TIXIK.cz » Města » Řecko » Naousa

Naousa - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Naousa: Hlídač pokojů
Naousa Mapa Mapa hotelů Naousa

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Apartmány v Naouse, Penziony v Naouse, Levné ubytování v Naouse, Naousa: Fotografie

Doporučené hotely Naousa


Zobrazit všechny »Naousa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Naousa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Naousa a doprava
Kolimpithres BeachPláže2km
KykladyRegiony3km
Camping Santa MariaKempy3km
Pláž Santa Maria BeachPláže3km
Pláž MonastiriPláže2km
Monastery LonguvardaKláštery5km
Paroikia beachPláže8km
Livada BeachPláže8km
Paros Archaeological MuseumMuzea9km
ParosRegiony8km
Naxos BayZátoky11km
Archaelogical MuseumMuzea12km
Agios Prokopios BeachPláže11km
Agios Georgios BeachPláže12km
Agios BayZátoky11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:17:48

Naousa je turisticky velice oblíbená destinace na řeckém ostrově Paros. Nachází se v severní části ostrova, asi 10 kilometrů od hlavního města ostrova - Parosu.

Doprava Naousa

Do městečka Naousa se nedostanete pomocí letecké dopravy. Jedinou možností je použití trajektu, který do Parosu jezdí z pevniny i mnoha řeckých ostrovů. Odtud můžete využít autobusové nebo místní lodní dopravy. „Autobusové nádraží“ je umístěno na náměstí městečka. K dispozici jsou i půjčovny aut nebo motocyklů. V Naousa můžete také využít taxi služby nebo podniknout okružní plavbu na některé z výletních lodí.

Historie Naousa

Naousa je druhé největší město ostrova Paros. I přes to si zachovalo typicky řecký ráz a je řazeno jako jedno z nejkrásnějších měst souostroví Kyklady. Již při prvním pohledu vás zaujmou typicky řecké bělostné domy s barevnými okenicemi a květinami, které dotváří romantickou atmosféru. Mezi domky vedou křivolaké uličky, jejichž atmosféru dotváří množství taveren, opět s barevným vybavením. Dominantu města tvoří kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je postaven na nejvyšším bodě městečka Naousa. Za pozornost též stojí malebný rybářský přístav s velkým množstvím barevných loděk místních rybářů. U přístavu můžete spatřit i zbytky dávného benátského hradu. V okolí města Naousa je též mnoho archeologických vykopávek. Některé z nich můžete spatřit v Byzantském muzeu, které se nachází v kostele Svatého Mikuláše ze 13. Století.

Pláže Naousa

Naousa však nejsou pouze archeologické vykopávky a historie, ale též překrásná příroda. V okolí města je množství překrásných pláží s křišťálově čistým mořem a pozvolným vstupem do vody. Avšak i milovníci divočejší přírody si zde přijdou na své. Poblíž města Naousa je velké množství menších zátok, na jejichž útesech se můžou ocitnout zcela sami. Na plážích Naousa se nemusíte pouze slunit, ale můžete zde provozovat i sportovní aktivity. V blízkém okolí je jedna z vyhlášených windsurfařských oblastí.

Turistické informace Naousa

Naousa doslova žije turistickým ruchem. Ve městě se nachází množství taveren, restaurací, ve kterých je velká nabídka jídel z čerstvých mořských plodů, ouzonerií, ale i nočních barů a diskoték. Milovníci nakupování si přijdou na své v mnoha buticích a malých obchůdcích se šperky a suvenýry nebo na tržišti, které se koná na náměstí. V oblasti hlavního náměstí je též k dispozici informační centrum, zdravotní centrum i banka.

Festivaly Naousa

Obyvatelé města Naousa milují svátky a festivaly. Zřejmě nejzajímavějším festivalem pro turisty je 23.8 – v období hlavní sezóny, svátek Nanebevzetí Panny Marie, kdy se tancuje a hoduje až do rána za doprovodu hudby a ohňostrojů.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování


Informace a fakta

GPS: 37.1239, 25.2401
Nadmořská výška: 18 m
Nejbližší letiště: Letiště Naxos, 12 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:53:57

Naousa: Recenze

Naousa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

NaousaParikia (9km)Lefkes (8km)Naxos (12km)Aghios Prokopios (11km)Piso Livadi (10km)Antiparos (17km)Mykonos (37km)Ermoúpolis (45km)