TIXIK.cz » Národní parky » Velká Británie » Anglie » North Yorkshire » Národní park Yorkshire Dales

Národní park Yorkshire Dales, Velká Británie - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní park Yorkshire Dales: Hlídač pokojů
Národní park Yorkshire Dales Mapa Mapa hotelů Národní park Yorkshire Dales

Související témata

Národní park Yorkshire Dales: Fotografie

Doporučené hotely Národní park Yorkshire Dales


Zobrazit všechny »Národní park Yorkshire Dales: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní park Yorkshire Dales Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní park Yorkshire Dales a doprava
Bowes MoorNárodní parky33km
Sleightholme Beck Gorge - The TroughsNárodní parky35km
God's BridgeNárodní parky35km
Forest of BowlandNárodní parky39km
Brignall BanksNárodní parky37km
Kilmond ScarNárodní parky38km
Cotherstone MoorNárodní parky39km
Hunder Beck JuniperNárodní parky40km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Aktuální čas: 01:34:56

Národní park Yorkshire Dales je jedním z dvanácti národních parků Anglie ve Velké Británii . Nachází se na severu Anglie, asi 75 kilometrů od města Manchester . Národní park Yorkshire Dales vznikl v roce 1954 a zaujímá plochu o rozloze 1770 kilometrů čtverečních. Jeho území ročně navštíví kolem 8 milionů turistů. Národní park Yorkshire Dales je rozdělen na tři hlavní údolí – Swaledale, Wharfedale a Wensleydale a několik menších údolí, jako je například Deepdale. Tato údolí vznikla především působením ledovce v poslední době ledové a tvoří nádherný kontrast s okolními vysoko položenými plošinami. Údolí Swaledale je pojmenováno podle řeky Swale, které se vine přes vřesoviště a města do zalesněných nížin. Pro turisty jsou na řece velice lákavé četné vodopády. Jednou z možných vstupních bran, jež Národní park Yorkshire Dales nabízí je město Richmond, právě v údolí Swaledale. Jedná se o středověké trhové městečko, jež do dnešní doby krášlí zřícenina hradu Richmond. Jinou vstupní branou pro Národní park Yorkshire Dales může být například městečko Grassington, z něhož se dostanete do údolí Wharfedale. To nabízí tři vrcholy – Three Peaks s překrásnými krasovými propastmi. Největším Yorkshirským údolím je údolí Wensleydale, které se proslavilo zejména výrobou sýra. Národní park Yorkshire Dales je doslova protkán turistickými stezkami a nesčetnými zajímavostmi. Nedaleko městečka Thwaitu se nachází krasová propast Buttertubs, nedaleko Greenhow Hill zase krasové jeskyně Stump Cross Caverns. Zřejmě největším lákadlem pro Národní park Yorkshire Dales se stal nejvyšší závojový vodopád v Anglii – Hardraw Force, který se nachází nedaleko vesnice Hardraw a je vysoký 29 metrů. Národní park Yorkshire Dales však netvoří pouze krásná příroda, kromě již zmíněného hradu v Richmondu zde můžete navštívit i hrad Middleham Castle, pocházející z roku 1170, rozsáhlé zříceniny chrámu Bolton Priory z roku 1154 nebo Skipton Castle ležící na samé hranici Národního parku.

Charakter parku

horský

Aktivity

horská kola
turistika

Jaké přírodní útvary v parku najdeme?

hory
kaňony
řeky
skály
vřesoviště


Informace a fakta

GPS: 54.1966, -2.1629
Datum vzniku: 1954
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 17:13:18

Národní park Yorkshire Dales: Recenze

Národní park Yorkshire Dales prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kettlewell (9km)Hawes (12km)Bainbridge (13km)Aysgarth (15km)Austwick (16km)Malham (15km)Carperby (16km)Clapham (17km)Settle (16km)

Webmap: 1 2 3