TIXIK.cz » Města » Francie » Languedoc-Roussillon » Narbonne

Narbonne - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Narbonne: Hlídač pokojů
Narbonne Mapa Mapa hotelů Narbonne

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Narbonne, Levné ubytování v Narbonne, Autopůjčovny v Narbonne, Narbonne - počasí, Narbonne: Fotografie

Doporučené hotely Narbonne


Zobrazit všechny »Narbonne: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Narbonne Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Narbonne a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Donjon de la MadeleineHrady a zámky0.3km
Narbonne CathedralKatedrály0.4km
Palais du TravailSoudy0.3km
Paroisse Notre Dame des ChampsNáboženství1km
Parc des Sports Et de l'AmitiéStadiony2km
La NautiqueKempy4km
Grande CosseKempy6km
Hospitalet CastleHrady a zámky9km
Mairie de Cuxac d'audeRadnice7km
Cuxac d'aude town hallBudovy7km
Grotte de la CrouzadeJeskyně9km
Abbaye Sainte-Marie de FontfroidePamátníky10km
École publiqueŠkoly11km
Fontfroide AbbeyOpatství10km
Sallèles-d'AudeVlaková nádraží10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:41:09, Telefon: +33 4 68 32 09 82, WWW stránky:

Plusy

mírné klima


Informace a fakta

GPS: 43.1833, 3
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 11:58:20

Narbonne: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:00:45
Narbonne je oficiálně nejstarším městem v jihozápadní Francii . Nachází se v departementu Aude, nedaleko města Béziers . V současnosti zde žije okolo 50 000 obyvatel.

O městě

Narbonne je krásné historické město, které návštěvníkům nabízí hlavně řadu památek. Díky blízkosti Středozemního moře je ideální kombinací nabízející poznávání krásných památek a relaxace u moře. Za vápencovým masivem Montagne de la Clape se nachází vyhlášené letovisko Narbonne Plage. Nejkrásnější pláží v širokém okolí je pak údajně 20 km vzdálená pláž Gruissan. Narbonne je jinak také jedním z nejdůležitějších římských měst v dnešní Francii .

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří katedrála sv. Justa z roku 1272, dvě budovy arcibiskupského a biskupského paláce z 12. a 14. století, bývalý sklad obilí Roman Horreum, pozůstatky Via Domitia, první římské silnice postavené v Galii, vodní kanál de la Robine, archeologické muzeum a muzeum La Poudrerie, které je věnováno vínu. Oblíbeným cílem je také nedaleký vápencový masiv La Clape, za nímž se nachází zmíněné letovisko Narbonne Plage.

Turistické služby

Narbonne disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Les Cuisiniers Cavistes, Meli melo, Le Bistrot, Cote Pub, L'Aladin či v restauraci Le 26. Za kulturou můžete vyrazit do zdejšího divadla, do multikina či některé z místních galerií. Na své si tu také přijdou milovníci nakupování. Zdejší trhy patří totiž k nejlepším v zemi. Konají se každý den. Větší trhy se pak konají vždy v úterý a ve čtvrtek pod širým nebem po obou březích vodního kanálu de la Robine. Další trhy se také konají v prostoru Halles. Zde se konají ty největší ve čtvrtek a v neděli.

Historie

Narbonne bylo založeno jako první římská kolonie mimo území Itálie . Stalo se tomu tak v roce 118 př.n.l. Město bylo založeno pod názvem Narbo Martius. Později se stalo hlavním městem římské provincie Gallia Narbonensis. Skrz město vedla silnice Via Domitia, která byla první římskou silnicí v Galii. Po pádu Římské říše získali město Vizigóti. Poté ho ovládli Maurové. V polovině 8. století získal Narbonne franský král Pipin III. Krátký. Ve středověku pak bylo město "domovem" hnutí známého jako Albigenští.

Doprava

Narbonne je nejlépe dostupné autem nebo vlakem. Nejbližší letiště Béziers Cap d'Agde Airport se nachází ve 30 km vzdáleném městě Béziers . Z města pak jezdí přímé vlaky např. do Paříže , Perpignanu , Barcelony , Toulouse a Marseille . Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A9 nebo A62 (E15/E80) .

Města a obce v okolí

NarbonneVinassan (6km)Moussan (7km)Narbonne-Plage (14km)Gruissan (11km)Saint-André-de-Roquelongue (15km)Boutenac (17km)Montels (13km)Nissan-lez-Enserune (16km)

Webmap: 1 2 3