Srbsku . Jedno z největších a nejmodernějších srbských měst. Leží na březích řek Kolubara a Gradac, přibližně 95 km jiho..

Najít ubytování


Aranđelovac je srbské město, známé pro své léčivé minerální prameny. Město leží pod horami Bukulja a Venčac v Šumadijském regionu. Termální lázně v..

Najít ubytování

Leskovac je město v jihozápadní části Srbska , administrativní centrum regionu Jablanička. Nachází se asi 50 km jižně od města Niš . V těsné blízkos..

Najít ubytování


Majdanpek je srbské město proslulé historickými měděnými doly ze 17. století. Nachází se asi 130 km východně od hlavního města Bělehrad . Majdanpek..

Najít ubytování

Topola je město v centrálním Srbsku . Nachází se asi 85 km od hlavního města Bělehrad na úpatí pohoří Rudnik . Topola je nerozlučně spjatá s vůdcem..

Najít ubytování