TIXIK.cz » Slovensko » Banskobystrický kraj » Okres Brezno » Největší města na Slovensku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Největší města na Slovensku

Kompletní seznam největších měst na Slovensku s fotografiemi a informací o počtu obyvatel. Města můžete dále třídit dle různých parametrů.Kam dále?

Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Bratislavu jsem navštívila při cestě do termálních lázní v Madarsku. Je to velice moderní a rozvinuté město. byla jsem tu už jako dítě a město se n..

Najít ubytování

Košice jsou druhým největším městem Slovenské republiky . Leží ve východním části země v Košické kotlině na řece Hornád. Dnes zde žije asi 235 tisíc..

Najít ubytování

Prešov jsem navštívila abych se podívala , kde můj manžel studoval vojenskou akademii. Rozhodně se mi tu zalíbilo a historické jádro města doporučuj..

Najít ubytování


Žilina je nádherné město obklopené horami, kam lze dělat výlety. Náměstí, obklopené domy s podloubími, kdysi šedivé je dnes nádherně opravené, plné ..

Najít ubytování

Nitra je město na Slovensku . Nachází se na jihu země a leží na řece Nitra při úpatí pohoří Tríbeč. Nitra je historicky významné město, ve kterém se..

Najít ubytování

Banská Bystrica je město nacházející se na Slovensku . Leží v centrální části země, ve Slovenském rudohoří, v údolí řeky Hron. Vývoj městaHistorie m..

Najít ubytování


Trnava je překrásné město na Slovensku . Leží severovýchodně od Bratislavy v centru Trnavské pahorkatiny. Trnava je jedním z nejvýznamnějších slove..

Najít ubytování

03601 Martin, Slovakia

Město martin není až tak veliké , ale je zajímavé jak svou polohou tak velmi malebné. Historicky mě zaujalo hlavně podepsáním martinské smlouvy, kdy..

Najít ubytování

Trenčín je město, které se nachází na Slovensku a leží na řece Váh, nedaleko hranic s Českou republikou . Vývoj městaHistorie města sahá až do roku..

Najít ubytování


Poprad je město nacházející se na Slovensku . Leží v severní části země v Popradské kotlině na stejnojmenné řece Poprad . Je nazýváno bránou do Vys..

Najít ubytování

Prievidza je město na Slovensku . Leží v západní části zemi na řekách Nitra a Handlovka. V dnešní době žije ve městě Prievidza přibližně 53 000 obyv..

Najít ubytování

Zvolen je nevelké město, které se nachází na Slovensku . Leží v jihozápadní části Zvolenské kotliny, na soutoku řek Hron a Slatina, asi 20 km od Ban..

Najít ubytování


Považská Bystrica, Slovakia

Považská Bystrica je město, které se nachází na Slovensku . Leží v severozápadní části země v údolí Javorníka, Strážovské hornatiny a Bílých Karpat ..

Najít ubytování

Nové Zámky je město nalézající se na Slovensku . Leží v dunajské nížině mezi Bratislavou a Budapeští . Dnes žije ve městě přes 42 tisíc obyvatel. H..

Najít ubytování

Michalovce je město, které se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, na řece Laborec, nedaleko hranic s Ukrajinou .HistorieTato oblast ..

Najít ubytování


Spišská Nová Ves je okresní město ležící na východním Slovensku . Nachází se v jižní části Hornádské kotliny, na obou březích řeky Hornád. V současn..

Najít ubytování

Komárno je město, které se nachází na Slovensku . Leží na jihu země, na hranicích s Maďarskem . V Komárnu se vlévá řeka Váh do Dunaje a je rozděleno..

Najít ubytování

Humenné se nachází na východě Slovenska , v Prešovském regionu . Leží na řece Laborec v Karpatech. Humenné je především výchozí bod pro turisty, kte..

Najít ubytování


Kdo bude projíždět severní částí Slovenska, rozhodně by neměl návštěvu Bardejova vynechat. Náměsti má neopakovatelné kouzlo a pohled z radniční věže..

Najít ubytování

Liptovský Mikuláš je okresní město a známé turistické centrum na Slovensku . Nachází se v severní části země, na řece Váh, cca 3 km od vodní nádrže ..

Najít ubytování

Podhora 1296/31, Ružomberok, Slovakia

Ružomberok je město na Slovensku . Nachází se na severu země, v Žilinském kraji, na soutoku řek Váh a Revúca. Je na severozápadním okraji Nízkých Ta..

Najít ubytování


Navštívila jsem Pieštany už jako dítě s rodiči a moc se mi tu líbilo. Proto jsem se sem několikrát vrátila už se svými dětmi....Je tady spousta míst..

Najít ubytování

Lučenec je město, které se nachází na Slovensku . Leží v jižní části země nedaleko hranic s Maďarskem , přibližně 70 km jižně od Banské Bystrice . V..

Najít ubytování

Čadca, Slovakia

Najít ubytování


Dunajská Streda je město, které se nachází na Slovensku . Leží v jižní části země, v Podunajské nížině na Žitném ostrově. V dnešní době ve městě Dun..

Najít ubytování

Hlohovec, Slovakia

Město Hlohopvec jsem navštívila už za dob studii a je to tu opravdu rozmanité, jak moderní město, průmyslová výroba tak přírodní rezervace. Navštívi..

Najít ubytování


Brezno, Slovakia

Brezno je město nacházející se na Slovensku . Leží uprostřed země na řece Hron. Nejstarší písemná zmínka o města pochází z roku 1262 v listině Bela..

Najít ubytování

Pezinok je město, které se nachází na Slovensku . Leží v jihozápadní části země asi 15 km od Bratislavy . V současnosti žije ve městě Pezinok přibli..

Najít ubytování

Koupání na Kunovské přehradě je výborné. Okolí Senice je jedna velká rovina, takže pěší turistika nic moc, ale zato cykloturistika je ideální. Záhoř..

Najít ubytování


91501 Nové Mesto nad Váhom, Slovakia

Nové Mesto nad Váhom je město, které se nachází na Slovensku . Leží v severní části země, ve výběžku Podunajské nížiny, na pravém břehu řeky Váh a n..

Najít ubytování

Žiar nad Hronom je město, které se nachází na Slovensku . Leží v centrální části země, v Žiarské pánvi, na řece Hron. Od Banské Bystrice je vzdále..

Najít ubytování


Rožňava je město, které se nachází na Slovensku . Leží v Rožnavské kotlině, v údolí Slavnej, pod jižními výběžky Volovských vrcholů. V dnešní Rožňav..

Najít ubytování

02001 Púchov, Slovakia

Púchov je město, které se nachází na Slovensku . Leží v severozápadní části země ve středním Pováží na řece Váh. V dnešní době žije ve městě Púchov ..

Najít ubytování

Malacky je město na Slovensku . Leží v Bratislavském kraji, v jižní části země, v Záhorské nížině. V dnešní době žije ve městě Malacky přibližně 18 ..

Najít ubytování


O Kežmaroku jsem nikdy neslyšel do té doby než mi přišel povolávací rozkaz,pro bůh kde to vůbec leží toto město.Strávil jsem tam 2 roky vojny.Kežmar..

Najít ubytování

Galanta je město, které se nachází na Slovensku . Leží v jihozápadní části země nedaleko hranic s Maďarskem a Rakouskem . V dnešní době žije ve měs..

Najít ubytování

Mierové Nám. 14/8, Senec, Slovenská republika

Senec je město, které se nachází na Slovensku . Leží v jihozápadní části země na rozhraní Podunajské roviny a pahorkatiny.Pohledy do historiePrvní p..

Najít ubytování


Skalica je město, které se nachází na Slovensku . Leží v severozápadním cípu země poblíž hranice s Českou republikou , na úpatí Bílých Karpat. V dne..

Najít ubytování

Levoča je nádherné středověké město na Slovensku . Nachází se ve východní části země, v Prešovském kraji. Leží v nadmořské výšce 570 m n. m, na hlav..

Najít ubytování

Zlaté Moravce je město, které se nachází na Slovensku . Leží v jihozápadní části země, na soutoku řeky Žitavy a Hostinského potoka. Dnes ve městě Zl..

Najít ubytování


93101 Šamorín, Slovakia

Najít ubytování

90851 Holíč, Slovakia

Najít ubytování

Dolná 1190/43, Štúrovo, Slovakia

Najít ubytování


96901 Banská Štiavnica, Slovakia

Banská Štiavnica je starobylé hornické město na Slovensku . Nachází se v centrální části země, v údolí Štiavnických vrchů. Zdejší městská památková ..

Najít ubytování

91601 Stará Turá, Slovakia

Najít ubytování

93201 Veľký Meder, Slovakia

Veľký Meder je menší příhraniční město na Slovensku. Leží asi 10 km od hranice s Maďarskem, od hraniční řeky Dunaj. Nejvyhlášenějíš turistic..

Najít ubytování


Trangusova 9, Krompachy, Slovenská republika

Najít ubytování

Vajanského 1, Modra, Slovakia

Slovenské město Modra leží na úpatí pohoří Malé Karpaty, v úrodné Podunajské nížině, asi 25 km severně od hlavního města Bratislavy. V tomto příj..

Najít ubytování

Námestie Antona Bernoláka 381/4, Námestovo, Slovenská republika

Najít ubytování


96205 Hriňová, Slovakia

Najít ubytování

03301 Liptovský Hrádok, Slovakia

Liptovský Hrádok je menší slovenské město na okraji Národního parku Nízké Tatry. Leží na jihovýchodě Žilinského kraje asi 50 ..

Najít ubytování


93701 Želiezovce, Slovakia

Želiezovce jsou malé příhraniční město na Slovensku, v blízkosti maďarských hranic. Nacházejí se asi 50 km jihovýchodně od města Nitra&..

Najít ubytování

91441 Nemšová, Slovakia

Najít ubytování


05901 Spišská Belá, Slovakia

Najít ubytování

02301 Oščadnica, Slovakia

Najít ubytování


Kremnica je historické město s bohatou hornickou a mincířskou tradicí na Slovensku . Leží v centrální části země v Kremnických vrších v nadmořské v..

Najít ubytováníTerchová je obec nacházející se na Slovensku . Leží v severní části země, v Žilinském kraji , na pomezí Malé Fatry a CHKO Kysuca, asi 25 km východn..

Najít ubytování
  1