TIXIK.cz » Města » Nairobi

Nairobi - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nairobi: Hlídač pokojů
Nairobi Mapa Mapa hotelů Nairobi

Související témata

Satelitní mapa Nairobi, Autopůjčovny v Nairobi, Nairobi - počasí, Nairobi: Fotografie

Doporučené hotely Nairobi


Zobrazit všechny »Nairobi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nairobi Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Nairobi, Plánovač výletů, Nairobi a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:48:10, Nadmořská výška: 1667m, Adresa: Parklands Road , 00623, Nairobi, Keňa, Telefon: +254 20 3740920, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: -1.2833, 36.8167
Nadmořská výška: 1667 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:24:31

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.nairobicity.go.ke/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Nairobi: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:04:47
Nairobi je hlavní a největší město Keni . Nachází se na jihozápadě země. V současnosti žije v Nairobi více než 3 milióny obyvatel.

O městě

Město bylo založeno v roce 1899 jako zastávka keňsko-ugandské železnice. Tato zastávka ležela na trati spojující Mombasu a Kisumu. Díky své nadmořské výšce 1661 m tam byla vyloučena rizika tropických chorob. Nyní je Nairobi nejlidnatější město ve východní Afriky a 13. největší město celé Afriky . Nejzajímavější turistický cíl ve městě je Národní park Nairobi, který se nachází na okraji města a nabízí ojedinělé pohledy na divoce žijící zvířata a za nimi stoupající mrakodrapy. Dále je tam Národní muzeum, Železniční muzeum a muzeum Karen Blixen. V Nairobi se také nachází největší zimní stadion v celé Africe . Za návštěvu stojí i Národní divadlo a mauzoleum Jomo Kenyatta. Ve městě také naleznete kvalitní pěti hvězdičkové hotely, jako jsou Holiday Inn, InterContinental nebo Hilton. V okolí města Nairobi je šest velkých golfových hřišť. Nejstarší z nich je Nairobi Royal Golf Club, který bylo založen již v roce 1906, tedy sedm let po založení města. Nairobi je sídlo řady mezinárodních úřadů. Nejvýznamnějšími jsou sídla Programu OSN na ochranu životního prostředí a Centra OSN pro lidská sídla. V centrální obchodní čtvrti je mezinárodní letiště, které ročně přepraví více jak 4 milióny cestujících.

Města a obce v okolí

Nairobi (0km)