TIXIK.cz » Polsko » Lodžsko » Lodž » Náměstí Svobody v Lodži

Náměstí Svobody v Lodži - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náměstí Svobody v Lodži: Hlídač pokojů
Náměstí Svobody v Lodži Mapa Mapa hotelů Náměstí Svobody v Lodži

Náměstí Svobody v LodžiNáměstí Svobody v Lodži

Související témata

Náměstí Svobody v Lodži: Fotografie

Doporučené hotely Náměstí Svobody v Lodži


Zobrazit všechny »


Náměstí Svobody v Lodži: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náměstí Svobody v Lodži Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náměstí Svobody v Lodži a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Poland27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 01:55:14, Adresa: Polsko, WWW stránky:

Náměstí Svobody v Lodži je centrální osmiúhelníkové náměstí v centru města Lodže v Polsku . Jeho hlavní část se nachází při severním ústí ulice Piotrkowski. Jeho stavba byla započata v 19. století, kdy obyvatelé Nového Města potřebovali prostor tržnice pro odbyt textilních výrobků. Severní ulice byla časem přejmenována na Nowomiejska ul. a západní ulice byla přejmenována na Konstantynowska ul. Nové Město tak bylo obklopeno ze všech čtyř stran ulicemi.

Historie

Náměstí bylo vystavěno v roce 1827. Obyvatelé Nového města byli především krejčí a prodavači látek. Vybudovali si tedy tržnici pod širým nebem, na které nabízeli své služby. V roce 1827 stála na náměstí radnice a evangelický kostel. V roce 1898 byla na náměstí dovedena první tramvajová linka a náměstí se začalo proměňovat v reprezentativní skvost Nového Města. Tržnice byla přejmenována na náměstí Svobody (Plac Wolności) v roce, kdy Polsko znovu nabylo nezávislosti, tedy roku 1918. Do té doby bylo ovládáno tzv. centrálními mocnostmi, zejména císařským Německem . V roce 1930 byla ve středu náměstí vztyčena socha Tadeusze Kosciuského (1746 – 1817, polského generála a národního hrdiny, který se zúčastnil také americké války za nezávislost) . Po německé anexi Polska okupační síly sochu strhly a 11. listopadu ironicky přejmenovaly náměstí na Freiheitsplatz (Náměstí svobody) a později na Deutschplatz. Pomník Kosciuského byl v původní podobě přestavěn v roce 1960.

Ubytování v blízkosti

Na ulici Piotrkowski stojí hotely Flamingo Hostel a hotel Grand.


Informace a fakta

GPS: 51.7769, 19.4547
Nadmořská výška: 209 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:23

Náměstí Svobody v Lodži: Recenze

Náměstí Svobody v Lodži prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lodž (1.6km)Rąbień (9km)Aleksandrów Łódzki (11km)Koluszki (25km)Lask (30km)Lęczyca (36km)Piotrków Trybunalski (44km)Belchatów (46km)Kluki (51km)

Webmap: 1 2 3