TIXIK.cz » Bosna a Hercegovina » Největší města v Bosně a Hercegovině

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města v Bosně a Hercegovině

Kompletní seznam největších měst v Bosně a Hercegovině s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.

(248)


Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Kaptol ulica 31, Zagreb, Croatia

Záhřeb je hlavní město Chorvatska . Nachází se v západní části země, pod vrchem Medvednica. Bezmála milionová metropole Chorvatské republiky Záhřeb ..

Najít ubytování

Nespoutaný noční život a historie, z níž se tají dech. Těmito slovy je možné popsat dvousettisícové dalmátské město Split pod vrcholy pohoří Mosor.H..

Najít ubytování

Rijeka je druhé největší město na chorvatském pobřeží Jadranského moře. Rijeka je důležitá dopravní spojka a největší přístav celého Chorvatska .D..

Najít ubytování


Osijek, Croatia

Najít ubytování

moc krásné město které může nabídnout velkou spoustu památek, zábavných atrakcí, sportovních hal... za zmíňku určitě stojí vodní varhany na pobřeží,..

Najít ubytování

Slavonski Brod, Croatia

Najít ubytování


Trg Josipa Broza Tita 5, Karlovac, Croatia

Najít ubytování

Do Puly se vyplatí jet hlavně v době, kdy se ve městě pořádá filmový festival ve starobylém prostředí římského amfiteátru. Je to neopakovatelný záži..

Najít ubytování

Šibenik je nevelké, zato o to malebnější, turistické město, nacházející se v Chorvatsku , mezi městy Zadar a Trogir . Leží v ústí řeky Krky do Jad..

Najít ubytování


Dubrovník jedno z nejhezčích měst v chorvatsku. Viděla jsem ho raního svítání ze silnice nad Dubrovníkem. Je naprostá nádhera. Moře krásně čisté...

Najít ubytování

Varaždin je město ležící na severozápadě Chorvatska , asi 65 km severně od hlavního města Záhřebu . Ve městě žije asi 42 000 obyvatel. Město láká n..

Najít ubytování


Sisak je historické město v Chorvatsku . Nachází se 57 km jihovýchodně od hlavního města Záhřebu , na soutoku řek Kupa, Odra a Sáva. Sisak je největ..

Najít ubytování

Ulica Ivana Generalića 3, Koprivnica, Croatia

Najít ubytování

Virovitica, Croatia

Najít ubytování


Metković je město v Chorvatsku . Nachází se na jihu země, v regionu Dubrovacko-Neretvanska, na hranicích s Bosnou a Hercegovinou . Leží na řece Nere..

Najít ubytování

Rovinj je skutečně neuvěřitelně krásné město. Na Rovinj jsme se kdysi doplavili lodí a bylo to nádherné spočinutí po celodenní plavbě. Město je opra..

Najít ubytování


Makarská má taky druhou stránku věci. Na jedné straně krásné pláže a téměř vše při ruce, na straně druhé se jedná o téměř nejdražší oblast z celého ..

Najít ubytování

Okolí Trogiru bych měla znát jako svoje boty. Byla jsem v Chorvatsku snad 7x a z toho nejmíň v polovině případů blízko Trogiru. Ten je asi nejkrás..

Najít ubytování

Umag je letovisko, které se nachází na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku , na poloostrově Istria. Umag je největší tenisové letovisko na Jadranu...

Najít ubytování


Križevci, Croatia

Najít ubytování

Poreč je nádherné historické město, především svými církevními stavbami (kostely, baziliky) a malebnými úzkými kamennými uličkami. Určitě doporučuji..

Najít ubytování


Labin je historické městečko nedaleko přímořského letoviska Rabac na poloostrově Istria v Chorvatsku .Historie a památkyPůvodní jméno města je Albo..

Najít ubytování

Crikvenica je oblíbené turistické a rekreační letovisko v Chorvatsku . Toto hezké přímořské městečko leží přibližně 35 km jižně od Rijeky a vyrostl..

Najít ubytování


Tohle městečko taky není k zahození,ale je poněkud do vršku.Byla jsem ubytovaná v kempu v Baško polje a pokud nemáte kondičku tak a nechcete se plah..

Najít ubytování

Senj je jedno z nejstarších městeček na pobřeží Chorvatska . Nachází na jadranské magistrále asi 80 km jihovýchodně od Rijeky . Pohled do historie a..

Najít ubytování


Hvar je největší město a hlavní letovisko na stejnojmenném ostrově Hvar . Díky průzračnému azurovému moři, příjemným klimatickým podmínkám a bujné s..

Najít ubytování


Krk je největší letovisko stejnojmenného chorvatského ostrova . Nachází se na jihozápadním pobřeží, kde je chráněn před chladným větrem, tzv. bóro..

Najít ubytování

Cres je největší a nejvýznamnější městečko na stejnojmenném chorvatském ostrově. Leží v jeho střední části u hluboké a chráněné zátoky. Cres má cc..

Najít ubytování

Městečko Jelsa se nachází na severním pobřeží chorvatského ostrova Hvar . Původní rybářská osada je nyní živým a oblíbeným letoviskem. Co může Jel..

Najít ubytování


Přístavní městečko Vis se může chlubit krásným čistým mořem. Nachází se na ostrově Vis na jihovýchodě Chorvatska . Vis je největší obcí na ostrově ..

Najít ubytování

Tučepi je pobřežní městečko na jihu Chorvatska v oblasti Makarska riviera. Letovisko nabízí dlouhé oblázkové pláže, které jsou typické pro Makarsko..

Najít ubytování

Brela je chorvatské turistické letovisko na Makarské riviéře. Leží na pobřeží Jaderského moře, v podhůří horského masivu Biokovo. O letoviskuDe..

Najít ubytování


Malé letovisko Komiža se nachází na západním pobřeží ostrova Vis , v Jaderském moři, v Chorvatsku . Komiža patří mezi nejkrásnější místa na ostrově..

Najít ubytování

Cavtat je menší městečko a zároveň i přístav, který se nachází v Chorvatsku , asi 20 km jihovýchodně od Dubrovníku , v Župském zálivu (Župski zaljev..

Najít ubytování

Rabac je chorvatské pobřežní městečko s malým přístavem. Žije zde cca 1500 obyvatel. Od roku 1912 má Rabac statut přímořských klimatických lázní. Ob..

Najít ubytování


Rogoznica je menší chorvatské letovisko na pobřeží Jaderského moře. Nachází se asi 50 km západně od Splitu a 35 km jižně od Šibeniku . O městečk..

Najít ubytování

Baška je přístavní městečko na jižním pobřeží chorvatského ostrova Krk . Patří mezi nejpopulárnější letoviska na Jadranu. Městečko láká mnoho návš..

Najít ubytování

Premantura je malá obec, která je turisty hojně vyhledávaná. Nachází se v Chorvatsku , asi 12 km jihovýchodně od Puly . V současnosti tam žije skoro..

Najít ubytování
  1