TIXIK.cz » Lotyšsko » Největší města v Lotyšsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Lotyšsku

Kompletní seznam největších měst v Lotyšsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Rātslaukums 1, Riga, Latvia

Riga v minulosti představovala důležité hanzovní město. Během 13. až 15. století bohatla z obchodu především se střední a východní Evropou. Ač bylo ..

Najít ubytování

Daugavpils je druhé největší město Lotyšska. Nachází se v jihovýchodní části země, cca 230 kilometrů od hlavního města Rigy . Město Daugavpils se ro..

Najít ubytování

Liepaja je třetí největší město Lotyšska . Leží v západní části země, v oblasti Kuronsko, na pobřeží Baltského moře. V současnosti žije ve městě Lie..

Najít ubytování


Salaspils je město v Lotyšsku . Leží u přehrady Rigas HES, cca 18 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Rigy . Salaspils hraje důležitou roli v l..

Najít ubytování

Město Ogre se rozkládá podél toku stejnojmenné řeky Ogre, jihovýchodním směrem od města Riga. Koncem 19. století se město stalo vyhledávaným letovis..

Najít ubytování


Koknese je malé město ležící na břehu řeky Daugavy. Město je oblíbeným turistickým cílem. V jeho okolí se rozprostírají malebné lesy. První písemná ..

Najít ubytování

Salacgríva je největší turistické letovisko na pobřeží Baltského moře. Město je posledním místem kde žijí Livové v oblasti Vidzemska. V druhé polovi..

Najít ubytování

Ve středu oblasti zvané Kurzemsko leží město Saldus. Je známým městem díky keramickým výrobkům a medu. Statut města získal Saldus v roce 1917. V 19...

Najít ubytování


Město Talsi je jedno z nejkrásnějších lotyšských měst. Bývá nazýváno srdcem severního Kurzemska. Město se rozkládá na 9 pahorcích a na pobřeží dvou ..

Najít ubytování

Město Tukums se rozkládá podél toku řeky Slocene a na hranici historických území Kuronska a Zemgalska. První písemná zmínka je z roku 1445. V roce 1..

Najít ubytování

Valmiera je město, které leží v severovýchodní části Lotyšska a je to důležitá dopravní křižovatka. Městem protéká řeka Gauia a nedaleko od něj se ..

Najít ubytování


Město Smiltene leží v oblasti Vidzemských pahorků. Je obklopeno krásnými lesy, parky a jezery. V roce 1370 tu nechal rižský biskup vybudovat hrad. P..

Najít ubytování

Ventspils je město v Lotyšsku. Nachází se v severozápadní části země, u ústí řeky Venty do Baltského moře. Na pobřeží moře je přístav. Do roku 1917 ..

Najít ubytování

Saulkrasti, LV-2160, Latvia

Najít ubytování


Západním směrem od města Kandavy leží v údolí řeky Abavy městečko Sabile. První zmínka o Sabile je z roku 1253. V tomto roce tu byl vybudován hrad. ..

Najít ubytování

Městečko Kandava se rozkládá v údolí řeky Abavy. Ve 13. století byl na ostrohu nad městečkem postaven hrad. Nechali jej postavit livonští rytíři. Dn..

Najít ubytování

Jurmala je město a věhlasné letovisko v Lotyšsku. Nachází se cca 25 km západně od hlavního města Rigy , při Baltském moři. Historie města sahá do st..

Najít ubytování


Sigulda je město v Lotyšsku . Nachází se v centrální části země, cca 50 km od hlavního města Rigy . Leží v údolí řeky Gauji, v těsném sousedství Nár..

Najít ubytování

Bauska je město v Lotyšsku. Nachází se na jihu země, v kraji Bauska, cca 66 kilometrů jižně od Rigy a 20 kilometrů od hranic s Litvou. Zdejší oblas..

Najít ubytování

Jelgava je město v Lotyšsku. Nachází se v centrální části země, cca 41 kilometrů jihozápadním směrem od Rigy . Jelgava je hlavním střediskem histori..

Najít ubytování


Ainaži je přístavní městečko v Lotyšsku. Rozkládá se nedaleko hranice s Estonskem a na pobřeží Balstkého moře. Ainaži byla původně livonská rybářská..

Najít ubytování

Gulbene je původně staré provinční městečko. První písemná zmínka je z roku 1285. V roce 1928 získalo Gulbene statut města. Z města Alüksne sem vede..

Najít ubytování

Městečko Iecava se rozkládá severním směrem od města Bauske. Leží v krásné krajině obklopené lesy. Iecava byla založena v roce 1492. Největšího rozk..

Najít ubytování


Lïgatne je obec v Lotyšsku . Nachází se v centrální části země, v oblasti Národního parku Gauja . Obec je vyhledávaným turistickým cílem. Lïgatne tv..

Najít ubytování

Straupe je obce v Lotyšsku . Nachází se v severní části země, v okrese Cesis. , v oblasti národního parku Gauja . V současnosti žije v obci Straupe ..

Najít ubytování

Baznīcas iela 42, Ludza, Latvia

Najít ubytování


Rūjiena, Latvija

Najít ubytování

Strenči, LV-4730, Latvia

Najít ubytování


Ikšķile, LV-5052, Latvia

Najít ubytování


Jaunjelgava, LV-5134, Latvia

Najít ubytováníMěsto Dobele se rozkládá podél toku řeky Berze. Na okraji města je rozlehlá ovocnářská a šlechtitelská stanice. Ve stanici se šlechtí především ovoc..

Najít ubytování