TIXIK.cz » Národní parky » Národní park Kopaonik

Národní park Kopaonik - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní park Kopaonik: Hlídač pokojů
Národní park Kopaonik Mapa Mapa hotelů Národní park Kopaonik

Související témata

Národní park Kopaonik: Fotografie

Doporučené hotely Národní park Kopaonik


Zobrazit všechny »Národní park Kopaonik: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní park Kopaonik Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní park Kopaonik a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Aktuální čas: 02:43:42, Nadmořská výška: 1608m, Adresa: Srbsko

Národní park Kopaonik je chráněná část pohoří Kopaonik v centrální části Srbska . Celý horský masiv se táhne v délce přibližně 75 km a šířce asi 40 km. Chráněná část tohoto území byla vyhlášena národním parkem v roce 1981.

Základní informace

Národní park Kopaonik se nachází mezi městy Raška , Biljanovac , Kriva Reka a Blaževo . Rozloha národního parku je 11 810 hektarů. Na tomto území se nachází významný počet endemitních druhů (žijících pouze v této oblasti) , díky kterým je Národní park Kopaonik nejvýznamnější centrum biodiverzity v Srbsku .

Hora Pančičev vrch

Nejvyšší bod pohoří je vrchol Pančičev vrch , který má výšku 2017 m. n. m. Na vrcholu hory Pančičev vrch se nachází mauzoleum srbského přírodovědce, po kterém je vrch pojmenován, a také stanoviště srbské armády. Na svazích hory Pančičev vrch je také ve výšce 1770 m. n. m. největší lyžařské středisko v Srbsku, Ski resort Kopaonik .


Informace a fakta

GPS: 43.3127, 20.8016
Nadmořská výška: 1608 m
Charakter parku:
Chráněné druhy zvěře:
Chráněné druhy rostlin:
Aktivity:
Jaké přírodní útvary v parku najdeme?:
Domácí zvířata jsou povolena?:
Datum vzniku:
Rizika při návštěvě parku:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:39:55

Národní park Kopaonik: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702008-07-13 20:52:36
Národní park Kopaonik je nejvýznamnější horský masiv Srbska o rozloze 11800 m2 s 10 přírodními rezervacemi a známým lyžařským komplexem. Kapaonic je tvořen čtyřmi horami z nich nejvyšší je Pancice (2017m), Suvo Rudiste (1976m), Karakal Vucak (1936m), a Gobelja (1934m). Zimní sporty a rekreace jsou klíčovými faktory pro rozvoj turistiky na Kopaoniku. Oblast je vhodná především pro lyžování, alpinismus a snowboarding. Místní kluby organizují výlety za extrémními sporty. Odpočinek nabízí luxusní hotely, kavárny, bary a noční kluby. Kopaonik má i bohaté historické dědictví. Oblast byla významným ústředím těžby v průběhu středověku. Mimo starých kostelů a klášterů zde najdete několika středověkých pevností postavených srbskou dynastií, která vládla oblasti. Nejbližší srbský středověký hrad je Maglič.

Města a obce v okolí

Brus (20km)Kraljevo (47km)

Webmap: 1 2 3