TIXIK.cz » Národní parky » USA » Florida » Florida » Národní park Everglades

Národní park Everglades, USA - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní park Everglades: Hlídač pokojů
Národní park Everglades Mapa Mapa hotelů Národní park Everglades

Národní park EvergladesNárodní park Everglades

Související témata

Národní park Everglades: Fotografie

Doporučené hotely Národní park Everglades


Zobrazit všechny »


Národní park Everglades: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní park Everglades Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní park Everglades a doprava
Státní park San Pedro UnderwaterNárodní parky59km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Aktuální čas: 12:14:31, WWW stránky:

Národní park Everglades, se nachází ve státě Florida. Patří k nejrozsáhlejším národním parkům v USA . Unikátní a zároveň velmi křehký ekosystém, který tvoří -mimo jiné- mokřiny a mangrovníkové porosty, je domovem mnoha vzácných rostlin a zvířat, např. aligátorů, floridských pum a kapustňáků. Národní park Everglades ročně navštíví přes milion turistů. Od roku 1979 je tento park na seznamu světového dědictví UNESCO.

Základní fakta

Národní park Everglades byl založen roku 1934, aby chránil unikátní ekosystém mokřadů, které se nacházejí v okolí řeky Kissimmee River. Tato řeka pomalu vytéká z jezera Okochebee směrem na jih k zátoce nazvané Florida Bay. Přestože se dnešní park rozprostírá na ploše 6110 km2 a nachází se v něm rozlohou největší mangrovníkový les na západní polokouli, jedná se jen o čtvrtinu původní rozlohy floridských mokřin. V minulosti tyto mokřady velmi trpěly necitlivými zásahy člověka: byly vysoušeny kvůli nové zemědělské půdě nebo stavbě železnice. Dnes je Národní park Everglades domovem více než 350 druhů ptáků, na 300 druhů ryb, 40 druhů savců a okolo 50 druhů plazů. Ochrana a obnova tohoto unikátního ekosystému patří mezi velmi důležitá politická témata ve státě Florida.

Koho, a co můžete v parku potkat?

Symbolem národního parku Everglades je aligátor, je jich zde opravdu mnoho. Aligátoři netečně leží i na okrajích některých turistických cest, a fotografování a zájem turistů je nijak nevyvádí z míry. Kromě aligátorů v Everglades potkáte i krokodýly a jiné plazy, a také mnoho druhů ptáků – můžete pozorovat např. volavky, plameňáky nebo různé druhy orlů. Dobrým zábavou je i sledování hravých šedých veverek nebo mývalů. V Everglades ale žijí i extrémně ohrožené živočišné druhy – kapustňák a floridská puma. Floridských pum je možná na celé Floridě jen posledních deset jedinců. Národní park Everglades je místo, kde kromě mokřadů můžete obdivovat i tzv. stromové ostrovy, kterým se zde říká hammocks. Tvoří je shluky různých tropických dřevin, které odolávají nejen pravidelným záplavám, ale i častým požárům. V parku jsou rozsáhlé mangrovníkové porosty při pobřeží, dále ve vnitrozemí jsou cypřišové a borovicové lesy.

Užitečné informace

Národní park Everglades lze prozkoumat několika způsoby. Parkem vede silnice, můžete jet autem, a vydat se na několik kratších pěších výletů po značených cestách. Velmi populární je cestování pomoci vznášedel, která se rozsáhlými bažinami mohou pohybovat i rychlostí 70 km za hodinu. Nezapomenutelným zážitkem je cestování lodí. Značenou lodní trasu, dlouhou přes 160km, vedoucí úzkými kanály, lze zvládnout za 7 dní na kánoi. Lze využít i služeb průvodců, protože v bažinách snadno zabloudíte. Nepodceňujte ochranu proti komárům, protože komáří populace je bezesporu nejpočetněji zastoupeným živočišným druhem v Everglades. Aligátory můžete potkat na každým kroku, takže se pohybujte opatrně. Vstupné do parku je 10 dolarů za vozidlo, 5 dolarů za cyklistu, nebo pěšího, a platí sedm dní. Nejvhodnější období k návštěvě parku je zima, což je sice vrchol turistické sezóny, ale vyhnete se letním tropickým teplotám a občasným hurikánům. V zimě je také méně otravných komárů, a například oslava Vánoc pod palmou, při příjemné teplotě 20 stupňů, má své kouzlo.

Ubytování

V parku je několik kempů se zázemím, a další vyhrazené místa ke kempování, např. kolem značené lodní trasy. Pro pobyt mimo oficiální kempy je třeba mít povolení, a potřebujete si sebou vzít dostatečné zásoby vody a jídla. Nejbližší hotel je v nedalekém Florida City .

Doprava

Národní park Everglades je dostupný autem z města Florida City . Nejbližší letiště je v Miami .


Informace a fakta

GPS: 25.3266, -80.972
Charakter parku:
Chráněné druhy zvěře:
Chráněné druhy rostlin:
Aktivity:
Jaké přírodní útvary v parku najdeme?:
Domácí zvířata jsou povolena?:
Datum vzniku:
Rizika při návštěvě parku:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 4:05:04

Národní park Everglades: Recenze

Národní park Everglades prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Islamorada (57km)

Webmap: 1 2 3