TIXIK.cz » Česká republika » Kraj Vysočina » Havlíčkobrodsko » Golčův Jeníkov » Největší města v České republice

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v České republice

Kompletní seznam největších měst v České republice s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Pokud jedete do Prahy poprvé, měli byste zvolit tradiční, pravděpodobně i nejkrásnější prohlídkovou trasu - Královskou cestu starou Prahou. Po téhl..

Najít ubytování

V Brně jsem byla několikrát a město mám opravdu moc ráda. Je plné kultury (i historie) a zábavy. Určtiě doporučuji při návštěvě Brna navštívit i jed..

Najít ubytování

Ostrava je velmi zajímavé město. Spousta lidí si myslí, že je to jenom špinavé hutní město, ale skutečně tomu není tak. Ostrava je kulturní město a ..

Najít ubytování


Plzeň je takové normální větší město ČR,ale má jednu výhodu, nejslavnější pivovar u nás.Byla jsem tam a ochutnala skvělé pivo přímo ze sudu ještě s ..

Najít ubytování

Město je krásné především v noci. Doporučuji rozhodně navštívit a to nejen kvůli ZOO, ale i kvůli zajímavým budovám, které se mi opravdu líbily. Lib..

Najít ubytování

V Olomouci jsem žila na přelomu 60. a pak v 70. letech, v době svého mládí. Přes všechna negativa tehdejšího režimu to už tenkrát bylo město, které ..

Najít ubytování


Ústí nad Labem mi přijde, že je ěsto které je samý beton. Před pár lety jsme tam studovala a přišlo mi tu to strašně depresivní. Žádná pořádná zábav..

Najít ubytování

náměstí Přemysla Otakara II. 1, 2, Ceske Budejovice

České budějovice jsou mnoc pěkné město. Jejich náměstí ve tvaru čtverce a černá věž je užasná je z ní krásný výhled.Uprostřed náměstí velká kašna. V..

Najít ubytování

V Hradci Králové jsem strávila pár týdnů při letní aktivitě se školou. město se mi moc zalíbilo a uvažovala jsem tady o pracovním místě, ale osud mě..

Najít ubytování


Město Pardubice je moc pěkné město, měla jsem možnost tu pár měsíců pobývat a líbilo se mi tu prostředí, náměstí , kde jsou hezké historické domy a ..

Najít ubytování

Havířov je větší město v České republice. Leží na východě regionu Moravskoslezský kraj (Okres Karviná) , necelých 13 km od města Ostrava. Leží po..

Najít ubytování

Město Zlín je krajské město s 80 tisíci obyvateli. Nachází se na jihovýchodě České republiky. Velký rozmach města Zlín ve dvacátém století zásadně o..

Najít ubytování


Třída TGM 345,Kladno Česká republika

  Kladno je větší město v České republice. Najdeme ho v západní části regionu Středočeský kraj (Okres Kladno) a je v..

Najít ubytování

Karviná je zachovalé historické české město, které leží na hranici s Polskem. První zmínky o městě pocházejí již z roku 1268. Leží na východě obl..

Najít ubytování

Opava je překrásné město plné kultury, zábavy, sportu, obchodu... Ideální místo na dovolenou v ČR. Opava je jedním z krásných center Slezska a v jej..

Najít ubytování


Frýdek-Místek je město v České republice . Leží na severní Moravě cca 20km jižně od krajského města Ostrava . Frýdek-Místek je často nazýván bránou ..

Najít ubytování

Děčín je město na soutoku řek Labe a Ploučnice, na severu České republiky . Rozprostírá se v široké kotlině a je nejníže položeným českým městem. Dě..

Najít ubytování

Jihlava rozhodně nezaostává v kultuře - festivaly a soutěžemi je naplněna "až po okraj". Osobně jsem byla na jedné ze soutěží (pěveckých sborů) a ve..

Najít ubytování


Teplice se velice pozvedli. Dříve šedivé město je dneska významné lázenské město. V centru je několik lázeňských domů. Dominantou je místní kopec Do..

Najít ubytování

Krásné západočeské město, uprostřed krásné krajiny. Obchody mají nápisy v ruštině a když platíte v hospodě za pivo, číšník vám řekne "Spasibo". Před..

Najít ubytování

Město Chomutov je bývalé okresní město ležící na okraji Krušných hor v severozápadní části České republiky . První písemná zmínka o městě pochází ..

Najít ubytování


Přerov láká zejména na svou minulost, bohatou již od pravěku. navštivte předmostí, horní náměstí obehnané původním středověkým opevněním a park mich..

Najít ubytování

Prostějov, Czech Republic

Prostějov je půvabné české město, které leží uprostřed Moravy. Leží na jihozápadě oblasti Olomoucký kraj v okrese Prostějov , asi 20 km od města ..

Najít ubytování

Firemní muzeum Škodovky v Mladé Bolestavi bylo založeno roku 1995 ke stoletému výročí založení firmy Laurin&Klement. Sídlí v části bývalé továrny Šk..

Najít ubytování


Peklo, moc pěkné. Byla jsem tam před pár lety na začátku jara a těch bledulí, co tam bylo kolem, to není nikde jinde. To je peklo, kolik je tam bled..

Najít ubytování

Třebíč, Czech Republic

Třebíč je zachovalé historické české město. Leží na jihu v regionu Kraj Vysočina (Okres Třebíč) , asi 30 km od města Jihlava. Město má přibližně ..

Najít ubytování

Tábor je úchvatné historické město. Strávila jsem v něm několik krásných dní a pochvaluji si jej. Tehdy jsem dostala mapu do ruky se slovy "A teď se..

Najít ubytování


Cheb je město ležící na západě České republiky při hranici s Německem . Město leží na řece Ohři. HistorieMísto, kde dnes město stojí, bylo osídleno..

Najít ubytování

Znojmo leží na Jižní Moravě v České republice při hranici s Rakouskem . Je bránou do Národního parku Podyjí. Žije zde přes 35 tisíc obyvatel. Histo..

Najít ubytování

Příbram, Czech Republic

Příbram je české město na jihozápadě Středočeského kraje. Je to starobylé město s hornickou tradicí a bohatou historií. Už od roku 1431..

Najít ubytování


Kolín je přitažlivé město v České republice. Nachází se na východě oblasti Středočeský kraj (Okres Kolín) , asi 40 km od Pardubic, poblíž turisti..

Najít ubytování

Je mnoho důvodů, proč navštívit toto město. Pro mladé lidi je zde mnoha míst, kam se můžou jít příjemně opít a zatancovat si, pro Ty, kteří raději h..

Najít ubytování

Město Písek založili v polovině 13. století na břehu řeky Otavy čeští králové. Díky těžbě zlata i čilému obchodnímu a výrobnímu ruchu město rychle v..

Najít ubytování


Kroměříž je město nacházející se na střední Moravě, v České republice . Na jihu a jihovýchodě od města se rozprostírá pohoří Chřiby a Hostýnské vrc..

Najít ubytování

Stojí za to navštívit tzv. Geschaderův dům, v jeho sklepení probíhalo v druhé polovině 17. století mučení lidí, kteří byli obviněni z čarodějnictví ..

Najít ubytování

Vsetín je příjemné město v České republice, které se rozprostírá kolem řeky Vsetínská Bečva. Vsetín leží na severovýchodě oblasti Zlínský kraj v ..

Najít ubytování


Litvínov, Litvínov - Horní Litvínov Česká republika

Litvínov je historické české město, které leží v Krušných horách, okolo 30 km od Ústí nad Labem. Historie obce je známá od roku 1357, kdy místní ..

Najít ubytování

Valašské Meziříčí je město, které leží na soutoku řek Rožnovské a Vsetínské Bečvy, v České republice . Svou polohou představuje vstupní bod do Mora..

Najít ubytování

Český Těšín je zachovalé historické české město, které najdete 30 km od Ostravy.. Vznik města se datuje do 12. století (1155), kdy byly nalezeny ..

Najít ubytování


Město Uherské Hradiště se nachází na jihovýchodě České republiky. Jedná se o centrum Slováckého regionu. V současné době má město Uherské Hradiště ..

Najít ubytování

Hodonín, rodiště prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, je lázeňské město v jihomoravské části České republiky . Leží v Jihom..

Najít ubytování

Krnov je zachovalé historické město na severní Moravě, které leží na soutoku řek Opava a Opavice. Nachází se na severozápadě oblasti Moravskoslez..

Najít ubytování


Sokolov je město, které leží na západě České republiky , mezi lázeňskými městy Karlovy Vary , Mariánské Lázně a Františkovy Lázně .HistoriePrvní pí..

Najít ubytování

Havlíčkův brod patří mezi pěkná, udržovaní města ne vysočině. Znám ho dobře....strávila jsem zde spoustu let a panuje tady příjemný poklid. Je tu ta..

Najít ubytování

Nový Jičín je historické moravské město ležící asi 30km jihozápadně od Ostravy. Původní název dostal podle původní kapličky, která byla vybudován..

Najít ubytování


Břeclav je snadno dostupné a moderní město v České republice . Leží na křižovatce železničních a silničních tras. Nabízí široké možnosti využití vol..

Najít ubytování

Nedávno jsme s manželkou při výletu cestou na Říp navštívili Litoměřice. Musím skutečně uznat, že jsem tak pěkné město nečekal. Naposledy jsem tam b..

Najít ubytování

Chrudim je město v Pardubickém kraji. Leží jižně 20 km od města Pardubice v centrální části České republiky. Území města bylo osídleno již v dávných..

Najít ubytování


Radnice se nalézá v horní části náměstí. Před radnicí je půvabná fontána.Radnice byla postavena v renezančním slohu . Dnešní fasáda je klasicisní, j..

Najít ubytování

Obránců míru 368/1A, Kopřivnice, Czech Republic

Kopřivnice je město v České republice. Nachází se v  Moravskoslezském kraji, asi 30 km od města Ostrava. Ve městě v současné době žije ..

Najít ubytování

Strakonice je město na jihozápadě České republiky. Žije zde s 24 000 obyvatel a patří do administrativní oblasti Jihočeský kraj . Lokalita byla osíd..

Najít ubytování


Klatovy je město ležící na západě České republiky v Plzeňském kraji. Město má v současnosti asi 23 000 obyvatel. Oblast byla osídlena dle archeolog..

Najít ubytování

Jedno z nejhezčích měst, která v Česku existují. Na hradě jsou minimálně dva prohlídkové okruhy, ten s černou kuchyní je obzvláště zajímavý, Z celéh..

Najít ubytování

Vyškov je starobylé moravské město. Leží na jihovýchodě České republiky , asi 30 km severovýchodně od města Brna .Historie městaVyškov je nepřetržit..

Najít ubytování


Kutná hora je známá svými nalezišti stříbra, je tu muzeum, kde se dozvíme veškerá historická data. Náměstí je opravdu krásné a nádherná architektura..

Najít ubytování

Blansko je české město v Jihomoravském kraji, přibližně 20 km od krajského města Brno. Z původní osady s názvem Staré Blansko, která vznikla u ře..

Najít ubytování

Chomutovská, Jirkov, Czech Republic

Jirkov je starobylé české město s bohatou hornickou historií, ležící na úpatí Krušných hor. Nachází se asi 12 km od hranice s Německem, v regionu Ús..

Najít ubytování


Město Náchod je regionální centrum pro oblast Broumovského výběžku a Orlických hor . Leží na březích řeky Metuje, přibližně 150km východně od Prahy..

Najít ubytování

Královské mměsto Žatec se nachází jen pár kilomatrů od Nechranické přehrady. Je pěkné a dobře udržované. Proslavilo se natáčením seriálu Náměstíčko,..

Najít ubytování

Mělník je město vína. Tento víkend tam proběhlo trediční vinobraní se skvělým a nabitým programem. Tyto slavnosti přilákali mnoho milovníklů vína a ..

Najít ubytování


Hranice je zajímavé město v České republice. Leží na jihovýchodě v Olomouckém kraji, asi 40 km od města Olomouc. Ve městě žije okolo 20 000 ..

Najít ubytování

Louny jsou historickým českým královským městem. Nacházejí se na jihu Ústeckého kraje na toku řeky Ohře. Právě proto získaly přívlastek "Perla na..

Najít ubytování

Beroun je historické město v turisticky přitažlivé oblasti, na okraji chráněných území přírody CHKO Křivoklátsko a CHKO Český kras. Nachází se v Čes..

Najít ubytování


Otrokovice jsou průmyslovým městem ve východní části České republiky. Leží ve vzdálenosti 10 km od města Zlín, na úpatí pohoří Chřiby, na so..

Najít ubytování

Kadaň je historické město v Česku . Nachází se v Ústeckém kraji , jihozápadně od Chomutova , na levém břehu řeky Ohře. V současné době má okolo 19 ..

Najít ubytování

Toto místo mám naštěstí kousek od Prahy a proto jsem měla možnost zde strávit celý den. Ačkoliv mi přijde město trochu zanedbané a místy i nudné, je..

Najít ubytování


V Bruntále je klub nadšenců Za starý Bruntál, který vybudoval takovou speciální technickou expozici - Mlýnský náhon. Je to historická rarita a j..

Najít ubytování

Město Uherský Brod leží na jihovýchodě České republiky v krásné oblasti Moravského Slovácka, v zelené krajině lemované pohořím Bílých Karpat . Mě..

Najít ubytování

Klášterec nad Ohří je město v České republice. Nachází se v Ústeckém kraji, asi 30 km od města Karlovy Vary. V současnosti zde žije 15 600 obyvat..

Najít ubytování


Svitavy jsou pěkné starobylé město a je tu hodně historických zajímavostí a památek. Vždyť vznikly už ve dvanáctém století a od té doby nabyli veli..

Najít ubytování

Žižkovo náměstí 18, Jičín

Město Jičín je známo jako město pohádky, koná se tu každoročně pohádkový festival a já si tu vždy představím Rumcajse, Manku a Cipíska. ale Jinak js..

Najít ubytování

Rožnov pod Radhoštěm je město ležící na východě České republiky. Spadá pod Zlínský kraj. Město Rožnov pod Radhoštěm leží na okraji Moravskoslezskýc..

Najít ubytování


Rakovník je královské město asi 60 km západně od hlavního města České republiky , Prahy . Dnes (2011) zde žije přes 16 tisíc obyvatel.Pohled do his..

Najít ubytování

Pelhřimov je půvabné město v České republice. Leží v Kraji Vysočina, asi 40 km východně od města Tábor. Ve městě žije v současnosti okolo 20 000 ..

Najít ubytování

Masarykovo náměstí 100, Benešov, Česká republika

Benešov je české město ležící přibližně 50 km jihovýchodně od města Praha. Nachází se na hlavním silničním a železničním tahu z Prahy do Českých ..

Najít ubytování


Dvůr Králové nad Labem je město ležící v Královéhradeckém kraji, asi 20 km od města Hradec Králové. Vě městě žije přes 20 000 obyvatel. Měst..

Najít ubytování

Varnsdorf je město ležící v České republice. Najdeme ho na severovýchodě republiky, v Ústeckém kraji. Varnsdorf je se svými 16000 obyvateli nejvě..

Najít ubytování


Slaný je město leží 25 km severozápadně od hlavního města Praha v České republice . Spadá pod Středočeský kraj. HistorieVznik Slaného je spojen s o..

Najít ubytování

Ústí nad Orlicí je okresní české město v Pardubickém kraji, 40 km od města Pardubice. Město vznikalo postupně od 13. století, kde na místě d..

Najít ubytování

Toto město pravidelně navštěvuji již 5 let. A to kvůli restauraci U Anny Šmejdířky, kde se vždy dobře najím a navštívím kamarády, kteří zde bydlí a ..

Najít ubytování


Je zde na co se koukat. Zaujme Vás jistě Muzeum Českého ráje, které má mnoho sbírek různých minerálů, sbírky geologické i historické. Moc se mi líbi..

Najít ubytování

Kostel Svatého Víta pochází z období pozdní gotiky, vystavěn byl v letech 1407 - 1438. Na stavbě se podíleli řemeslníci, kteří šířili parléřovskou t..

Najít ubytování

Na několika místech v Poděbradech můžete ochutnat místní minerální léčivou vodu. Místní patrioti tvrdí, že je fantastická, mně ale trvalo mnoho týdn..

Najít ubytování


Zábřeh na Moravě je město, které leží v Olomouckém kraji, v České republice . Nachází se asi 15 km od města Šumperk a 34 km od hranice s Polskem . ..

Najít ubytování

Říčany, Czech Republic

Víte že Říčany jsou zmiňovány v historických dokumentech už v roce 748? Jedná se o menší město, které z hlediska turistiky těží především z blízkost..

Najít ubytování

náměstí 5. května 309, Rokycany, Czech Republic

Rokycany jsou menším českým městečkem, ležícím asi 20 km východně od města Plzeň. Je jedním z nejstarších českých měst zmiňovaných už r..

Najít ubytování


Mariánské lázně mají obrovský věhlas, proto je zde veliká návštěvnost a není tu takový poklid jako v menších lázních. Ale jsou krásně udržované, pln..

Najít ubytování

Roudnice nad Labem je menší české město, které vzniklo na staré obchodní stezce v místech kde se dala přebrodit řeka Labe. V úrodně krajině Polabí, ..

Najít ubytování

Jaroměř - město známé především díky pevnostnímu komplexu Josefov. Toto malé, příjemné městečko leží v České republice, přibližně 20 km od m..

Najít ubytování


Vysoké Mýto, Czech Republic

Najít ubytování

Vrchlabí se nachází na severu České republiky . Město patří do Královehradeckého kraje. Kolem města se nachází překrásná příroda nejvyšších českých ..

Najít ubytování

Václavská 1560, Tachov, Czech Republic

Najít ubytování


Nový Bor, Czech Republic

Na severu České republiky, na úpatí Lužických hor leží malé sklářské město Nový Bor. Malé, příjemné město, které proslavila především s..

Najít ubytování

Holešov, Czech Republic

Najít ubytování

Školní 25/1, Jeseník, Czech Republic

Městečko Jeseník najdete v pohoří Jeseníky, asi 12 km od hranice s Polskem. Je známé jako lázeňská destinace s mimořádně zdravým ovzduším. K turisti..

Najít ubytování


Masarykovo náměstí 1, Uničov, Česká republika

Najít ubytování

Velké Meziříčí, Czech Republic

Velké Meziříčí je nevelké městečko v České republice, které se nachází u hlavního dálničního tahu mezi Prahou a Brnem. Leží na soutoku říček Osla..

Najít ubytování

Veselí nad Moravou je město oplývající památkami a kulturou v České republice , které leží nedaleko města Hodonín , na jižní Moravě. Turistika a p..

Najít ubytování


sady 17. listopadu 1380/6, Čelákovice, Česká republika

Najít ubytování

  1