TIXIK.cz » Města » Řecko » Naxos

Naxos - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Naxos: Hlídač pokojů
Naxos Mapa Mapa hotelů Naxos

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Penziony v Naxosu, Apartmány v Naxosu, Levné ubytování v Naxosu, Satelitní mapa Naxosu, Naxos: Fotografie

Doporučené hotely Naxos


Zobrazit všechny »Naxos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Naxos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Naxos a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Archaelogical MuseumMuzea0.1km
Agios Georgios BeachPláže0.8km
Pláž St George'sPláže0.8km
Pláž NaxosPláže1km
Naxos BayZátoky2km
Bay of Chora-AlykesZátoky2km
Naxos CampingKempy2km
Letiště NaxosLetiště3km
Naxos Island National AirportOstrovy3km
Agios Prokopios BeachPláže4km
The Naxos CastleHrady a zámky6km
Agia Anna BayOstrovy4km
Agios BayZátoky4km
Amitis BayOstrovy6km
Pláž AmityPláže6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:38:30

Plusy

blízko letiště
dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
rodiště významných osobností

Proti

horší silnice

Vhodné pro

poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

rybaření
surfování


Informace a fakta

GPS: 37.1056, 25.3764
Nadmořská výška: 24 m
Nejbližší letiště: Letiště Naxos
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:53:51

Naxos: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 9:43:40
Naxos, nebo též Chora, je hlavní město překrásného řeckého ostrova Naxos. Jedná se prý o jedno z nejkrásnějších hlavních měst celého souostroví Kyklady. Naxos se nachází na severozápadě ostrova a je též zdejším hlavním přístavem. Žije zde přibližně 8 tisíc stálých obyvatel. Naxos svým návštěvníkům nabízí především krásné pláže s křišťálově čistou vodou Egejského moře, dále restaurace, kavárny, obchůdky a půjčovny dopravních prostředků. Ve městě je velké množství architektonických památek.

Historie

Historie města Naxos sahá hluboko do minulosti, právě starověká brána Portara je jejím hlavním symbolem a dominantou. Brána měla být vchodem do chrámu boha Apollona a její stavba byla započata v roce 530 př. n. l. Kromě brány můžete navštívit i vysoké hradby Benátského hradu nebo katedrálu Zoodochou Pigis z 18. století. Další historické pamětihodnosti si můžete prohlédnout v archeologickém muzeu. Severně od města Naxos stojí kostelík Agios loannis, který je poutním místem, a je od něj také nádherný výhled na bělostné domy města.

Pláže

Hlavní město Naxos nabízí hned dvě městské pláže. Ze severní pláže budete mít krásný výhled na nejvzácnější památku města Naxos, starověkou bránu Portara. Jižní pláž je delší, s jemným zlatým pískem, a v jejím okolí je mnoho kaváren. Tato pláž je vhodná i pro milovníky surfování. Na všech plážích můžete využít bohaté nabídky vodních sportů. Přímo ve městě si můžete zapůjčit loďku nebo člun.
Zřejmě nejkrásnějšími plážemi ostrova Naxos jsou Ormos Avraam na severu a Moutsunu na východě.

Doprava

Na ostrov Naxos létá málo mezinárodních letadel. V hlavním městě je sice malé letiště, ale obyvatelé ostrova si velmi hlídají, komu povolí lety. Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Naxosu, je pořídit si letenku do Athén a odtud letět místní linkou, nebo přijet z Pireu trajektem. Cesta trajektem trvá kolem 5,5 hodiny a za jednosměrnou cestu zaplatíte okolo 30 eur.

Města a obce v okolí

NaxosAghios Prokopios (3.9km)Naousa (12km)Piso Livadi (13km)Lefkes (16km)Parikia (20km)Antiparos (27km)Mykonos (38km)Psathi (41km)