TIXIK.cz » Německo » Durynsko » Největší města v Německu

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Německu

Kompletní seznam největších měst v Německu s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Berlín je hlavním městem Spolkové republiky Německo. Leží na severovýchodě Německa, cca 70 km od polských hranic. Berlín patří k největším městům v ..

Najít ubytování

Hamburk je jedno z nejkrásnějších přístavních měst, která jsem navštívila. A snad možná bych si troufla říct, že i nejkrásnější. Velké lodě i menší ..

Najít ubytování

Mnichov je německé město v podhůří Alp na řece Isar. Je hlavním městem Bavorska a třetím největším městem v Německu.Stručná historieV roce 1175 zís..

Najít ubytování


Určitě stojí za to vylézt na katedrální věž, výhled odtud je nádherný. Krásná procházka je po břehu Rýna, kde je plno hospůdek a kavárniček...

Najít ubytování

Frankfurt nad Mohanem je město nacházející se v Německu ve spolkové zemi Hesensko. Frankfurt nad Mohanem je multikulturním a důležitým veletržním mě..

Najít ubytování

Stuttgart patří mezi krásná německá města, plná kultlury a zábavy. Kromě monumentálního letiště na Vás jistě zapůsobí i "zábavní parky" apod.zábavná..

Najít ubytování


Düsseldorf je město ležící na západě Německa , na řece Rýn. Düsseldorf je hlavním městem německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a v současn..

Najít ubytování

Dortmund je sedmé největší město Německa . Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Žije zde kolem 600 000 obyvatel. Historie města ..

Najít ubytování

Město ležící na řece Ruhr v Porúří v Německém státě Severní Porýní-Vestfálsko. Bylo založeno okolo roku 845 jako ženský klášter. V nedavné minulosti..

Najít ubytování


Am Markt 13, Bremen, Deutschland

Brémy jsou historické město v Německu . Nacházejí se na severozápadě země. Leží na řece Vezeře. V současné době žije ve městě cca 550 tisíc obyvatel..

Najít ubytování

Lipsko leží na soutoku několika řek a je hlavním a zároveň i největším městem Saska v Německu . Historie Město bylo založeno slovanskými osadníky..

Najít ubytování

Hannover je hlavním městem spolkové země Dolní Sasko v Německu . Toto významné centrum průmyslu, obchodu a služeb se nachází v severozápadní části z..

Najít ubytování


Dnes jsem se dozvěděl, že UNESCO vyškrtlo světoznámé město Dráždany ze svého seznamu. Je to prý kvůli kontroverzní stavbě mostu přes Labe, který nev..

Najít ubytování

Norimberk je německé město ležící na řece Pegnitz ve spolkové zemi Bavorsko, 150 km severozápadně od města Mnichov v Německu . HistorieKolem roku 1..

Najít ubytování

Duisburg je německé průmyslové a přístavní město. Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýni - Vesfálsko 30 km severně od města Dusseldorf . Obývá j..

Najít ubytování


Bochum je Německé město. Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Leží mezi městy Essen a Dortmund . Žije zde asi 390 000 obyvatel..

Najít ubytování

Wuppertal je město ležící ve spolkové republice Nordrhein-Westfalen v Německu . Nachází se přibližně 30 km severovýchodně od města Düsseldorf . Wupp..

Najít ubytování

Bielefeld je město ve východním Vestfálsku. Obývá jej cca 330 000 obyvatel a je to 20 největší město v Německu. Bielefeld je kulturní, hospodářské a..

Najít ubytování


Bonn je město, které se nachází v Německu na řece Rýn, asi 25 km jižně od města Kolín nad Rýnem . Bonn je znám jako první hlavní město Spolkové rep..

Najít ubytování

Mannheim je město v Německu . Je druhým největším městem spolkové země Bádensko-Württembersko. Mannheim je významným obchodním centrem a dopravním u..

Najít ubytování

Karlsruhe je německé město. Leží v jihozápadní části Německa, cca 60 km severozápadně od města Stuttgart . Je součástí spolkové země Bádensko-Würt..

Najít ubytování


Wiesbaden je hlavním městem německé spolkové republiky Hesensko. První zmínky o osídlení této oblasti pocházejí z doby římské. Ve středověku se Wies..

Najít ubytování

Munster je německé město. Nachází se ve spolkové repulice Nordrhein-Westfalen. Obývá jej kolem 270 000 obyvatel.Historie městaKolem roku 800 zde by ..

Najít ubytování

Gelsenkirchen je město nacházející se v Německu . Leží v zapadní části zamě, ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. V dnešní době zde žije př..

Najít ubytování


Augsburg je druhé nejstarší město v Německu . Již Římané ho nazývali „zářivou metropolí provincie". Dnes je Augsburg moderním velkoměstem s více než..

Najít ubytování

Mönchengladbach je německé město ležící ve Spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Obývá jej cca 270 000 obyvatel. Město Mönchengladbach je naz..

Najít ubytování

Cáchy (Aachen) jsou nejzápadnější německé město. Leží na trojmezí Německa ,Nizozemska a Belgie . Z pohledu historie jsou Cáchy jedním z nejvýznamně..

Najít ubytování


Braunschweig je krásné město, skvělé rovněž pro milovníky nakupování - takže (především) dámy, za nákupy do Braunschweigu - do nákupního centra!..

Najít ubytování

Město Chemnitz leží na stejnojmenné řece. Je třetím největším městem Saska. V 19. století bylo nejvýznamnějším průmyslovým centrem Německa. Od roku ..

Najít ubytování

Von-der-Leyen-Platz 1, Krefeld, Deutschland

Najít ubytování


Kiel je německé město. Nachází se na severu země. Leží na pobřeží Baltského moře, na západní straně poloostrova Jutsko. Je hlavním městem spolkového..

Najít ubytování

Halle je německé město nad řekou Sálou. Nachází se v Sasku - Anhaltsku 30 km severozápadně od Lipska. Obývá jej kolem 290 000 obyvatel. Původně zd..

Najít ubytování

Magdeburg je německé město. Nachází se na východě země. Je hlavním městem německé spolkové země Sasko-Anhaltsko. Tato oblast byla osídlena již cca ..

Najít ubytování


Freiburg im Breisgau je město v jihozápadním Německu. Nachází se ve spolkové zemi Bádensko - Württembersko, na okraji pohoří Schwarzwald.V současné ..

Najít ubytování

Lubeck je město nacházející se v Německu . Leží v severní části země, ve spolkové republice Šlesvicko-Holštýnsko, na řece Trávě, na pobřeží Baltskéh..

Najít ubytování


Juri-Gagarin-Ring 150, Erfurt, Deutschland

Erfurt je německé město. Nachází se ve středu země, v jižní části Duryňské pánve, v širokém údolí řeky Gery. Erfurt je hlavním městem spolkové země ..

Najít ubytování

Město Rostock leží na pobřeží baltského moře a je největším městem spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. První zmínka o městě pochází z 11. ..

Najít ubytování


Město Kassel leží na řece Fulda ve spolkovém státě Hesensko, v Německu . Jeho jméno je odvozeno od starobylého Castellum Cattoruma. Třetí největší m..

Najít ubytování


Saarbrücken je město v Německu . Leží na jihozápadě země na řece Saar. Je hlavním a největším městem spolkové země Sársko. V současné době žije ve m..

Najít ubytování

Mülheim an der Ruhr je město v Německu s asi 170 tisíci obyvateli. Město spadá pod spolkovou zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Je nazýváno městem ..

Najít ubytování

Osnabrück je bývalé hanzovní město v Německu. Leží v západní části země. Nachází se ve spolkové zemi Dolní Sasko. Žije v něm přibližně 165 000 obyva..

Najít ubytováníTieckstraße 4, Potsdam, Germany

Najít ubytování

Město Regensburg leží na řece Dunaj, západně od Bavorského lesa. Je správním střediskem bavorského vládního obvodu Horní Falc a zemského okresu Rege..

Najít ubytování


Am Abdinghof 11, Paderborn, Deutschland

Najít ubytování

Město Heidelberg leží na řece Neckar. Světoznámý heidelberský zámek a pitoreskní Staré město inspirovaly malíře, básníky, spisovatele i skladatele o..

Najít ubytování

Darmstadt je bývalé hlavní město hessenského velkovévodství. Může nabídnout proslulé památky, ale je i městem vědy s renomovanou univerzitou a mezin..

Najít ubytování


Würzburg je staré německé biskupské město. Nachází se ve spolkové zemi Bavorsko 90 km severozápadně od města Norimberk. Je položené v idylické kraji..

Najít ubytování

Heilbronn je německé město. Leží na řece Neckar 40 km severně od města Stuttgart ve spolkové zemi Badensko-Wurrtembersko. Historie města Heilbron..

Najít ubytování

Ulm je německé město nacházející se ve spolkové zemi Bádensko - Württembersko u hranic s Bavorskem. Město Ulm leží v nadmořské výšce 458 – 645 m a p..

Najít ubytování


Göttingen je univerzitní německé město. Leží na řece Leine ve spolkové zemi Dolní Sasko. Obývá jej cca 120 000 obyvatel. První písemná zmínka o osad..

Najít ubytování

Ingolstadt je německé město ležící na řece Dunaj, ve spolkové republice Bavorko. Město leží v nadmořské výšce 374 m. První zmínka o městě Ingolstadt..

Najít ubytování

Wolfsburg je město v Dolním Sasku v Německu. Leží na řece Aller. Wolfsburg je sídlem automobilky Volkswagen. Je velmi mladým městem. Byl vybudován p..

Najít ubytování


Rathausplatz 3, Recklinghausen, Deutschland

Najít ubytování

Offenbach je německé město. Nachází se ve spolkové zemi Hessensko jihovýchodně od města Frankfurt am Main . Obývá jej cca 120 000 obyvatel.Histori..

Najít ubytování


Bremerhaven je německé přístavní město. V současné době má 130 000 obyvatel. Leží u ústí řeky Vesery do Severního moře, 55 km severně od města Brem..

Najít ubytování

Paßstraße 6, Bottrop, Germany

Najít ubytování

Bismarckstraße 10, Remscheid, Deutschland

Najít ubytování


Furth je německé město. Nachází ve spolkové zemi Bavorsko nedaleko města Norimberk. Obývá jej cca 110 000 obyvatel.HistoriePrvní písemné zmínky o o..

Najít ubytování


Koblenz je německé město, které se nachází na soutoku Rýna a Mosely. Koblenz je třetím největším městem spolkové země Porýní – Falcko. Historie měst..

Najít ubytování

Město Erlangen leží na řece Regnitz v Německu , asi 17km od Norimberku . Každoročně sem míří okolo 1 milionu turistů na pivní festival Bergkirchweih..

Najít ubytování


Gera je německé město na řece Weisse Elster ve Spolkové zemi Durynsko. Nachází se 75 km východně od města Erfurt . Obývá jej cca 102 OOO obyvatel. ..

Najít ubytování

Trier je nejstarší německé město. Leží na řece Mosel ve spolkové zemi Porýní - Falc, 150 km jihozápadně od města Frankfurt nad Mohanem .Historie T..

Najít ubytování

Hildesheim je německé město. Nachází se zde Katedrála sv. Marie a kostel sv. Michala v Hildesheimu které jsou na Seznamu kulturního dědictví UNESC..

Najít ubytování


Jena je německé univerzitní a historické město. Leží v kotlině řeky Sály 70 km jihozápadně od města Leipzig ve spolkové zemi Durynsko. Obývá jej c..

Najít ubytování

Chotěbuz je německé město ležící ve spolkové zemi Braniborsko. Obývá jej kolem 130 000 obyvatel. Na místě dnešního města stála v druhé polovině 12.s..

Najít ubytování

Kaiserslautern je německé město rozkládající se na řece Lauter ve spolkové zemí Porýní-Falc. Obývá jej cca 100 000 obyvatel. Historie města Kaisersl..

Najít ubytováníSchwerin je město v severním Německu . Je rovněž hlavním městem spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.VznikPrvní písemná zmínka pochází z rok..

Najít ubytování

je historické univerzitní město. Nachází se ve Spolkové zemi Badensko-Wurtembersko v Německu. Obývá jej cca 85 000 obyvatel. Leží 30 km jižně od mě..

Najít ubytování

Flensburg je nejseverněji položené německé město. Obývá jej kolem 90 000 obyvatel. Nachází se asi 7 km od Dánských hranic ve spolkové zemi Šlesvicko..

Najít ubytování


Wilhelmshaven je německé průmyslové a přístavní město. Nachází se na břehu zátoky Jadebusen 70 km severozápadně od Brém ve spolkové zemi Dolní Sasko..

Najít ubytování


Město kostnici jsem navštívila při poznávacím zájezdu do Švýcarska. je na hraničním rozmezí a cesta není daleká. město je zajímavé přišlo mi hodně č..

Najít ubytování

An der Vehme 1, Dorsten, Deutschland

Najít ubytování


Graf-Engelbert-Platz 6, Lüdenscheid, Germany

Najít ubytování

Großflecken 59, Neumünster, Deutschland

Najít ubytování


Klosterstr. 14, Rheine, Deutschland

Najít ubytování


Langenbergstraße, Bocholt, Deutschland

Najít ubytování

Rosental, Detmold, Deutschland

Najít ubytování

Lüneburg je německé město. Nachází se ve spolkové zemi Dolní Sasko. Leží na řece Ilmenau 45 km od města Hamburk. Na místě dnešního města byl v roce ..

Najít ubytování


Celle je německé město nachází se 40 km severovýchodně od města Hannover ve Spolkové republice Dolní Sasko. Obývá jej kolem 74 000 obyvatel. Leží na..

Najít ubytování

  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21