TIXIK.cz » Zoo » Jihoafrická republika » Gauteng » Pretoria » Pretoria » Národní zoologická zahrada Jižní Afriky

Národní zoologická zahrada Jižní Afriky - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní zoologická zahrada Jižní Afriky: Hlídač pokojů
Národní zoologická zahrada Jižní Afriky Mapa Mapa hotelů Národní zoologická zahrada Jižní Afriky

Související témata

Národní zoologická zahrada Jižní Afriky: Fotografie

Doporučené hotely Národní zoologická zahrada Jižní Afriky


Zobrazit všechny »Národní zoologická zahrada Jižní Afriky: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní zoologická zahrada Jižní Afriky Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní zoologická zahrada Jižní Afriky a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 12:43:25, Nadmořská výška: 1293m, Adresa: 281 Mosca St, Pretoria 0002, Jihoafrická republika, WWW stránky:

Národní zoologická zahrada Jižní Afriky známá také jako Pretoria Zoo je národní zoologickou zahradou Jihoafrické republiky . Zároveň jde také o největší zoo v JAR a údajně podle časopisu Forbes o osmou nejlepší zoologickou zahradu na světě. Národní zoologická zahrada Jižní Afriky se nachází v Pretorii. Byla založena v roce 1899. V roce 1916 získala zoo status národní zoologické zahrady. Národní zoologická zahrada Jižní Afriky zaujímá rozlohu 80 hektarů. Zahradou protéká řeka Apies, která jí rozděluje na kopcovitou část a na rovinatou část. Přes řeku vedou dva mosty. V zoo je vybudováno více než 6 km cest. Proto jsou u vstupu k dispozici golfové vozíky. Zoologickou zahradu si můžete prohlédnout také z lanovky. Národní zoologická zahrada Jižní Afriky je rozdělena do několika částí. Na australskou část, část s primáty, sekce s masožravci, sekce s plazi, ptačí voliéry a na akvárium. K vidění tu je více jak 600 zvířat se zástupci 128 druhů savců, ptáků, obojživelníků a plazů. Součástí aerálu je také restaurace, stánky s občerstvením, obchůdky se suvenýry a odpočinková místa ve stínu obřích stromů. Národní zoologická zahrada Jižní Afriky je jinak otevřena po celý rok od pondělí do neděle od 8:30 do 17:30. Vstupenky se prodávají do 16:30. Cena vstupného je pro dospělé 49 randů a pro děti do 15 let 33 randů. Děti mladší 2 let mají vstup zdarma. Jak již bylo zmíněno je tu možnost si zapůjčit golfový vozík, který vás vyjde na 80 randů na hodinu a nebo 150 randů na 2 hodiny. Lanovka jezdí od 10 do 16 hodin. Cena lístku na lanovku je pro dospělého 20 randů za zpáteční a pro děti 10 randů za zpáteční. Parkování je zajištěno na hlídaném parkovišti naproti hlavního vchodu. Poplatek za parkoviště je 20 randů na den.

Informace a fakta

GPS: -25.7352, 28.1926
Nadmořská výška: 1293 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:45

Národní zoologická zahrada Jižní Afriky: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 9728.9.2010 9:43:57
Jelikož ráda poznávám nové zoologické zahrady, tuhle bych chtěla také vidět. Avšak to je jen můj sen. Bylo by zajímavé poznat rozdíly mezi tím, jak se vedou zoo v ČR a v JAR.

Města a obce v okolí

Pretoria (1km)Schoemansville (32km)Krugersdorp (58km)

Webmap: 1 2 3