TIXIK.cz » Regiony » Neapolský záliv

Neapolský záliv - dovolená a ubytování v Neapolském zálivu, mapa a rozcestník

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Neapolský záliv: Hlídač pokojů
Neapolský záliv Mapa Mapa hotelů Neapolský záliv

Neapolský zálivNeapolský záliv

Související témata

Neapolský záliv: Fotografie

Doporučené hotely Neapolský záliv


Zobrazit všechny »


Neapolský záliv: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Neapolský záliv Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Neapolský záliv a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 07:49:52

Neapolský záliv na pobřeží Tyrhénského moře patří k nejkrásnějším lokalitám Kampánie, zvláště pokud se jedná o panoramatické záběry. Největší zásluhu na tom má sopka Vesuv, ležící asi kilometrů od hlavního přímořského letoviska Neapole, a Sorentský poloostrov. Právě Vesuv byl pohromou pro starověká městečka Pompeje, Herculaneum, Stabie, Oplontis a Boscoreale, která se nacházela na jeho úpatí. Po výbuchu sopky v roce 79 byla města zcela zasypána, aby se po staletích stala jedněmi z nejvýznamnějších turistických atrakcí současnosti, ale i mementem pokazujícím na sílu přírodních živlů. V neapolském zálivu se nachází turisticky důležité ostrovy Capri, Ischia a Procida, a letoviska Neapol, Sorrento, Bacoli, Pozzuoli, Portici, Torre del Greco, Torre Annunziata a Castellammare di Stabia.

Informace a fakta

GPS: 40.7764, 14.3832
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-16 23:22:42

Neapolský záliv: Recenze

Neapolský záliv prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Trecase (4.4km)Boscoreale (8km)Torre Annunziata (7km)Pompei (10km)Terzigno (10km)Scafati (13km)Castellammare di Stabia (11km)Poggiomarino (13km)Neapol (13km)Ottaviano (12km)Angri (16km)Gragnano (14km)Vico Equense (13km)Palma Campania (17km)Pimonte (16km)Sarno (20km)Meta (15km)Castello di Cisterna (16km)Piano di Sorrento (16km)Sant'Agnello (16km)Sorrento (17km)Marigliano (18km)San Vitaliano (18km)Positano (19km)Tramonti (24km)Agerola (21km)Nola (21km)