TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Westminster » Londýn » Národní galerie v Londýně

Národní galerie v Londýně - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní galerie v Londýně: Hlídač pokojů
Národní galerie v Londýně Mapa Mapa hotelů Národní galerie v Londýně

Související témata

Národní galerie v Londýně: Fotografie

Doporučené hotely Národní galerie v Londýně


Zobrazit všechny »Národní galerie v Londýně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní galerie v Londýně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní galerie v Londýně a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Piccadilly Circus0.4km
Chinatown0.4km
Whitehall0.5km
City1km
Dockland Light Railway1km
Millenium Bridge2km
Lambeth2km
Kensington Gardens4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Galerie, Aktuální čas: 10:05:03, Adresa: St Vincent House, 30 Orange St, London, Greater London WC2H 7HH, UK, WWW stránky:

Národní galerie v Londýně je umělecká galerie ve Velké Británii . Nachází se v hlavním městě, v Londýně . Leží na severní straně náměstí Trafalgar Square .

Historie

Založena byla v roce 1824, kdy britská vláda zakoupila uměleckou sbírku ruského emigranta Johna Julia Angersteina. Později Národní galerie v Londýně obdržela další soukromé dary od sira George Beaumonta a Williama Holwella Carra. Galerie tak získala obrazy italských mistrů z 15. a 16. století. V polovině 19. století byl jmenován první ředitel galerie, sir Charles Eastlake. Ten nechal zakoupit díla z raně renesančního období. Pozdější ředitel sir Frederick William Burton zakoupil mnoho obrazů do expozice z 18. století a nakupoval i ze soukromých sbírek anglických sběratelů. Na počátku 20. století neobsahovaly sbírky Národní galerie v Londýně žádná díla současných autorů. To se změnilo poté, co roku 1917 sir Hugh Lane odkázal galerii impresionistická díla ze své sbírky. Fond pro nákup obrazů moderních autorů byl založen roku 1924 Samuelem Courtauldem. Po 2. světové válce však Národní galerie v Londýně neměla prostředky na nákupy drahých děl. Významnou podporu pro galerii byly dary soukromých osob. V roce 1966 bylo přijato rozhodnutí, že ve sbírkách Národní galerie v Londýně budou vystavovány jen obrazy, které byly vytvořeny do roku 1900. Proto bylo přibližně 60 obrazů, které byly vytvořeny po roce 1900 uloženo. V současnosti Národní galerie v Londýně obsahuje obrazy západoevropských malířů z období let 1250-1900. Sbírka obsahuje asi 2 000 obrazů, které jsou ve vlastnictví britského státu.

Historie budovy

Stavba stávající budovy Národní galerie v Londýně byla zahájena v roce 1837 Williamem Wilkinsem. Budova měla původně pouze jedno patro. Později byla rozšířena a bylo přistavěno rozsáhlé východní křídlo. Toto křídlo bylo v pozdějších letech zrcadlově přistaveno na opačné straně budovy, která tak získala symetrický tvar. Nejvýznamnější dostavbou poslední doby byla výstavba Sainsburyho křídla v roce 1991. Toto křídlo vystavuje expozici obrazů renesančních mistrů.

Praktické informace

Dnes je Národní galerie v Londýně jedním z nejoblíbenějších cílů v Londýně . Ročně ji navštíví více než 4 miliony návštěvníků. Vstup k hlavním expozicím je zdarma. Výstavy specializované jsou zpoplatněny.


Informace a fakta

GPS: 51.5086, -0.1283
Nadmořská výška: 23 m
Telefon:
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Status galerie:
Expozice:
Ostatní části expozice:
Služby:
Hostování aktivit:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:23:49

Národní galerie v Londýně: Recenze

Národní galerie v Londýně prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (3.5km)Kew (11km)Mitcham (12km)Twickenham (16km)Hounslow (17km)Southall (17km)Teddington (17km)Croydon (15km)Wallington (17km)

Webmap: 1 2 3