TIXIK.cz » Polsko » Velkopolsko » Poznaň » Náměstí Svobody v Poznani

Náměstí Svobody v Poznani - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náměstí Svobody v Poznani: Hlídač pokojů
Náměstí Svobody v Poznani Mapa Mapa hotelů Náměstí Svobody v Poznani

Náměstí Svobody v PoznaniNáměstí Svobody v Poznani

Související témata

Náměstí Svobody v Poznani: Fotografie

Doporučené hotely Náměstí Svobody v Poznani


Zobrazit všechny »


Náměstí Svobody v Poznani: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náměstí Svobody v Poznani Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náměstí Svobody v Poznani a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Přírodní rezervace Morasko9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 07:36:06

Náměstí Svobody v Poznani je původně barokní náměstí v polském městě Poznani . Své kouzlo rozšiřuje západně od středověké čtvrti Starého města Poznaně. Jeho úctyhodné rozměry jsou 85 na 205 metrů.

Historie

Místní obyvatelé nazývají toto náměstí již po léta jednoduše „Plajta“. První plány pro územní rozvoj města a vystavění náměstí Wolnosci se objevily již za dob fungování instituce Komisje Dobrego Porządku. Tedy někdy v 60.letech 18.století. Práce na stavbě pokračovaly i za pruské nadvlády. Před včleněním náměstí do urbanizačního celku města se území nazývalo Musza Góra. Tento název pocházel od rodu Muszyńskich, kteří byli vlastníky území od 16.století. Nová vláda zrušila středověké opevnění. Aby se z Muszej Góry dalo udělat skutečné náměstí, bylo třeba srovnat výšku kopce s okolní krajinou. Tomu napomohl požár v roce 1803. O tři roky později, se vstupem Napoleonských vojsk, která byla na cestě do Ruska, do města, se na krátkou dobu změnil patron náměstí. Napoleonovo náměstí potom vstoupilo do století páry. Jednou z nejstarších a nejobdivuhodnějších památek náměstí je tzv. Löwendenkmal, který zobrazuje lva a čtyři pruské vojáky. O něco později byla na konci ulice Kohleisa (dnes Nowowiejskiego) postavena socha generála Karola Fryderyka Steinmetze. Pruské náměstí, nesoucí od konce Napoleonských válek potupný název Vilémovské, bylo 26.ledna 1919 definitivně obsazeno polskými vojáky. Generál Józef Dowbor-Muśnický tehdy složil slavnostní slib, že se zasadí o renovaci náměstí. Bohužel to mělo za následek i odstranění mnoha významných památek německých. Na počest Bolesława Chrobrego byla roku 1925 vztyčena jeho socha. Po druhé světové válce, za níž se náměstí vrátilo k německému názvu, bylo toto náměstí přestavěno podle projektu, jehož autory byli Witold Milewski a Zygmunt Skupniewicz. V severní části náměstí stojí úžasná socha Hygieny,která v roce 2009 podstoupila renovaci. Pozdně barokní náměstí nabízí řadu architektonických i uměleckých památek, především je však plné významných institucí, jako je například Národní muzeum v Poznani apod. Kdo chce vědět, jaké počasí je náměstí právě nyní, či kolik lidí po něm právě jde, nebo je prostě obyčejně zvědavý, nalezne vše na tomto odkazu: http://cz.webcams.travel/webcam/1234098636-Weather-Plac-Wolnosci-Lodz-Radogoszcz.


Informace a fakta

GPS: 52.4081, 16.9275
Nadmořská výška: 74 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:18

Náměstí Svobody v Poznani: Recenze

Náměstí Svobody v Poznani prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poznaň (0.6km)Suchy Las (8km)Skórzewo (10km)Przeźmierowo (10km)Swarzędz (10km)Plewiska (10km)Kobylnica (11km)Komorniki (11km)Owińska (12km)

Webmap: 1 2 3