TIXIK.cz » Ukrajina » Největší města na Ukrajině

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města na Ukrajině

Kompletní seznam největších měst na Ukrajině s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Kyjev, hlavní město Ukrajiny patří k nejstarším evropským městům. Archeologické nálezy dokazují osídlení lokality na přelomu 5. a 6. století. Založe..

Najít ubytování

Doněck je ukrajinské průmyslové město, které je centrem regionu Donbas. Juzovka-Stalino-DoněckMinulost Doněcka je svázána s kozáky. V roce 1822 zde..

Najít ubytování

Oděsa je čtvrté největší město na Ukrajině . Nachází se v jižní části země, na pobřeží Černého moře.Historické kořeny městaNa místě dnešního ukrajin..

Najít ubytování


Cherson je přístavní město ležící v jižní části Ukrajiny. Rozkládá se nedaleko ústí řeky Dněpru do Černého moře. V období antiky byla oblast řeckou ..

Najít ubytování


Poltava je město, které se nachází na Ukrajině . Leží v severovýchodní části země, na řece Vorskla, asi 50 km východně od Kyjeva . V současnosti žij..

Najít ubytování


Černivci jsou historické město v západní části Ukrajiny. Rozkládá se na úpatí Karpat a je správním střediskem Černovické oblasti. Podle archeologick..

Najít ubytování


Bila Tserkva, Kiev Oblast, Ukraine, 09100

Najít ubytování

Kerč je přístavní město na Krymu. Rozkládá se na břehu Kerčkého průlivu mezi Azovským a Černým mořem. Díky své poloze je město a jeho okolí vyhledáv..

Najít ubytování

Jevpatorija je lázeňské město na pobřeží Černého moře v západní části Krymu. Město je vyhledávaným letoviskem s dlouhými písečnými plážemi. Lázeňské..

Najít ubytování


Brovary, Kiev Oblast, Ukraine, 07402

Najít ubytování

Jalta je město na Ukrajině . Nachází se v jižní části země, na Krymském poloostrově , u severního pobřeží Černého moře. Dnes žije ve městě přes 80 t..

Najít ubytování

Feodosija je přístavní a lázeňské město, které se nachází na Ukrajině . Leží na pobřeží Černého moře, v jižní části Krymského poloostrova .Pohledy d..

Najít ubytování


Alušta je lázeňským městem na pobřeží Černého moře, v jižní části Krymského poloostrova , na Ukrajině . Společně se sousedním městem Jaltou je hlav..

Najít ubytování

Sudak je malebné ukrajinské město. Je to jedno z nejpopulárnějších letovisek na Krymu . Rozprostírá se na pobřeží Černého moře, v jižní části poloo..

Najít ubytování