TIXIK.cz » Španělsko » Kastilie a León » Valladolid » Náměstí Mayor Valladolid

Náměstí Mayor Valladolid - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náměstí Mayor Valladolid: Hlídač pokojů
Náměstí Mayor Valladolid Mapa Mapa hotelů Náměstí Mayor Valladolid

Související témata

Náměstí Mayor Valladolid: Fotografie

Doporučené hotely Náměstí Mayor Valladolid


Zobrazit všechny »Náměstí Mayor Valladolid: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náměstí Mayor Valladolid Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náměstí Mayor Valladolid a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hrad Simancas11km
Hrad Montealegre31km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 15:44:29, Nadmořská výška: 702m

Náměstí Mayor Valladolid je centrálním náměstím města Valladolid , ve Španělsku . Nachází se v historickém centru města, poblíž dalšího známého náměstí Plaza Zorrilla.

Nejkrásnější veřejné prostranství ve Španělsku

Náměstí Mayor Valladolid bylo postaveno v 16. století po velkém požáru, které město zasáhlo. Zajímavostí je, že toto náměstí bylo prvním náměstím svého druhu v celém království a stalo se předlohou pro mnoho dalších podobných náměstí ve Španělsku a i v zámořských koloniích. I když bylo Náměstí Mayor Valladolid několikrát od svého vzniku upravováno, patří k nejkrásnějším veřejným prostranstvím v zemi. Na náměstí navazuje pěší zóna, která je lemována domy s podloubím ze 16. století. Náměstí Mayor Valladolid má obdelníkový tvar. Většina budov které ho obklopují jsou typické svými balkónky. Mezi nejvýznamnější stavby na něm patří budova radnice, která pochází původně ze 16. století a divadlo Zorrilla, které bylo otevřeno v roce 1884. Uprostřed náměstí stojí socha Pedra Ansúreze, zakladatele města, která pochází z roku 1903.

Zábava

Náměstí Mayor Valladolid je v současnosti živým centrem města. Konají se tu různé hudební a divadelní představení. Slaví se tu také řada svátků a konají se zde festivaly. Mezi ty nejvýznamnější patří festival Panny Marie San Lorenzo a festival San Pedro Regalado. Každoročně se tu také koná Mezinárodní setkání sochařů, kteří tvoří sochy z písku.


Informace a fakta

GPS: 41.652, -4.7284
Nadmořská výška: 702 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:48

Náměstí Mayor Valladolid: Recenze

Náměstí Mayor Valladolid prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Valladolid (0.6km)La Cistérniga (6km)Arroyo de la Encomienda (7km)Villanubla (11km)Simancas (11km)Tudela de Duero (14km)Boecillo (13km)Torrelobatón (24km)San Pelayo (26km)

Webmap: 1 2 3