TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Wroclaw » Náměstí ve Vratislavi

Náměstí ve Vratislavi - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náměstí ve Vratislavi: Hlídač pokojů
Náměstí ve Vratislavi Mapa Mapa hotelů Náměstí ve Vratislavi

Náměstí ve VratislaviNáměstí ve Vratislavi

Související témata

Náměstí ve Vratislavi: Fotografie

Doporučené hotely Náměstí ve Vratislavi


Zobrazit všechny »


Náměstí ve Vratislavi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náměstí ve Vratislavi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náměstí ve Vratislavi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Dębowa29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 09:55:21, Adresa: Rynek, Wrocław, Polsko, Telefon: +48 71 723 71 42, WWW stránky:

Náměstí ve Vratislavi je trhové náměstí ve Vratislavi v Polsku , svého času známé také pod německým názvem Grosser Ring. Původně středověké tržiště je dnes ústřední částí pěší zóny ve Vratislavi. Obdélník o rozměrech 205 m na 175 m tvoří plochu náměstí, která z něj činí jedno z největších tržišť ve střední Evropě, na kterém můžete třeba zítra zakoupit koření, nebo pár loktů látky …

Historie tržiště

Na náměstí lze rozpoznat budovy různých historických architektonických stylů. Hlavní část náměstí zaujímá centrální uskupení budov, které tvoří radnice a několik domů. Podle posledních výzkumů souvisí založení trhu ve Vratislavi s postavou Jindřicha I. Bradatého (1163 – 1238) , který byl vratislavským a opolským knížetem z rodu Piastovců. Za své vlády rozšířil území rodu o Lubušsko a část Velkopolska, a dal vzniknout tzv. „monarchii slezských Jindřichů“. Ten dal pravděpodobně podnět k založení tržnice ve Vratislavi někdy v první třetině 13. století. Století 19. představilo tramvaje a první povozy, které po čase nahradily pruty trolejí. Tramvaje projížděly tržištěm až do 70.let minulého století, kdy byla jejich trasa odkloněna.

Chaloupka z perníku

V severozápadním rohu náměstí stojí dvě staré chaloupky strážců oltáře. Oltářníci, neboli altaristé (lat.) byli středověcí strážci oltáře, kteří žili v bezprostřední blízkosti kostelů a hřbitovů. Každý oltářník měl vlastní dům, a tyto domy tvoří dodnes v mnoha městech významnou součást jejich rázovitosti. Domky na tržnici ve Vratislavi, u kostela sv. Alžběty, byly žertovně nazývány Jeníček a Mařenka.


Informace a fakta

GPS: 51.1104, 17.0308
Nadmořská výška: 127 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:49:17

Náměstí ve Vratislavi: Recenze

Náměstí ve Vratislavi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (0.5km)Radwanice (8km)Psary (9km)Bielany Wrocławskie (9km)Samotwór (14km)Długołęka (13km)Domasław (12km)Brzezina (17km)Karczyce (20km)

Webmap: 1 2 3