TIXIK.cz » Národní parky » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 5024

(19)
(34)
(9)
(1798)
(122)


Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Národní park Grand Canyon je jeden z nejstarších národních parků USA . Tento rozsáhlý kaňon řeky Colorado, nejcennější div přírody n..

Najít ubytování

Yellowstonský Národní Park, založený roku 1872, je nejstarší národní park nejen v USA , ale i na světě. Nachází se převážně na úze..

Najít ubytování

Přírodní park Březná je chráněné území o rozloze 11 600 ha. Nachází se v Olomouckém kraji, v České republice , na území mikroregio..

Najít ubytování


Hoge Veluwe je národní park v Nizozemsku. Rozkládá se na téměř 55 km2 v provincii Gelderland, kterou najdete v centrální části země. Nac..

Najít ubytování

Národní park Everglades, se nachází ve státě Florida. Patří k nejrozsáhlejším národním parkům v USA . Unikátní a zároveň velmi kř..

Najít ubytování

Národní park Arches se nachází ve východní části státu Utah v USA . V tomto nevelkém národním parku se nalézá přes 2000 skalních ob..

Najít ubytování


Národní park Bryce Canyon se nachází v jihozápadní části státu Utah v USA . Největší atrakcí parku je amfiteátr nazvaný Bryce Canyon..

Najít ubytování

Národní park Zion se nachází v jihozápadní části státu Utah v USA . Největší atrakcí parku je 800 metrů hluboký a 24 km dlouhý Zion..

Najít ubytování

Národní park Sequoia se nachází ve státě Kalifornie . Park byl založen už roku 1890, a je to druhý nejstarší národní park v USA . Hlavn..

Najít ubytování


Národní park Fiordland je největší národní park na Novém Zélandu . Nachází se na jihozápadním pobřeží, západně od města Southland..

Najít ubytování

Národní park Yorkshire Dales je jedním z dvanácti národních parků Anglie ve Velké Británii . Nachází se na severu Anglie, asi 75 kilometr..

Najít ubytování

Národní park Tazekka je národní park na severovýchodě Maroka . Byl založen v roce 1950 a leží se mezi pohořími Střední Atlas a Rif. Nac..

Najít ubytování


National Mall & Memorial Parks je symbol národní historie a identity amerického lidu. Jde o rozsáhlý komplex parků, památníků a sportoviš..

Najít ubytování

Vysoké Tatry jsou nejvyšší hory na Slovensku . Leží v severní části země u hranic s Polskem . Je to nejvyšší část tzv. karpatskéh..

Najít ubytování

Národní park Mesa Verde je jediným parkem v USA , který je zaměřen výhradně na archeologii. Leží asi 15 km od města Cortez , ve státě ..

Najít ubytování


Národní park Ústí Warty je významná přírodní oblast na západě Polska . Leží u hranic s Německem a zasahuje do území obce Kostrzyn n..

Najít ubytování

Národní park Tsavo je chráněná oblast v Keni . Nachází se na jihu země, v okrese Taita. Národní park Tsavo je s rozlohou 20 821 km² nejv..

Najít ubytování

Krkonošský národní park (KRNAP) je nejstarším národním parkem České republiky. Nachází se v severovýchodní části Čech při hranici ..

Najít ubytování


Národní park Aoraki je území s 19 vrcholy přesahující výšku 3000 metrů. Nachází se na Jižním ostrově na Novém Zélandu , téměř ve..

Najít ubytování

Biebrzański národní park je atraktivní přírodní oblast a rozlohou největší národní park v Polsku . Leží na severovýchodě země, neda..

Najít ubytování

Národní park Risnjak je chorvatské chráněné území rozkládající se kolem dvou horských masivů, Risnjak (1528 m) a Obruč (1377 m) . Nach..

Najít ubytování


Národní park Grampians je chráněná oblast a zároveň nejpopulárnější prázdninová destinace ve státě Victoria, v Austrálii . Park je p..

Najít ubytování

Serbia

Národní park Kopaonik je chráněná část pohoří Kopaonik v centrální části Srbska . Celý horský masiv se táhne v délce přibližně 7..

Najít ubytování

Průhonický park je jeden z nejvýznamnějších krajinářských parků v České republice . Nachází se u zámku Průhonice nedaleko hlavního..

Najít ubytování


Národní park Canyonlands je podle mnohých jedním z nejpodivuhodnějších a nejkrásnějších míst na zemi. Nachází se v USA , v Utahu. Nejb..

Najít ubytování

Donauturmstraße, Wien, Österreich

Dunajský park (Donaupark) je jeden z nejnavštěvovanejších parků ve Vídni , v Rakousku . Každý rok sem zavítá na 2,5 milionu návštěvní..

Najít ubytování

Národní park Killarney je chráněná oblast v Irsku . Nachází se v jihozápadní části země, v hrabství Kerry. Národní park Killarney byl..

Najít ubytování


Národní park Kozara je chráněná oblast v Bosně a Hercegovině . Nachází se v severozápadní části země, v pohoří Lotara, mezi řekami ..

Najít ubytování

Královská obora Praha - Holešovice, Česká republika

Královská obora dnes známá spíše jako Stromovka je přírodní památka v Česku . Nachází se v Praze , v Bubenči, v nivě Vltavy, jižně ..

Najít ubytování

Národní park Siněvir se rozkládá v oblasti Podkarpatské Rusi a v okolí obce Siněvir. Park zaujímá rozlohu 40 400 ha a tvoří jej Ukrajins..

Najít ubytování


Prague 5, Czech Republic

Přírodní park Košíře je chráněné území v Česku . Nachází se v Praze , v katastrálním území Prahy 5 a Prahy 13. O přírodním par..

Najít ubytování

Laponsko se nachází za severním polárním kruhem. Je součástí Norska , Finska , Švédska a poloostrova Kola v Rusku . Jedná se o největ..

Najít ubytování

Národní park Saltfjellet-Svartisen je druhý největší národní park v Norsku . Vyhlášen byl v roce 1989 a rozkládá se na ploše 210 500 ha..

Najít ubytování


Slowinski národní park patří k nejstarším národním parkům v Polsku . Nachází se v severní části země, při pobřeží Baltského moř..

Najít ubytování

Národní park Serengeti je chráněná oblast v Tanzánii . Nachází se v severní části země, východně od velkého Viktoriina jezera , v reg..

Najít ubytování

Národní park Snowdonia je druhým největším národním parkem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Národní park Snowd..

Najít ubytování


Národní park Kruger je chráněná oblast v Jihoafrické republice . Nachází se na severovýchodě země, v regionu Limpopo, podél hranic s Mos..

Najít ubytování

Národní park Brijuni je chráněná oblast pozoruhodná zejména svojí flórou. Rozkládá se na souostroví Brijuni jihozápadně od chorvatsk..

Najít ubytování

Národní park Šumava je největším národním parkem České republiky. Leží při jihozápadní hranici České republiky s Německem a Rakous..

Najít ubytování


Norge

Norský Národní park Jostedalsbreen byl vyhlášen v roce 1991 na ochranu 2. největšího ledovce v Evropě. Přístup k ledovcovým splazům umo..

Najít ubytování

Národní park Lovćen je unikátní přírodní památka, která se nachází v Černé Hoře . Rozkládá se v centrální a nejvyšší části s..

Najít ubytování

Muráňska planina je krajinná oblast, která se nachází na Slovensku . Leží v centrální části země, v Banskobystrickém kraji, ve Slov..

Najít ubytování


Národní park Narwiański je hojně navštěvovaná přírodní oblast v Polsku . Leží na severovýchodě země u obce Kobylino-Borzymy . Národn..

Najít ubytování

Národní park Koli je chráněná oblast ve Finsku . Rozkládá se na východě země, na jihozápadním břehu jezera Pielinen. Národní park Kol..

Najít ubytování

Národní park Pilanesberg je nádherný a vyhledávaný národní park v Jihoafrické republice . Nachází se západně od Pretorie , v blízkosti..

Najít ubytování


Národní park Rás Muhammad leží na nejjižnějším výběžku Sinajského poloostrova v Egyptě, asi 20 km na jih od známého letoviska Sharm ..

Najít ubytování

Národní park Ostrov Gorgona je zajímavá přírodní rezervace, která se rozkládá na ostrově v Tichém oceánu, zhruba 50 km od pobřeží Ko..

Najít ubytování

Swietokrzyski národní park je chráněné území v Polsku . Nachází se v centrální části země, ve Svatokřížském vojvodství. Svatokř..

Najít ubytování


Wailea-Makena, Hawaii, United States

Státní park Makena je chráněná pobřežní oblast v USA , na Hawaii. Nachází se na ostrově Maui, jižně od Wailea, na konci Wailea Alanui R..

Najít ubytování

Yosemitský národní park je chráněná rezervace v USA . Nachází se na západě země, ve státě Kalifornie, na západním úbočí pohoří S..

Najít ubytování

Národní park Skaftafell je 2. největší park Islandu nacházející se v jižní části země, na svazích pod ledovcem Vatnajökull . Do park..

Najít ubytování


Park Arkadia je proslulá krajinná oblast, dýchající historickým dojmem. Nachází se v Polsku , asi čtyři kilometry východním směrem od m..

Najít ubytování

Britská Kolumbie, Kanada. Přírodní rezervace Tatshenshini-Alsek sousedí se státem Aljaška, USA a teritoriem Yukon, Kanada. Nejbližším měs..

Najít ubytování

Národní park Gennargentu , jak zní oficiální název národního parku zálivu Orosei a Gennargentu, byl založen dne 30. 3. 1998 na východním..

Najít ubytování


Avenue Taieb Mhiri, Túnez, Tunisia

Belvedere Park je největší park v Tunisku . Nachází se v hlavním městě Tunisu , v jeho severní části, v ulici Avenue Taieb Mehiri. O par..

Najít ubytování

Triglavský národní park je jediným národním parkem ve Slovinsku . Rozkládá se na severozápadě země, v Julských alpách, na ploše o rozl..

Najít ubytování

Národní rezervace Masai Mara je chráněná oblast v Keni. Nachází se v jihozápadní části země. Národní rezervace Masai Mara zaujímá ro..

Najít ubytování


Haesindang Park známý spíše jako Penis Park je ojedinělá turistická atrakce v Jižní Korei . Nachází se asi 20 km od města Samcheok. Pen..

Najít ubytování

Stiftelsen Folldal Gruver, Folldal, Norge

Národní park Rondane se rozkládá v Norsku a je nejstarším národním parkem v této severské zemi. Byl založen 21. prosince 1962 a později ..

Najít ubytování

Národní park Little Desert je ojedinělý národní park v Austrálii . Nachází se ve státě Victoria, cca 360 km od Melbourne . Národní park..

Najít ubytování


Národní park Podyjí je nejmenším národním parkem České republiky. Leží mezi městy Vranov a Znojmo při státní hranici s Rakouskem. Na ..

Najít ubytování

Národní park Connemara je chráněná oblast v Irsku . Nachází se v západní části země, v hrabství Galaway. Národní park Connemara byl z..

Najít ubytování

Národní park Oulanka je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších národních parků ve Finsku . Rozkládá se v severovýchodní část..

Najít ubytování


Národní park Vánoční ostrov je chráněná rezervace na Vánočním ostrově , což je australské území v Indickém oceánu, jihovýchodn..

Najít ubytování

Národní park Amboseli se nachází na jihu Keni, nedaleko hranic s Tanzánií . V dávných dobách byla planina, která tvoří plochu parku dnem..

Najít ubytování

Plitvická jezera jsou nejznámější národní park nacházející se v Chorvatsku . Leží v Licko – senjské župě na horním toku řeky Kor..

Najít ubytování


Fruška Gora leží na severu Srbska , jižně od města Novi Sad na rozhraní historických oblastí Sremu a Vojvodiny. Fruška Gora je národním..

Najít ubytování

New Zealand, Horeke, 70 McDonnell Road

Najít ubytování

Palmitos Park je přírodní park na ostrově Gran Canaria. Nachází se v blízkosti letovisek Maspalomas a Playa del Ingles . Přírodní park ..

Najít ubytování


Národní park Biogradska gora je chráněná oblast v Černé Hoře . Nachází se v centrální části země, v regionu Mojkovac. O národním p..

Najít ubytování

Ko Chang , doslova Sloní ostrov je největším ostrovem thajského mořského národního parku Mu Ko Chang. Ostrov leží u hranic Thajska a Kamb..

Najít ubytování

Region Peak District, z větší části pokrytý prvním britským národním parkem Peak District, se nachází ve východní části Anglie, v..

Najít ubytování


Victoria, British Columbia, Canada

Beacon Hill Park je oblíbený městský park v Kanadě , v Britské Kolumbii, ve Victorii . Nachází se podél pobřeží průlivu Juan de Fuca St..

Najít ubytování

Ostrov Djurgården, který je nazývaný také Kungliga Djurgården, je oblíbená rekreační oblast ve Švédsku . Nachází se v centru hlavního..

Najít ubytování

Národní park Babia Góra je chráněná oblast v Polsku . Tato biosférická rezervace UNESCO se nachází v jižní části země, na hranicích..

Najít ubytování


Národní park Braulio Carrilo je největší národní park Kostariky. Nachází se přibližně 20 kilometrů od města San José , díky čemuž ..

Najít ubytování

Národní park Wrangell-St. Elias leží na jihu Aljašky ve Spojených státech amerických. Nejbližším městem je Anchorage . Park byl založen..

Najít ubytování

Národní park Gros Morne se nachází na západním pobřeží ostrova Newfoundland, v Kanadě . Nejbližším městem je Corner Brook . Národní..

Najít ubytování


Roztoczanský národní park je chráněná oblast v Polsku . Nachází se v jihovýchodní části země, na rozloze přibližně 85 km2.Základní..

Najít ubytování

Přírodní rezervace Nová Louka se nachází v severní části České republiky poblíž obce Bedřichov v Jizerských horách . Přírodní r..

Najít ubytování

Národní park Carlsbad Caverns leží v horách Guadalupe, poblíž města Carlsbad , ve státě Nové Mexiko, v USA . Od roku 1995 je na Seznamu p..

Najít ubytování


Národní park Kahurangi je druhým největším národním parkem na území Nového Zélandu . Nachází se na severu Jižního ostrova v blízkos..

Najít ubytování

Nationaal Park Zuid Kennemerland se nachází v Nizozemsko . Rozkládá se na 1240 ha západně od Haarlemu , jižně od Zandvoortu a severně je o..

Najít ubytování

United Arab Emirates

Sharjah Desert Park je pouštní park ve Spojených arabských emirátech. Nachází se cca 30 km východně od města Sharjah , na půli cesty do A..

Najít ubytování


Národní park Ankarafantsika najdeme v severozápadní části Madagaskaru. Konkrétně v regionu Boima, asi 115 km od města Mahajanga. Národní ..

Najít ubytování

Lesopark Coromandel je lesní park na Severním ostrově, který patří Novému Zélandu . Nachází se jihovýchodně od města Coromandel a asi 1..

Najít ubytování

Národní park Mu Ko Surin je chráněná mořská oblast Thajska . Nachází se v Andamanském moři, asi 60 km od pobřeží provincie Phang-Nga v..

Najít ubytování


Národní park jezero Nakuru je chráněná oblast v Keni. Nachází se v jihozápadní části země, jižně od města Nakuru . Národní park jez..

Najít ubytování

Wolinský Národní park je chráněné území na ostrově Wolin , v Polsku . Ostrov Wolin se nachází mezi Štětínským zálivem a Baltským ..

Najít ubytování

Kornati je národní park, který se skládá ze skupiny geologicky velice zajímavých ostrůvků, ležících při pobřeží Chorvatské republik..

Najít ubytování


Přírodní park Ischigualasto, známý také jako Valley of the Moon, je jediné místo na světě s neporušeným sledem triasových sedimentů a ..

Najít ubytování

Národní park Kampinos je chráněné území v Polsku . Nachází se na severozápadním okraji hlavního města Varšavy . Kampinoski Park Narod..

Najít ubytování

Národní park Þingvellir (Thingvellir) je přírodní rezervace na Islandu . Nachází se v jihozápadní části země, nedaleko vulkanické obla..

Najít ubytování


Národní park Andringitra se nachází na jihu ostrova Madagaskar, v regionu Haute Matsiatra. V jeho blízkosti leží město Ambalavao. Rozloha to..

Najít ubytování

Národní park Kiskunsági je chráněná oblast v Maďarsku . Nachází se v regionu Bács Kiskun, v oblasti Velké maďarské planiny. Národní p..

Najít ubytování

Národní park České Švýcarsko je nejmladší národní park v České republice . Nachází se v Ústeckém kraji mezi obcemi Hřensko a Chři..

Najít ubytování


Národní park Odzala je jedna z nejpozoruhodnějších a zároveň nejizolovanějších přírodních rezervací v Africe . Nachází se v republic..

Najít ubytování

Mount Rainier National Park je pátý národní park v USA . Leží ve středu státu Washington, na západním pobřeží Spojených států ameri..

Najít ubytování

Národní park Gressamoen se nachází v centrálním Norsku na území o rozloze 180 000 ha. Pyšní se bohatou faunou i flórou.Základní faktaN..

Najít ubytování


Národní park Pamír je přírodní rezervace a národní park v Tádžikistánu. Rozkládá se na ploše 1 226 000 ha východního Tádžikistánu..

Najít ubytování

  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   


Severní Amerika

Kanada (276), USA (1798)