TIXIK.cz » USA » Kalifornie » Inyo » Národní park Death Valley

Národní park Death Valley, USA - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní park Death Valley: Hlídač pokojů
Národní park Death  Valley Mapa Mapa hotelů Národní park Death Valley

Národní park Death ValleyNárodní park Death  Valley

Související témata

Národní park Death Valley: Fotografie

Doporučené hotely Národní park Death Valley


Zobrazit všechny »


Národní park Death Valley: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní park Death  Valley Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní park Death Valley a doprava
Rhyolite53km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 09:51:15, Nadmořská výška: 994m, WWW stránky:

Národní park Death Valley se nachází v Mohavské poušti na území států Kalifornie a Nevada v USA . Název parku, do češtiny přeložený jako Údolí smrti, popisuje jen jednu z mnoha stránek tohoto, po většinu roku extrémně teplého, ale přesto fascinujícího místa. Národní park Death Valley je nejenom nejteplejším, nejnižším a nejsušším místem v Severní Americe. Je také místem, kde najdete úchvatné pouštní scenérie s četnými kaňony, skalními útvary nebo písečnými dunami.

Základní fakta

Národní park Death Valley tvoří tři údolí: Saline Valley, Panamint Valley a nejznámější Death Valley spolu s částí přilehlých horských hřebenů. V parku tak naleznete jak vysoké vrcholy, tak hluboká údolí a kaňony. Nejvyšší vrchol parku je Teleskope Peak s nadmořskou výškou 3368 metrů. Nejkrásnější výhled, na takřka celé údolí, je z vyhlídky Dantes View (1669 metrů) . Mnoho turistů navštěvuje Death Valley jen proto, aby na vlastní kůži zažili to, co před 150 lety jeho první návštěvníci – v létě teploty běžně dosahují 50 stupňů a počasí je většinou slunečné a bez mráčku. Ročně v údolí spadne méně než 5cm vody. Když ale k tomu dojde, rozpraskaná poušť se změní k nepoznání – celá rozkvete. Poušť totiž zdaleka není tak nehostinná, jak se může zdát – vědci v parku objevili na 1000 druhů rostlin, a žije zde i množství zvířat, včetně dvou endemických druhů ryb!

Užitečné informace

Národní park Death Valley získal své nelichotivé jméno díky prvním osadníkům a jejich strašidelným historkám, a dokonce i dnes může být jeho návštěva velmi dobrodružná. Navštívit můžete nejnižší místo na západní polokouli - Badwater, který se nachází 86 metrů pod hladinou moře, nebo některé z mnoha místních ghost towns (měst duchů) , která byla rychle postavena poté, co se v okolí našlo zlato či jiné cenné suroviny, a ještě rychleji opuštěna, když se přestalo těžit. Města se však zachovala, a jsou cenným záznamem toho, jak se žilo v nedávné minulosti. K dalším významným turistickým atrakcím patří vyhlídka Zabriskie Point, z které lze pozorovat nádherný východ slunce. Také můžete obdivovat sopečný kráter Ubehebe Crater, písečné duny, solnou pánev, poeticky nazvanou Devil’s Golf Course (Ďáblovo golfové hřiště) , nebo oblast nazvanou Artist's Pallette, plnou neuvěřitelně zbarvených skal, která je oblíbeným cílem fotografů. Hlavní sezóna v parku je během zimních měsíců, kdy je přece jenom počasí snesitelnější. Návštěvníkům je v největších vedrech doporučováno, aby vypnuli v autě klimatizaci, ne proto, aby si užili teplého počasí, ale proto, aby se klimatizace nepřehřála. Některé autopůjčovny svá auta výslovně nepůjčují na cestu do tohoto parku, a patrně dobře ví proč. Parkem kromě hlavních zpevněných cest vede i několik cest vhodných pro zkušené a nadšené řidiče offroadů. Vstupné, které se platí v návštěvnickém centru Furnace Creek v centrální části parku, je 20 dolarů za vozidlo, 10 dolarů za cyklistu, nebo pěšího, a platí sedm dní.

Ubytování

Přímo v národním parku jsou tři kempy. Spaní ve stanu může být díky vysokým teplotám velmi nepohodlné, ale výhled na oblohou plnou hvězd to bohatě vynahradí. S povolením je možné spát i mimo oficiální kempy. V městečku Furnace Creek se nachází i několik hotelů.

Doprava

Autem po dálnici 95 a silnici 190 z města Las Vegas , kde je i nejbližší mezinárodní letiště.


Informace a fakta

GPS: 36.4699, -117.0717
Nadmořská výška: 994 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:43:49

Národní park Death Valley: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1126.4.2011 16:22:55
to není překlep:) jejich předci kdysi dávno připluli z řeky Colorado. Jenže systém řek, který použili pro cestu tam, už dávno vyschnul - a tak se jejich potomci stali pouštními rybkami:D
 Aura: 49Recenze: 7016.9.2010 19:25:27
Na první pohled poušť ,suchá,vyprahlá pustina,místo s nejvyšší roční průměrnou teplotou na světě.Letní teploty tu běžně přesahují 50°C. Údolí smrti ale není zase tak mrtvé,jak by se mohlo zdát.Roste tu téměř 1000druhů rostlin a žije tu i poměrně dost živočichů,pavouci,škorpióny,hlodavci a kojoty.Například jeden druh myšimkterá zde žije,nepotřebuje za celý svůj život ani kapku vody,tekutiny dokáže získat z pevné potravy.K zajimavostem patří,že toto pekelné místo od pradávna obývali lidé.

Města a obce v okolí

Beatty (56km)

Webmap: 1 2 3