TIXIK.cz » Ukrajina » Náměstí Svobody

Náměstí Svobody - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náměstí Svobody: Hlídač pokojů
Náměstí Svobody Mapa Mapa hotelů Náměstí Svobody

Související témata

Náměstí Svobody: Fotografie

Doporučené hotely Náměstí Svobody


Zobrazit všechny »Náměstí Svobody: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náměstí Svobody Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náměstí Svobody a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 15:28:44

Náměstí Svobody je údajně jedním z nejrozlehlejších náměstí v Evropě. Nachází se na Ukrajině , v severovýchodní části země, v Charkovské oblasti, ve městě Charkov .

O Náměstí Svobody

Náměstí Svobody zaujímá rozlohu 116 000 m2. Je tak třetím největším náměstím v Evropě a šestým největším náměstím na světě. Projekt na Náměstí Svobody zpracoval v roce 1924 Viktor Trocenk. V té době byl Charkov ještě hlavním městěm Ukrajiny. Později byl však původní projekt upraven. Od roku 1927, kdy byla dokončena jeho stavba až do roku 1995 neslo název náměstí Dzeržinského. Nazváno bylo po bolševikovi Felixi Dzeržinském, který byl zakladatelem tajné policie "Čeka". Náměstí Svobody dnes má tvar protáhlé kapky, která je dlouhá cca 700 m a průměr kruhové části je 350 m. Dominantou náměstí je konstruktivistická budova Gospromu z 20. let 20. století. Většina zdejších budov je postavena ve stylu tzv. stalinistické architektury. Od roku 1960 stojí na náměstí také pomník Lenina.

Praktické informace

Náměstí Svobody je nejlépe dostupné metrem. Pod náměstím se totiž nacházejí dvě stanice charkovského metra. Tou starší je stanice "Univerzitet" (Saltovská linka, z roku 1984) . Novější je stanice "Gosprom" (Oleksijivská linka, z roku 1995) .


Informace a fakta

GPS: 50.0051, 36.2308
Nadmořská výška: 143 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:42:15

Náměstí Svobody: Recenze

Náměstí Svobody prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí