TIXIK.cz » Norsko » Největší města v Norsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Norsku

Kompletní seznam největších měst v Norsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Oslo je hlavní město Norsko . Rozprostírá se v ústí stejnojmenného fjordu. Právě toto umístění ho odlišuje od jiných hlavních měst.Charakteristika O..

Najít ubytování

Je to jedno z nejlepších míst pro život, fakt - město ve fjordu, všude kolem hory a vodopády, asi polovina populace studenti vysokoškoláci, většinou..

Najít ubytování

Stavanger je významné přístavní město v Norsku . Zároveň jde o 4. největší město v zemi a centrum třetí největší metropolitní oblasti. Nachází se v ..

Najít ubytování


Kristiansand je město v Norsku . Nachází se v jižní části země, v kraji Vest-Agder, jehož je správním centrem. Dnes zde žije okolo 80 tisíc obyvate..

Najít ubytování

Fredrikstad je město v Norsku . Leží v jihovýchodní části země, od hlavního města Oslo je vzdáleno asi 80 km směrem na jih. Fredrikstad je jedno z ..

Najít ubytování

Tromsø je město v Norsku . Nachází se v severní části země, v kraji Troms, za severním polárním kruhem. V současné době má okolo 67 000 obyvatel. Tr..

Najít ubytování


Drammen je město ležící v Norsku .Najdeme ho cca 35 km jihozápadně od hlavního města Oslo . Je to především centrum obchodu a průmyslu, ale i tak st..

Najít ubytování

Bodø je největší město oblasti Nordland v Norsku . Nachází se přibližně 1200 km severně od hlavního města Oslo . V Bodø žije přibližně 33500 obyvate..

Najít ubytování

Tønsberg je nejstarší město v Norsku . Leží asi 80 km jižně od hlavního města Oslo .HistorieDějiny města Tønsberg sahají až do roku 872 a bitvy u Ha..

Najít ubytování


Ålesund je město v Norsku . Nachází se v jihozápadní části země, v kraji Møre og Romsdal. Rozkládá se na třech ostrůvcích, které jsou propojeny most..

Najít ubytování

Sandefjord je malebné město ležící na pobřeží Norska , 120 km jižně od hlavního města Oslo . Jméno Sandefjord původně náleželo fjordu, který město o..

Najít ubytování

Dronningens gate 3A, Moss, Norway

Najít ubytování


Haugesund je přístavní město, které je známé filmovým festivalem, jenž se tu koná. Město ležící v malebné krajině Norska , v ústí fjordů do moře. Na..

Najít ubytování

Arendal je přístavní město v jižním Norsku . Je vzdáleno asi 60 km severovýchodně od města Kristiansand . Arendal patří k větším městům na jižním po..

Najít ubytování

Hamar je město v Norsku . Nachází se ve východní části centrálního Norska . Od hlavního města Oslo je vzdálen přibližně 100 km severně. Město Hamar..

Najít ubytování


Molde je město v Norsku . Najdeme ho v oblasti Severních fjordů, při ústí Romsdalsfjordenu, asi 370 km severozápadně od hlavního města Oslo . Molde ..

Najít ubytování

Harstad je město v Norsku . Nachází se na severním konci ostrova Hinnøya, který patří do souostroví Vestarålen . Město Harstad je vzdáleno asi 50 km..

Najít ubytování

Halden je město v Norsku . Nachází se blízko hranic se Švédskem, na konci Iddefjordu, cca 30 km jihovýchodně od města Fredrikstad . V současnosti zd..

Najít ubytování


Skanzen nemá chybu, a líbí se naprosto všem, mladým i starým, dospělým i dětem, opravdu stojí za to. Ivana

Najít ubytování

Narvik je město a také přístav v Norsku . Nachází se v kraji Nordland, 220 km severně od polárního kruhu. Je to nejsevernější město Norska , do kter..

Najít ubytování

Mo i Rana (někdy nazývaná pouze Rana) je město v Norsku . Nachází se v oblasti Nordland, přibližně 100 km jižně od města Bodø . Od hlavního města O..

Najít ubytování


Kongsberg je město ležící v Norsku . Najdeme ho asi 70 km západně od hlavního města Oslo . Kongsberg je ve světě proslaven stříbrem, které se těžilo..

Najít ubytování

Kristiansund je přímořské město v Norsku , ležící v oblasti Severních fjordů. Pobřeží je zde velmi členité a město se rozprostírá celkem na třech os..

Najít ubytování

Alta je město v Norsku . Nachází se v nejsevernější provincii norské pevniny nazývané Finnmark. Město Alta je vzdáleno přibližně 170 km východně od ..

Najít ubytování


Drøbak je přístavní město ležící v Norsku , které v minulosti sloužilo jako zimní přístav pro Oslo . Nachází se přibližně 28 km jižně od hlavního mě..

Najít ubytování

Ølvegata 24, Steinkjer, Norge

Najít ubytování


Mosjøen je město v Norsku , které se nachází v oblasti Nordland. Od hlavního města Oslo je město Mosjøen vzdáleno přibližně 670 km na sever. Stará ..

Najít ubytování

Grimstad je přístavní město, které leží na jižním pobřeží Norska . Najdete ho přibližně 60 km severovýchodně od města Kristiansand . Grimstad je m..

Najít ubytování

Langebruvegen 28, Førde, Norge

Najít ubytování


Namsos je malebné přístavní město v Norsku . Nachází se na západním pobřeží Norska , přibližně 130 km severně od města Trondheim a zhruba 500 km (v..

Najít ubytování

Florø je nejzápadněji položené město v Norsku . Nachází se asi 360 km severozápadně od hlavního města Oslo a přibližně 135 km severně od města Berg..

Najít ubytování

Hovedgaten 35, Kopervik, Norge

Najít ubytování


Hammerfest je pobřežní město v Norsku . Nachází se na severu země, v provincii Finnmark, přibližně 210 km severovýchodně od Tromsø . Od hlavního měs..

Najít ubytování

Fauske je město v Norsku . Nachází se v kraji Nordland. Je vzdáleno cca 45 km východně od města Bodø , které leží na západním pobřeží Norska . Město..

Najít ubytování


Voss (Vossevangen) je město ležící v Norsku , v oblasti jihozápadních fjordů. Najdete ho v hardangerfjordském regionu (Hardangerfjord) , asi 70 km s..

Najít ubytování

Kragerø je malebné městečko s přístavem, které leží na pobřeží Norska . Je vzdálené přibližně 140 km jihozápadně od hlavního města Oslo . Láká turis..

Najít ubytování

Vadsø je město v Norsku . Leží v severovýchodní části země v provincii Finnmark a je správním střediskem této oblasti. Od hlavního města Oslo je mě..

Najít ubytování


Skudeneshavn je krásné městečko na jihozápadě Norska , kde se nachází více než 200 dřevěných domků. Díky tomu bývá často označováno jako jedno z nej..

Najít ubytování

Risør je malé přístavní město v Norsku . Bývá také označován jako "Bílé město na Skagerraku" a mnozí ho označují za vůbec jedno z nejkrásnějších mís..

Najít ubytování

Bronnoysund je město v Norsku , obklopené množstvím menších ostrovů a ostrůvků. Láká turisty na krásnou přírodu v okolí. Nachází se na západním pobř..

Najít ubytování


Kirkenes je město v Norsku . Nachází se v provincii Finnmark, na severovýchodě země, asi 1450 km severovýchodně od hlavního města Oslo . Město leží ..

Najít ubytování


Vardø je nejvýchodněji položené město Norska . Najdeme ho na severovýchodě země v provincii Finnmark. Od hlavního města Oslo je Vardø vzdáleno témě..

Najít ubytování

Karasjok je město v Norsku . Nachází se na severovýchodě země ve vnitrozemí provincie Finnmark. Od hlavního města Oslo je město Karasjok vzdáleno n..

Najít ubytování


Longyearbyen je hlavní město souostroví Špicberky (Svalbard) patřící Norsku . Toto souostroví leží cca 700 km severozápadně od pevniny Norska . Měs..

Najít ubytování

Balestrand je největší letovisko u fjordu Sognefjord v Norsku . Toto letovisko nalezneme asi 270 km severovýchodně od hlavního města Oslo . Balestr..

Najít ubytování


  1