TIXIK.cz » Polsko » Lodžsko » Největší města v Polsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Polsku

Kompletní seznam největších měst v Polsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


V roce 1944 během varšavského povstání bylo nacisty zničeno na 85% historického centra. Po válce dalo značné úsilí poničené památky restaurovat. Byl..

Najít ubytování

Pawia 5, Kraków, Poland

Symbolem starého Krakowa je hrad Wawel, kde v 13. století existoval jeden z největších trhů v Evropě. Stojí zde také početné historické stavby, palá..

Najít ubytování

Hezké a příjemné město plné zeleně a kaváren, za zmínku stojí čtvrt Bałuty kde se snad zastavil čas a malinký okna paneláků v Retkini. V Lodži jeden..

Najít ubytování


Wrocław (Vratislav) je čtvrté největší město Polska . Nachází se v jihozápadní části země, na soutoku řek Odra a Olawa. V současné době má 630 000 o..

Najít ubytování

Poznaň je jedno z nejstarších a největších měst v Polsku . Nachází se ve Velkopolském vojvodství, na řece Wartě. V současnosti žije ve městě okolo 5..

Najít ubytování

Gdańsk je hlavním přístavem Polska, kde se nachází obří loděnice. Pevnost Gdańsk vznikla v 10. století. Ve vrcholném středověku bylo přístavní město..

Najít ubytování


Štětín je město a významný přístav v Polsku . Nachází se v severozápadní části země, v Západopomořanském vojvodství, na řece Odra. V současnosti ve ..

Najít ubytování

Bydhošť jedno z velkých měst v Polsku . Nachází se v severní části země, v Kujavsko-pomořském vojvodství, na řece Brda. V současnosti žije ve městě ..

Najít ubytování

Lublin je jedno z nejvýznamnějších měst v Polsku . Nachází se ve východní části země, Lublinském vojvodství, na řece Bystrzyci. Dnes zde žije více n..

Najít ubytování


Katovice jsou polské město. Rozléhají se ve Slezku, v jižní části Polska , v údolí řeky Rawy. Obývá jej zhruba 310 000 obyvatel. Jedná se o průmyslo..

Najít ubytování

Białystok je město v Polsku . Nachází se v severovýchodní části země, v Podleském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 295 000 obyvatel.O m..

Najít ubytování

Gdyně je město a důležitý přístav v Polsku . Nachází se na severu země, ve východním Pomořansku, na pobřeží Baltského moře. V současnosti žije ve mě..

Najít ubytování


Czestochowa je označována za hlavní duchovní město Polska . Nachází se v jižní části země, v Slezském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo ..

Najít ubytování

Radom je průmyslové město v Polsku , které nabízí i řadu zajímavých památek. Nachází se v centrální části země na řece Mleczna. V současné době žije..

Najít ubytování

Kielce jsou hlavní město Svatokřížského vojvodství v Polsku . Jedná se zároveň o nejvýznamnější turistické středisko na Malopolské vysočině. Nachází..

Najít ubytování


Toruň je krásné historické město v Polsku , jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO . Nachází se v severní části ze..

Najít ubytování


Bytom je průmyslové i architektonicky zajímavé město na jihu Polska . Mnoho turistů sem přichází za aktivním odpočinkem i obdivovat historické stavb..

Najít ubytování

Bielsko-Biała je polské město. Nachází se v podhůří Slezských Beskyd, v jižní části země. Jedná se o průmyslové středisko s převažujícím textilním ..

Najít ubytování

Olsztyn je město v Polsku . Nachází se v severní části země, ve Varmijsko-mazurském vojvodství, na řece Lavě. V současnosti žije ve městě okolo 175 ..

Najít ubytování


Řešov je významné město v jihovýchodní části Polska . V současnosti zde žije okolo 180 000 obyvatel. Město je vyhledávané turisty pro svá zajímavá ..

Najít ubytování


Elblag je historické město a důležitý přístav v Polsku . Nachází se na severu země, na stejnojmenné řece, která se vlévá do Baltského moře. V součas..

Najít ubytování


Opole je historické město v Polsku . Nachází na jihu země, v Opolském vojvodství, na řece Odře. V současnosti ve městě žije okolo 130 000 obyvatel.O..

Najít ubytování

Gorzów Wielkopolski, Poland

Najít ubytování


Zielona Góra je historické město v Polsku . Nachází se v západní části země, v Lubušském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 120 tisíc oby..

Najít ubytování

Tarnów je historické město v Polsku . Nachází se v jihovýchodní části země, v Malopolském vojvodství, na řece Biała. V současnosti žije ve městě oko..

Najít ubytování


Kalisz je historické město v Polsku , které má ze všech měst v zemi nejdelší zdokumentované dějiny. Rozkládá se ve střední části země, ve Velkopolsk..

Najít ubytování

Legnica je polské historické město. Nachází se v jihozápadní části země, ve Slezsku. Legnica je pro své návštěvníky atraktivní především svým his..

Najít ubytování


Juliana Tuwima 32/33, Słupsk, Polska

Najít ubytování


Jelenia Gora je město trhů. Pořádají se sem celé zájezdy aby si zde lidé nakoupily. Místní trhy nabízejí vše na co si vzpomenete a to ještě za rozum..

Najít ubytování

Konin je město na březích řeky Warta. Nachází se v centrálním Polsku , ve Velkopolském vojvodství. Konin je pro návštěvníky atraktivní především dík..

Najít ubytováníStargard Szczeciński je historické a architektonicky významné město. Leží v severozápadním Polsku , přesněji řečeno v Západopomořanském vojvodství. ..

Najít ubytování

Hnězdno je jedno z nejstarších měst v Polsku . Nachází se v centrální části země, ve Velkopolském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 70 0..

Najít ubytování


Glogów je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Dolnoslezském vojvodství, na řece Odře. V současnosti žije ve městě oko..

Najít ubytování

Zamość je město v Polsku . Nachází se ve východní části země. Administrativně patří do Lubelského vojvodství. V současné době má asi 67 000 obyvatel..

Najít ubytování
Świdnica je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Dolnoslezském vojvodství, přibližně 50 km od Wrocławi . V současnosti..

Najít ubytování

Gmina Biała Podlaska, Poland

Najít ubytování


Ciechanów, Poland

Najít ubytování


Piłsudskiego 3, Radomsko, Polska

Najít ubytování


Nysa je historické město v jižním Polsku . Nachází se v Horním Slezsku, v Opolském vojvodství. V současnosti zde žije okolo 50 000 obyvatel. Nysa lá..

Najít ubytování


Kołobrzeg je polský rybářský a obchodní přístav a přímořské letovisko a lázně. Nachází se na severu Polska , pří ústí řeky Parsety. Obývá jej přibl..

Najít ubytování


Svinoústí (polsky Świnoujście) (je polský přístav a přímořské turistické letovisko. Nachází se na severu země, blízko hranic s Německem . Rozkládá ..

Najít ubytování


Boleslawiec je město v Polsku . Nachází se na jihozápadě země, v Dolnoslezském vojvodství, na severním okraji Kaczawské vrchoviny. V současnosti žij..

Najít ubytování


Kardynała Stefana Wyszyńskiego 49, Szczecinek, Polska

Najít ubytování

Brzeg je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Opolském vojvodství, v okrese Powiat brzeski. Brzeg láká návštěvníky p..

Najít ubytování


Tadeusza Kościuszki 22, Gmina Malbork, Poland

Najít ubytováníGmina Iława, Poland

Najít ubytování


Gmina Zgorzelec, Poland

Najít ubytování


Łowicz je historické město v Polsku . Nachází se v Lodžském vojvodství, asi 30 km od města Lodž , na řece Bzura. V současnosti tam žije více než 30 ..

Najít ubytování  1