TIXIK.cz » Maďarsko » Pest » Největší města v Maďarsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Maďarsku

Kompletní seznam největších měst v Maďarsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Do hlavního města Ma´darska Budapešti jsem se vypravila do termálních lázní. Je jich tu několik desítek a některé jsou opravdu zaímavé, mezi ně patř..

Najít ubytování

Miškovec je druhé největší město Maďarska . Rozkládá se na úpatí Bukových hor a na březích říčky Szinva. První stálé divadlo v Maďarsku Území dneš..

Najít ubytování


Segedín , také Szeged nebo Szegedin, je hlavní město župy Csongrád v jihovýchodní části Maďarska . Nachází se přibližně 170 km jižně od města Budape..

Najít ubytování

Pécs , neboli Pětikostelí, je jedno z nejhezčích maďarských měst. Rozkládá se jižním směrem od Balatonu .Pětikostelí Území dnešního města obýval..

Najít ubytování

Győr, známý také jako Ráb, je město v Maďarsku . Nachází se v severozápadní části země, poblíž hranic se Slovenskem . Győr je 6. největším a 2. nej..

Najít ubytování


Nyíregyháza, Kossuth tér 1, Magyarország

Najít ubytování

Kecskemét, Hungary

Najít ubytování

Székesfehérvár, Hungary

Najít ubytování


Szombathely je město v západním Maďarsku , poblíž maďarsko – rakouských hranic. Nachází se přibližně 85 km od rakouského města Wiener Neustadt ..

Najít ubytování

Město Szolnok je větší maďarské město a kulturní centrum. Leží na soutoku řek Tisza a Zagyva v rovinaté krajině centrálního Maďarska...

Najít ubytování

Kaposvár je kulturní centrum a univerzitní město v jihozápadním Maďarsku. Leží na úpatí chráněné vrchoviny Zselici Tájvédelmi Körzet, v regionu Somo..

Najít ubytování


Békéscsaba je město na jihovýchodě Maďarska . Je hlavním městem okresu Békés. Békéscsaba leží přibližně 220 km od města Budapešť a 100 km od města ..

Najít ubytování

Veszprém je překrásné historické město v Maďarsku . Leží ve středozápadní části země, poblíž největšího středoevropského jezera Balaton . Od hlavníh..

Najít ubytování

Zalaegerszeg je město v západní části Maďarska , a je to sídlo župy Zala. Historické centrum města se nachází na soutoku potoků Zala a Válicka, kde ..

Najít ubytování


Sopron leží na úpatí Lövérských vrchů a v sousedství hranice s Rakouskem . Je to jedno z nejkrásnějších středověkých měst v Maďarsku s gotickou a b..

Najít ubytování

Eger je město v Maďarsku a patří k nejnavštěvovanějším městům svého regionu. Rozkládá se podél toku stejnojmenné řeky Eger, v podhůří Bukových hor...

Najít ubytování

Nagykanizsa je poměrně velké město v maďarském regionu Zala. Leží v mírné vrchovině necelých 20 km od hranice s Chorvatskem, poblíž dálnice M7, kter..

Najít ubytování


Hódmezővásárhely je město v jižním Maďarsku . Leží v blízkosti řeky Tisy, přibližně 25 km od města Segedín a 180 km od města Budapešť . Město Hódme..

Najít ubytování

Cegléd je regionální maďarské centrum ležící jihovýchodně od Budapešti, při cestě do Szolnoku. Vyniká především bohatým kulturním životem. Vedle dal..

Najít ubytování


Baja je příhraniční maďarské město u řeky Dunaj. Leží asi 20 km od hranice se Srbskem, v regionu Bács-Kiskun. Poblíž najdete významnou turistickou a..

Najít ubytování

Gödöllő je maďarské město na okraji chráněné krajinné oblasti Gödöllő (Gödöllői Tájvédelmi Körzet), v regionu Pest. Mezi největší turistické atrakce..

Najít ubytování

Vác je poklidné historické město v Maďarsku . Nachází se v severní části země. Od hlavního města Budapešť je Vác vzdálen přibližně 32 kilometrů. H..

Najít ubytování


Pápa nabízí svým návštěvníkům především historické centrum se zachovalou architekturou, krásný park u Esterházyho zámku a oblíbený aquapark. Toto př..

Najít ubytování

Městečko Gyöngyös je výchozím místem k návštěvě pohoří Mátra , které je nejvyšším pohořím Maďarska. Gyöngyös je situováno 80 km východně od Budapešt..

Najít ubytování

Mosonmagyaróvár je lázeňské město v Maďarsku . Nachází se v severozápadní části země, v blízkosti hranic s Rakouskem a Slovenskem . V současnosti ž..

Najít ubytování


Esztergom je maďarské město, které leží u řeky Dunaj naproti slovenskému městu Štúrovo . Je církevním a historickým městem.Pohled do historie Úze..

Najít ubytování

Kiskunfélegyháza leží jihovýchodně od Budapešti, poblíž dálnice M5 do Segedínu. Je důležitým železničním centrem a může se pochlubit velmi pěkným mě..

Najít ubytování


Orosháza je historickým maďarským městem, ležícím v regionu Békés v jihovýchodní části země. Atraktivní jsou především termální lázně ležící ve velk..

Najít ubytování

Kazincbarcika je průmyslové město spojené především s chemickým průmyslem. Leží u řeky Sajó, která umožňuje výletní plavby a rybaření. Je jedním z v..

Najít ubytování

Ajka je maďarské městečko s hornickou tradicí. Leží v kopcovité krajině, která se rozkládá na severozápadním břehu Balatonu. Najdete zde jednu z mál..

Najít ubytování


Kiskunhalas je důležité železniční centrum v jižním Maďarsku. Pro turisty je atraktivní například Muzeum krajky, větrný mlýn Safri, a především term..

Najít ubytování

Tata je turisticky oblíbené městečko v Maďarsku . Nachází se v severozápadní části země. Od hlavního města Budapešť je město Tata vzdálené necelých..

Najít ubytování

Makó je maďarské město nedaleko rumunských hranic. Nachází se v jihovýchodním Maďarsku asi 200 km od města Budapešť , přibližně 30 km od města Sege..

Najít ubytování


Siofók je oblíbené prázdninové letovisko v Maďarsku . Nachází se v oblasti Somogy, na jižním břehu jezera Balaton . V současnosti zde žije asi 25 00..

Najít ubytování

Hajdúszoboszló je maďarské lázeňské město. Nachází se ve východní části Maďarska , asi 18 km jihozápadně od města Debrecen . Ve městě se nachází ro..

Najít ubytování

Keszthely je malebné maďarská městečko na západním břehu Balatonu . Nachází se asi 190 km od města Budapešť a pouhých 5 km od proslulého lázeňského..

Najít ubytování


Vecsés se nachází asi 20 km jihovýchodně od centra Budapešti, v sousedství letiště Letiště Budapest Liszt Ferenc (Ferihegy). S hlavním městem má vel..

Najít ubytování

Dombóvár je menší maďarské město, které leží pod pohořím Mecsek v regionu Tolna.

Najít ubytování

Tapolca je lázeňské městečko v Maďarsku . Nachází se v středozápadní části Maďarska, poblíž západního břehu jezera Balaton , nedaleko malebného měst..

Najít ubytování


Paks je ekonomicky prosperující maďarské město na břehu Dunaje, které je známé především díky jaderné elektrárně. Ta leží 5 km jižně od města a pokr..

Najít ubytování

Komárom, Hungary

Komárom je starobylé maďarské město na soutoku Váhu a Dunaje, na hranicích se Slovenskem. Na slovenské straně Dunaje leží město Komárno (maďarsky ro..

Najít ubytování

Moháč je maďarské město, které vešlo do dějin bitvou z roku 1526. Právě zde byla poražena křesťanská armáda tureckými vojsky. Důsledkem této bitvy b..

Najít ubytování


Százhalombatta, Szent István tér 3, Hungary

Najít ubytování

Balmazújváros je příjemné město ve východním Maďarsku u vnitrozemského vodního kanálu Keleti-főcsatorna. Leží okolo 50 km od hranice s Rumunskem, v ..

Najít ubytování

Szarvas, Kossuth Lajos Street 23, Hungary

Szarvas leží v regionu Békés a je to jedno z menších maďarských měst. Najdete zde známé arboretum, zámeček Bolza a řadu drobnějších památek...

Najít ubytování


Mezőkövesd je vyhledávané město v Maďarsku. Leží přibližně 50 km od hranice s Slovenskem, v regionu Borsod-Abaúj-Zemplén. Prakticky hned za rohem na..

Najít ubytování

Tiszaújváros je město ležící na březích řeky Tisza, v maďarském regionu Borsod-Abaúj-Zemplén.

Najít ubytování

Sátoraljaújhely je město v Maďarsku, které leží u hranice s Slovenskem, v regionu Borsod-Abaúj-Zemplén. Město je jedním z východišť pro návštěvu Tok..

Najít ubytování


Gyömrő je příjemné město ležící téměř na východním okraji Budapešti. V blízkosti dálnice M0. Současný počet obyvatel se pohybuje okolo 16 tisíc osob..

Najít ubytování

Veresegyház, Fő Street 53, Hungary

Najít ubytování

Sárvár je malé lázeňské městečko v západní části Maďarska . Rozkládá se podél řeky Ráby.Historie a památkyDominanta městečka Sárvár je hrad Nádasdy...

Najít ubytování


Gyomaendrőd je nevelké a klidné město v rovinaté oblasti jihovýchodního Maďarska, ležící na březích toku Hármas-Körös.

Najít ubytování

Bonyhád, Hungary

Bonyhád je malé jihomaďarské městečko v regionu Tolna. Leží v kopcovité oblasti na okraji pohoří Mecsek.

Najít ubytování

Balatonfüred je nejstarší a nejvyhledávanější letovisko na pobřeží Balatonu , v Maďarsku . Rozkládá na severním pobřeží, nedaleko poloostrova Tihany..

Najít ubytování


Sárospatak je malebné maďarské městečko s historickým centrem. Nachází se v centru Tokajského regionu, v údolí řeky Bodrog, přibližně 35 km od měst..

Najít ubytování

Nyírbátor najdete cca 17 km od hranic Maďarska s Rumunskem, v regionu Szabolcs-Szatmár-Bereg. V tomto maďarském městečku aktuálně přebývá zhruba 13 ..

Najít ubytování

Kőszeg je malebné město v Maďarsku . Nachází se v západní části země, a od hranic Rakouska je vzdáleno pouhé 2 kilometry. Kőszeg se pyšní jedním z ..

Najít ubytování


Tiszakécske je městečko na břehu řeky Tiszy, v centrálním Maďarsku, v regionu Bács-Kiskun. Řeka Tisza, okolní lesy, mokřady a řada chráněných území..

Najít ubytování

Městečko Isaszeg leží na úpatí vrchoviny Gödöllő. Je to malé, příjemné a upravené město v Maďarsku. Nachází se na východním okraji Budapešti v blízk..

Najít ubytování

Nagyatád leží necelých 20 km od hranice s Chorvatskem, v regionu Somogy. Najdete zde především pěkné termální koupaliště a zajímavou uměleckou kolon..

Najít ubytování


Městečko Tiszafüred je považováno za hlavní město oblasti kolem jezera Tisza. Ve městě jsou termální lázně, kemp a jezero Tisza a jeho okolí je chrá..

Najít ubytování

Lajosmizse je nevelké maďarské město v regionu Bács-Kiskun, ležící u dálnice M5 mezi Budapeští a Segedínem.

Najít ubytování


Siklós, Hungary

Najít ubytování

Balatonalmádi je populární letovisko na severovýchodním břehu Balatonu v Maďarsku . Nachází se asi 120 k od města Keszthely a 120 km od města Buda..

Najít ubytování

Kunszentmárton, Hungary

Najít ubytování


Sümeg, Hungary

Sümeg je menší město v Maďarsku. Mezi nejvyhledávanější turistické atrakce patří hrad Sümeg. Žije zde přibližně 6,5 tisíce obyvatel...

Najít ubytování


Mórahalom, Hungary

Najít ubytování


Balatonboglár je oblíbené prázdninové letovisko v Maďarsku . Nachází se na východním břehu jezera Balaton , přibližně 150 kilometrů od hlavního měst..

Najít ubytování


Zsámbék, Hungary

Najít ubytování

Fonyód je oblíbené prázdninové letovisko v Maďarsku . Nachází se na východním břehu jezera Balaton , asi 160 km jižně od hlavního města Budapešt .P..

Najít ubytování

Tokaj je malé městečko na soutoku Tisy a Bodrogu v Maďarsku , které je proslulé produkcí světoznámého tokajského vína. Vinice a město Tokaj jsou o..

Najít ubytování
  1