TIXIK.cz » Polsko » Lodžsko » Největší města v Polsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Polsku

Kompletní seznam největších měst v Polsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


V roce 1944 během varšavského povstání bylo nacisty zničeno na 85% historického centra. Po válce dalo značné úsilí poničené památky restaurovat. Byl..

Najít ubytování

Pawia 5, Kraków, Poland

Symbolem starého Krakowa je hrad Wawel, kde v 13. století existoval jeden z největších trhů v Evropě. Stojí zde také početné historické stavby, palá..

Najít ubytování

Hezké a příjemné město plné zeleně a kaváren, za zmínku stojí čtvrt Bałuty kde se snad zastavil čas a malinký okna paneláků v Retkini. V Lodži jeden..

Najít ubytování


Wrocław (Vratislav) je čtvrté největší město Polska . Nachází se v jihozápadní části země, na soutoku řek Odra a Olawa. V současné době má 630 000 o..

Najít ubytování

Poznaň je jedno z nejstarších a největších měst v Polsku . Nachází se ve Velkopolském vojvodství, na řece Wartě. V současnosti žije ve městě okolo 5..

Najít ubytování

Gdańsk je hlavním přístavem Polska, kde se nachází obří loděnice. Pevnost Gdańsk vznikla v 10. století. Ve vrcholném středověku bylo přístavní město..

Najít ubytování


Štětín je město a významný přístav v Polsku . Nachází se v severozápadní části země, v Západopomořanském vojvodství, na řece Odra. V současnosti ve ..

Najít ubytování

Bydhošť jedno z velkých měst v Polsku . Nachází se v severní části země, v Kujavsko-pomořském vojvodství, na řece Brda. V současnosti žije ve městě ..

Najít ubytování

Lublin je jedno z nejvýznamnějších měst v Polsku . Nachází se ve východní části země, Lublinském vojvodství, na řece Bystrzyci. Dnes zde žije více n..

Najít ubytování


Katovice jsou polské město. Rozléhají se ve Slezku, v jižní části Polska , v údolí řeky Rawy. Obývá jej zhruba 310 000 obyvatel. Jedná se o průmyslo..

Najít ubytování

Białystok je město v Polsku . Nachází se v severovýchodní části země, v Podleském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 295 000 obyvatel.O m..

Najít ubytování

Gdyně je město a důležitý přístav v Polsku . Nachází se na severu země, ve východním Pomořansku, na pobřeží Baltského moře. V současnosti žije ve mě..

Najít ubytování


Czestochowa je označována za hlavní duchovní město Polska . Nachází se v jižní části země, v Slezském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo ..

Najít ubytování

Radom je průmyslové město v Polsku , které nabízí i řadu zajímavých památek. Nachází se v centrální části země na řece Mleczna. V současné době žije..

Najít ubytování

Kielce jsou hlavní město Svatokřížského vojvodství v Polsku . Jedná se zároveň o nejvýznamnější turistické středisko na Malopolské vysočině. Nachází..

Najít ubytování


Toruň je krásné historické město v Polsku , jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO . Nachází se v severní části ze..

Najít ubytování


Bytom je průmyslové i architektonicky zajímavé město na jihu Polska . Mnoho turistů sem přichází za aktivním odpočinkem i obdivovat historické stavb..

Najít ubytování

Bielsko-Biała je polské město. Nachází se v podhůří Slezských Beskyd, v jižní části země. Jedná se o průmyslové středisko s převažujícím textilním ..

Najít ubytování

Olsztyn je město v Polsku . Nachází se v severní části země, ve Varmijsko-mazurském vojvodství, na řece Lavě. V současnosti žije ve městě okolo 175 ..

Najít ubytování


Řešov je významné město v jihovýchodní části Polska . V současnosti zde žije okolo 180 000 obyvatel. Město je vyhledávané turisty pro svá zajímavá ..

Najít ubytování


Elblag je historické město a důležitý přístav v Polsku . Nachází se na severu země, na stejnojmenné řece, která se vlévá do Baltského moře. V součas..

Najít ubytování


Opole je historické město v Polsku . Nachází na jihu země, v Opolském vojvodství, na řece Odře. V současnosti ve městě žije okolo 130 000 obyvatel.O..

Najít ubytování

Gorzów Wielkopolski, Poland

Najít ubytování


Zielona Góra je historické město v Polsku . Nachází se v západní části země, v Lubušském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 120 tisíc oby..

Najít ubytování

Tarnów je historické město v Polsku . Nachází se v jihovýchodní části země, v Malopolském vojvodství, na řece Biała. V současnosti žije ve městě oko..

Najít ubytování


Kalisz je historické město v Polsku , které má ze všech měst v zemi nejdelší zdokumentované dějiny. Rozkládá se ve střední části země, ve Velkopolsk..

Najít ubytování

Legnica je polské historické město. Nachází se v jihozápadní části země, ve Slezsku. Legnica je pro své návštěvníky atraktivní především svým his..

Najít ubytování


Juliana Tuwima 32/33, Słupsk, Polska

Najít ubytování


Hele když zajdete do centra tak tam bude spousta možností kde sehnat šaty. Ja tam minule sehnala společenský boty.

Najít ubytování

Konin je město na březích řeky Warta. Nachází se v centrálním Polsku , ve Velkopolském vojvodství. Konin je pro návštěvníky atraktivní především dík..

Najít ubytováníStargard Szczeciński je historické a architektonicky významné město. Leží v severozápadním Polsku , přesněji řečeno v Západopomořanském vojvodství. ..

Najít ubytování

Hnězdno je jedno z nejstarších měst v Polsku . Nachází se v centrální části země, ve Velkopolském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 70 0..

Najít ubytování


Glogów je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Dolnoslezském vojvodství, na řece Odře. V současnosti žije ve městě oko..

Najít ubytování

Zamość je město v Polsku . Nachází se ve východní části země. Administrativně patří do Lubelského vojvodství. V současné době má asi 67 000 obyvatel..

Najít ubytování
Świdnica je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Dolnoslezském vojvodství, přibližně 50 km od Wrocławi . V současnosti..

Najít ubytování

Gmina Biała Podlaska, Poland

Najít ubytování


Ciechanów, Poland

Najít ubytování


Piłsudskiego 3, Radomsko, Polska

Najít ubytování


Nysa je historické město v jižním Polsku . Nachází se v Horním Slezsku, v Opolském vojvodství. V současnosti zde žije okolo 50 000 obyvatel. Nysa lá..

Najít ubytování


Kołobrzeg je polský rybářský a obchodní přístav a přímořské letovisko a lázně. Nachází se na severu Polska , pří ústí řeky Parsety. Obývá jej přibl..

Najít ubytování


Svinoústí (polsky Świnoujście) (je polský přístav a přímořské turistické letovisko. Nachází se na severu země, blízko hranic s Německem . Rozkládá ..

Najít ubytování


Boleslawiec je město v Polsku . Nachází se na jihozápadě země, v Dolnoslezském vojvodství, na severním okraji Kaczawské vrchoviny. V současnosti žij..

Najít ubytování


Kardynała Stefana Wyszyńskiego 49, Szczecinek, Polska

Najít ubytování

Brzeg je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Opolském vojvodství, v okrese Powiat brzeski. Brzeg láká návštěvníky p..

Najít ubytování


Tadeusza Kościuszki 22, Gmina Malbork, Poland

Najít ubytováníGmina Iława, Poland

Najít ubytování


Gmina Zgorzelec, Poland

Najít ubytování


Łowicz je historické město v Polsku . Nachází se v Lodžském vojvodství, asi 30 km od města Lodž , na řece Bzura. V současnosti tam žije více než 30 ..

Najít ubytování  1