TIXIK.cz » Španělsko » Madrid » Náměstí Salvadora Dalího

Náměstí Salvadora Dalího - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náměstí Salvadora Dalího: Hlídač pokojů
Náměstí Salvadora Dalího Mapa Mapa hotelů Náměstí Salvadora Dalího

Související témata

Náměstí Salvadora Dalího: Fotografie

Doporučené hotely Náměstí Salvadora Dalího


Zobrazit všechny »Náměstí Salvadora Dalího: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náměstí Salvadora Dalího Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náměstí Salvadora Dalího a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Santiago Bernabéu3km
Univerzita a historické okolí města Alcalá de Henares27km
Hrad Santillana37km
Kulturní krajina Aranjuez44km
Hrad San Servando69km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 19:31:20, Nadmořská výška: 696m

Náměstí Salvadora Dalího v centru Madridu bylo navrženo v roce 1984 samotným katalánským umělcem, jehož jméno náměstí nese. Je to velmi významný architektonický soubor. Skládá se z žulového dolmenu a sochy na krychlovém piedestalu, která představuje lidskou postavu. Na piedestalu je napsáno jméno Gala, což byla Dalího manželka, kterou umělec velmi miloval. Na dlažbě Náměstí Salvadora Dalího je obrovská kresba. Jde o kruh táhnoucí se okolo památníků, který představuje slunce, jehož paprsky se rozbíhají po celém náměstí. Náměstí Salvadora Dalího je posledním dílem Salvadora Dalího a v podstatě jediným svého druhu na světě. Tento architektonický soubor Madridu má však zvláštní historii. Radnice v Madridu si v roce 2002 vymyslela, že dojde k rekonstrukci Náměstí Salvadora Dalího. Rekonstrukce vyžadovala zboření uměleckého souboru. Vznikl však spolek, jehož členy se stali sousedé z madridské čtvrti F. Goyi, různí umělečtí kritici, znalci Dalího díla a další kulturní osobnosti. Tento spolek po dobu mnoha měsíců vyvíjel obrovské úsilí za zachování tohoto uměleckého díla pod širým nebem a při jeho propagaci. Nakonec bylo rozhodnuto, že soubor uměleckých děl zůstane i nadále na Náměstí Salvadora Dalího. Dílo se však podařilo na Náměstí Salvadora Dalího zachránit jen částečně. Došlo ke změně dlažby se slunečními paprsky a jejího osvětlení a po vybudování nové dlažby byla zkrácena výška dolmenu.

Informace a fakta

GPS: 40.4239, -3.6735
Nadmořská výška: 696 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:46

Náměstí Salvadora Dalího: Recenze

Náměstí Salvadora Dalího prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Madrid (2.6km)Móstoles (20km)Ajalvir (20km)Daganzo de Arriba (23km)Brunete (28km)Alcalá de Henares (27km)Campo Real (27km)Arganda del Rey (24km)Las Matas (24km)