TIXIK.cz » Národní parky » Chorvatsko » Primorsko-Goranska » Národní park Risnjak

Národní park Risnjak, Chorvatsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní park Risnjak: Hlídač pokojů
Národní park Risnjak Mapa Mapa hotelů Národní park Risnjak

Národní park RisnjakNárodní park Risnjak

Související témata

Národní park Risnjak: Fotografie

Doporučené hotely Národní park Risnjak


Zobrazit všechny »


Národní park Risnjak: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní park Risnjak Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní park Risnjak a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Aktuální čas: 04:41:32, Nadmořská výška: 1528m

Národní park Risnjak je chorvatské chráněné území rozkládající se kolem dvou horských masivů, Risnjak (1528 m) a Obruč (1377 m) . Nachází na sever od Rijeky nedaleko hranic se Slovinskem. Bohatě zalesněný horský Národní park Risnjak dostal údajnějméno podle hojného výskytu rysa, který zde byl v minulosti vyhuben, ale v současné době se do oblasti opět vrátil. Národní park Risnjak se nachází na předělu dvou horských pásem, Alp a Dinárských hor. Díky tomu zde jsou výborné podmínky pro rozmanitou flóru a faunu, která se jinde nevyskytuje. Park je porostlý původními bukovo-jedlovými pralesy, které se střídají s borovými háji. Na vrcholcích hor pak narazíme na kleče, které jediné odolají drsnému podnebí. Národní park Risnjak se může chlubit krásnou, ale bohužel ohroženou květenou. Vyskytuje se zde několik druhů orchidejí, protěže, alpské růže a mnoho dalších vzácných květin. Navzdory docela malé rozloze (64 km2) je Národní park Risnjak domovinou mnoha velkých zvířat. Žije zde již zmíněný rys, dále vlci, jeleni, srnci a v hlubokých lesích je možné potkat i medvěda. Národní park Risnjak je také oblíbeným místem pro pěší turistiku a díky dálnici ze Záhřebu do Rijeky je i dobře dostupný. Jeho dominantu tvoří hora Veliki Risnjak (1528 m) . Na vrchol vede několik stezek a výstup, který není zas až tak náročný, trvá kolem 3 hodin. Za pěkného počasí je z hory nádherný výhled na celý Národní park Risnjak, na Jaderské pobřeží s ostrovem Krk na jihu a na majestátní slovinskou horu Snježnik (1796 m) na severu. Pro milovníky lyžování je připraveno lyžařské středisko Platak. I přes to všechno, co může Národní park Risnjak nabídnout, zůstává dosti opomenutý turisty, kteří směřují do přímořských letovisek Jadranu. Je tedy ideálním místem pro klidné procházky a pro poznávání téměř nedotčené krásné přírody.

Informace a fakta

GPS: 45.4277, 14.7462
Nadmořská výška: 816 m
Charakter parku:
Chráněné druhy zvěře:
Chráněné druhy rostlin:
Aktivity:
Jaké přírodní útvary v parku najdeme?:
Domácí zvířata jsou povolena?:
Datum vzniku:
Rizika při návštěvě parku:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:30:59

Národní park Risnjak: Recenze

Národní park Risnjak prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Delnice (5km)Ravna Gora (16km)Fužine (14km)Čavle (22km)Rijeka (26km)Tribalj (23km)Matulji (33km)Omišalj (28km)Dramalj (27km)

Webmap: 1 2 3