TIXIK.cz » Města » Nam Dinh

Nam Dinh, Vietnam - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nam Dinh: Hlídač pokojů
Nam Dinh Mapa Mapa hotelů Nam Dinh

Nam DinhNam Dinh

Související témata

Nam Dinh: Fotografie

Doporučené hotely Nam Dinh


Zobrazit všechny »


Nam Dinh: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nam Dinh Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nam Dinh a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:03:06

Nam Dinh je nádherné město pagod, které leží v deltě Rudé řeky v severovýchodním Vietnamu ve stejnojmenné provincii. Ačkoliv je v něm k vidění mnoho historických pagod a chrámů, které patří mezi nejstarší zachované v zemi, turistů sem mnoho nejezdí. Tran Hung Dao, jeden z největších hrdinů vietnamského božského panteonu, se v tomto kouzelném městě narodil. Kult Daových energických uctívačů v Nam Dinh žije do dnešních dnů.

Historie

V roce 1407 byly v oblasti potlačeny vzpoury a nad zemí vládla dynastie Minh. Město bylo Francouzi uznáno v roce 1921. Tohoto statutu dosáhlo dokonce dříve, než Vinh, My Tho, Quy Nhơn , Can Tho nebo Huế . Město je hustě osídleno, 230 000 obyvatel žije na území 46 km2. Díky Rudé řece jde o nejdůležitější přístav severní části země.

Pagoda Co Le

Stojí na břehu Rudé řeky a byla postavena v době vlády dynastie Lý. Ta byla založena roku 1009, kdy Lý Thai To svrhl posledního vládce dynastie Lê. Tento rod vládl až do roku 1225. Stěny svatyně lemují nejpůsobivější relikty, série devocionálních (sloužících k povznesení zbožnosti) tabulek popsaných čínskými znaky, pocházející z 12. století. V hlavní síni, vysoké 29 metrů, stojí na oltáři malovaná socha Buddhy z habru.

Pagoda Keo

Je hlavní atrakcí regionu a stojí asi 30 kilometrů východně od města. Pagoda postavená v letech 1133 až 1154 byla na své dnešní místo přesunuta poté, co Rudá řeka zaplavila její původní lokalitu. Dnes je pagoda proslavená pro svou architekturu a úchvatnou sochařskou výzdobu. Ve vchodu stojí více než 20 soch různých buddhistických božstev a dalších více než 50 soch zdobí sérii oltářů podél hlavní osy chrámu. Ve druhém chrámu je umístěna miniatura lodi, která je při místním nejvýznamnějším svátku v devátém lunárním měsíci vynesena ven.

Pagoda Pho Minh

Čtrnáctiúrovňová věž se nad pagodou Pho Minh tyčí od roku 1305. Pagoda stojí tři kilometry severozápadně od Nam Dinhu. Její 630 tun těžká, čtrnáctiúrovňová věž se stále drží v nejisté půdě záplavové oblasti. Věž z roku 1305 pochází z doby původní pagody postavené za dynastie Ly. Vedle stojí chrám Thien Truong, kde místní vroucně uctívají svého rodáka Tran Hung Daa.

Doprava

Nam Dinh je od Hanoie , kde je mezinárodní letiště (VGL) vzdáleno pouhých 89 kilometrů. Cesta vede po silnici A1, u Phu Lý odbočíte doleva směrem na silnici 21, která vás po 30 km dovede až do cíle.

Ubytování

Přímo v Nam Dinh se můžete ubytovat v kvalitním, i když nepříliš vzhledném, hotelu Vi Hoang. Mnohem zajímavější však bude pobyt v hotelích Dien Hong, či Du Lich Cong Doan.


Informace a fakta

GPS: 20.4272, 106.181
Nadmořská výška: 8 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:17:56

Nam Dinh: Recenze

Nam Dinh prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ninh Binh (28km)Nho Quan (47km)