TIXIK.cz » Muzea » Poznaň » Národní muzeum v Poznani

Národní muzeum v Poznani - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Národní muzeum v Poznani: Hlídač pokojů
Národní muzeum v Poznani Mapa Mapa hotelů Národní muzeum v Poznani

Národní muzeum v PoznaniNárodní muzeum v Poznani

Související témata

Národní muzeum v Poznani: Fotografie

Doporučené hotely Národní muzeum v Poznani


Zobrazit všechny »


Národní muzeum v Poznani: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Národní muzeum v Poznani Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní muzeum v Poznani a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 13:16:01, Adresa: Aleje Karola Marcinkowskiego 9, 61-001 Poznań, Polsko, Telefon: +48 61 856 80 00, WWW stránky:

Národní muzeum v Poznani je významná kulturní instituce a jedno z největších muzeí v Polsku . Nachází se na západě země ve městě Poznaň . Ukrývá se v něm velká sbírka polského malířství, ale i spousta zahraničních obrazů. Národní muzeum v Poznani však nabízí i různé další expozice, některé z nich jsou stálé, jiné časově omezené.

Stručný vývoj muzea

Národní muzeum v Poznani, respektive jeho předchůdce Muzeum polských a slovanských starožitností, bylo založeno v roce 1857. Časem se postupně rozrostlo a jeho sbírky byly rozšířeny díky podpoře zámožných majitelů. Dnešní název Národní muzeum v Poznani je výsledek několika předchozích změn. V minulosti bylo součástí tohoto komplexu i německé muzeum. Národní muzeum v Poznani bylo zle poničeno za druhé světové války a velká část jeho sbírek byla rozkradena. Po válce byla zahájena rekonstrukce, která trvala velmi dlouho. Muzeu ale navrátila jeho bývalou prestiž. V současné době sbírky tohoto muzea přesahují počet tří set tisíc exponátů.

Expozice

Hlavní páteř muzea tvoří komplexní výstava polského malířství. Exponáty jsou rozděleny do několika kategorií. Nejstarší kusy pocházejí z 16. století, nejmladší exponáty vznikly ke konci 20. století. Narazíte zde i na sbírku obrazů různých zahraničních malířů, a zastoupeno je i umění z období gotického. Pokud jde o moderní tvorbu, muzeum nabízí například výstavu designu a plakátů. Specifický charakter má pak sbírka mincí. Národní muzeum v Poznani ročně pořádá několik časově omezených výstav různého charakteru.


Informace a fakta

GPS: 52.4087, 16.9298
Nadmořská výška: 72 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:43

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.mnp.art.pl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Národní muzeum v Poznani: Recenze

Národní muzeum v Poznani prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poznaň (0.5km)Suchy Las (8km)Skórzewo (10km)Swarzędz (10km)Przeźmierowo (10km)Plewiska (10km)Kobylnica (11km)Komorniki (11km)Owińska (12km)

Webmap: 1 2 3 | Affiliate program