TIXIK.cz » Města » Norsko » Nord-Trøndelag » Namsos

Namsos - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Namsos: Hlídač pokojů
Namsos Mapa Mapa hotelů Namsos

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Namsosu, Namsos: Fotografie

Doporučené hotely Namsos


Zobrazit všechny »Namsos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Namsos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Namsos a doprava
Namsos Railway tunnelTunely2km
Norwegian Sawmill MuseumMuzea4km
Lokkaren BridgeMosty4km
Pluscamp NamsosKempy4km
Namsos campingKempy4km
Letiště Namsos HøknesøraLetiště4km
SalsvatnJezera27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:18:34

Namsos je malebné přístavní město v Norsku . Nachází se na západním pobřeží Norska , přibližně 130 km severně od města Trondheim a zhruba 500 km (vzdušnou čarou) od hlavního města Oslo . Namsos je dobrý výchozí bod pro výlety do okolí. Je to také dobré místo pro přenocování při cestování do severnějších částí Norska . V současnosti tam žije 9000 obyvatel.

O městě

Město Namsos se rozprostírá na konci fjordu Namsfjorden. V přístavišti najdete krásné dřevěné domky, které jsou postaveny na pilířích. Namsos má dvě muzea. Norsk Sagbruksmuseum je tématicky zaměřeno na těžbu a zpracování dřeva v tomto kraji. V expozici najdete první parní pilu, která se v Norsku používala. Pila pochází z roku 1853. Toto muzeum se nachází asi 4 km východně od centra města Namsos a musíte se dostat přes most vedoucí nad fjordem. Druhé muzeum je Namdal Museum, v němž se dozvíte něco z historie města Namsos. Kromě toho je toto muzeum jediné v Norsku , které nabízí přehled nemocničního vybavení seřazeného tak, jak se postupně medicína a vybavení vyvíjelo.

Aktivity

Z turistických aktivit je oblíbená asi 20 minutová procházka na vyhlídku nad městem Namsos. Vyhlídka se nachází na skále Bjørumsklumpen. Dostanete se na ní z centra po ulici Kirkegata. Z vyhlídky je pěkný pohled na město Namsos a také na fjord Namsfjorden a okolní kopce. Jestliže se na vyhlídku vydáte, asi v třetině cesty narazíte na odbočku. Po odbočení Vás cesta dovede k původním německým bunkrům ze II. světové války. Bunkry byly celé vytesané z jednoho kusu skály.

Drezína

Zajímavá aktivita je možnost zapůjčení si drezíny. Drezíny jsou buď jednomístné či čtyřmístné. Jezdí na dnes již nepoužívané trati mezi Namsos a Grongem . Trasa vede podél řeky Nansen. Drezíny si můžete zapůjčit v campu Namsos Camping.

Plavecká hala Oasen

Zhruba 1 km východně od města Namsos najdete moderní plaveckou halu Oasen, která má tři vyhřívané bazény a dětmi oblíbenou 37 m dlouhou skluzavku. Zajímavé je, že tyto bazény a skluzavka byly vytesány a následně postaveny v hoře. Provozní doba plavecké haly v Namsosu je pondělí – pátek 10.00 – 20.00. O víkendech je otevřeno 10.00 – 16.00.

Ubytování a stravování

Ve městě najdete několik menších hotelů, apartmány a možnost ubytování v soukromí. Oblíbené ubytování v okolí Namsosu je kemp Namsos Camping. Najdete ho pokud se vydáte po silnici Rv 17 směrem na Grong . Směrovky Vás dále již nasměrují. V kempu najdete velkou a dobře vybavenou kuchyni s jídelnou. Pro zábavu je tam hřiště a také minigolf. Kromě spaní pod stanem si můžete pronajmout jednodušší či velmi dobře vybavené sruby. Oblíbená restaurace je Aakervik, kde máte možnost ochutnat lososy a jiné ryby, ale také zvěřinu. Interiér restaurace tvoří množství vycpaných zvířat.

Turistická kancelář

Turistickou kancelář najdete v ulici Damskipskaia, kousek od přístavního mola. Můžete si tam zapůjčit kola a získat podrobné informace o trajektové dopravě.

Doprava

Asi 5 km od města Namsos se nachází menší letiště. Létají odtamtud menší letadla do hlavního města Oslo s přestupem ve městě Trondheim . Autobusová doprava nabízí pravidelné linky do měst Trondheim , Kystriksveien a Brønnøysund . Další možností jsou trajekty. V Namsosu zastavují trajekty jezdící na trase mezi městy Trondheim a Bodø .

Plusy

blízko letiště
dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

rybaření
surfování

Služby

půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 64.4833, 11.5
Nejbližší letiště: Letiště Namsos Høknesøra
Pobřeží: Norské moře, 24 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:53

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, dostatečná nabídka ubytování, pobyty u moře, i luxusní ubytování, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Namsos: Recenze

Namsos prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Namsos

Webmap: 1 2 3