TIXIK.cz » Estonsko » Pärnu » Největší města v Estonsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Estonsku

Kompletní seznam největších měst v Estonsku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Město se začalo budovat v 13. století, kdy zde byl postaven hrad Řádem teutonských rytířů. V následujících staletích se Tallinn připojil k hanzovním..

Najít ubytování

Tartu je druhé největší město Estonska . Nachází se ve východní části země, cca 180 km od Tallinnu . Narozdíl od Tallinnu , který je považován za ad..

Najít ubytování

Narva je 3. největší estonské město. Nachází v severovýchodním cípu země, na hranicích s Ruskem, na stejnojmenné řece. Oblast dnešního města byla os..

Najít ubytování


Kohtla-Järve je město v Estonsku. Nachází se v severovýchodní části země, v kraji Ida-Virumaa, při mořském pobřeží a nedaleko Národního parku Lahema..

Najít ubytování

Pärnu je město v Estonsku. Nachází se v jihozápadní části země, v Pernovském zálivu. Pärnu je významné prázdninové letovisko. Zárodky městského osíd..

Najít ubytování

Viljandi je město v Estonsku . Nachází se v jižní části země, v kraji Viljandimaa, jehož je zároveň správním centrem. Území dnešního města Viljandi ..

Najít ubytování


Estonské město Rakvere se nalézá na severu země. Rané obydlení okolí Rakvere je možné dohledat již v 3. století n.l. Archeologické vykopávky poukazu..

Najít ubytování

Maardu je město v Estonsku . Nachází se poblíž Randverského zálivu, mezi řekou Pirita a Maardským jezerem. Maardu je součástí metropolitní oblasti T..

Najít ubytování

Sillamäe je město v Estonsku. Nachází se v severovýchodní části země, na jižním pobřeží Finského zálivu, poblíž hranic s Ruskem. V době, kdy patřilo..

Najít ubytování


Kuressaare je město v Estonsku . Nachází se na pobřeží Rižského zálivu, na ostrově Saaremaa. První zmínka o městě Kuressaare se datuje do 14. stolet..

Najít ubytování

Vorū je estonské městečko. Nachází v jihovýchodní části země, v kraji Võrumaa. Město Vorū je církevním střediskem. Nalézá se tu okrskové farářství, ..

Najít ubytování

Město je vzdáleno od Tallinu asi 238 km a leží přímo na hranici s Lotyšským městem Valkou, s kterým tvoří dvojměstí. Valga se však od roku 1920 roz..

Najít ubytování


Jõhvi je město v Estonsku. Nachází se na severovýchodě země, v kraji Ida-Virumaa, cca 50 km od ruských hranic. Většinu obyvatel zde představují Ruso..

Najít ubytování

Haapsalu je lázeňské město a oblíbené přímořské letovisko v Estonsku. Nachází se na západním pobřeží, na jižním břehu Haapsalského zálivu. Již po st..

Najít ubytování

Keila je město v Estonsku. Nachází se v severní části země, v kraji Harjumaa, cca 25km jihozápadně od hlavního města Tallinnu . Keila je významnou..

Najít ubytování


Paide je město v Estonsku. Nachází se v centrální části země a je správním centrem kraje Järvamaa. První písemná zmínka o Paide pochází z roku 1265...

Najít ubytování

Elva je město nacházející se v Estonsku . Leží v jižní části země v okresu Tartu v oblasti jezer Vervi a Arbi. První zmínka o městě pochází z roku 1..

Najít ubytování

Otepää je malé městečko v Estonsku . Jedná se o hlavní zimní sportovní centrum celého Estonska . Samotná Otepää leží v obklopení nejvyšších vrcholů ..

Najít ubytování


Kärdla je jedině město nalézající se na největším estonském ostrově Hiiumaa, konkrétně na jeho severním pobřeží. Historie města Kärdla sahá do 13. ..

Najít ubytování

Tõrva, Valga County, Estonia

Najít ubytování


Narva-Joesuu je lázeňské městečko v Estonsku . Nachází se na severovýchodě země, v kraji Ida-Virumaa, nedaleko ruských hranic. Již v 19. a 20. stole..

Najít ubytování

Suure-Jaani je městečko v Estonsku. Nachází se v samém srdci země. Nejstarší archeologické nálezy dokazují, že území dnešního města Suure-Jaani bylo..

Najít ubytování


Padise je obec v Estonsku. Nachází se v kraji Harjumaa, přibližně 50 km jihozápadně od hlavního města Tallinnu . Obec Padise byla vytvořena v roce 1..

Najít ubytování