TIXIK.cz » Města » Náfplio

Náfplio - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náfplio: Hlídač pokojů
Náfplio Mapa Mapa hotelů Náfplio

NáfplioNáfplio

Související témata

Satelitní mapa Náfplia, Tipy na výlety poblíž Náfplia, Penziony v Náfpliu, Luxusní ubytování v Náfpliu, Apartmány v Náfpliu, Levné ubytování v Náfpliu, Autopůjčovny v Náfpliu, Náfplio: Fotografie

Doporučené hotely Náfplio


Zobrazit všechny »


Náfplio: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náfplio Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náfplio a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:30:25

je město a také přístav, který se nachází v Řecku , na poloostrově Peloponés, v Argolském zálivu. Náfplio bylo mezi lety 1828-1834 také prvním hlavním městem novodobého Řeckého státu po vítězném povstání proti turecké nadvládě. Město Náfplio patří mezi nejkrásnější města Řecka a láká návštěvníky na svůj starobylý vzhled s mnoha dochovanými památkami. Žije zde přibližně 25 000 obyvatel.

O městě

Náfplio je městem, které láká návštěvníky službami moderního letoviska, ale také dochovanými památkami, úzkými uličkami a krásnými domy postavenými v benátském stylu. Nejvíce se na dnešní podobě města podepsali právě Benátčané, kteří vytvořili ve své době z tohoto města metropoli na Peloponésu. Navíc se výrazně odlišuje od ostatních řeckých měst tím, že domy a ostatní stavby nejsou stavěny nikterak chaoticky a Náfplio je i poměrně čisté a upravované. Ζ centra města vede přesně 857 schodů na pevnost Palamidi, považovanou za dominantu města Náfplio . Právě zde byl vězněn i Theodoros Kolokotronis, hlavní vůdce Řeckého povstání proti Turkům roku 1821. Z hradu, který je veřejnosti přístupný, se naskýtají krásné výhledy na celé město Náfplio a jeho široké okolí. Mezi nejnavštěvovanější místa patří podlouhlý skalnatý výběžek nad městem zvaný Akronafplía se zbytky několika hradů např. Francký hrad, hrad Toron a také s Hodinovou věží. V přístavu kousek od břehu vystupuje majestátně z moře další tentokrát menší benátská pevnost zvaná Bουrtzi, na kterou vás místní ochotně za malý poplatek převezou loďkou. Přibližně 19 km od města se nacházejí také pozůstatky starověkých Mykén.

Turistické informace

Náfplio nabízí spoustu možností ubytování v moderních hotelích, apartmánech nebo také v soukromí. Pláže přímo ve městě jsou menší a především kamenité. Písečné a větší pláže lze najít jižně od města Náfplio. Je tam např. pěkná pláž Karathonas Beach. Dostanete se tam pohodlně autem či na skútru, které si můžeme půjčit v místních půjčovnách. Přímo ve městě Náfplio najdete mnoho místních taveren a restaurací či kaváren, několik diskoték, promenádu kolem místního přístavu a všude přítomnou řeckou pohostinnost. Náfplio je vyhlášeno svými trhy, které se konají v sobotu a dá se zde sehnat zboží všeho druhu.

Doprava

Do města Náfplio se dostanete autem nebo vlakem. Nejjednodušší je asi nasednout na leteckou linku do Athén a poté se vydat do města Náfplio autem po dálnici A8 na Korint a dále A7 na Trípoli , ze které odbočíte na město Argos , a poté je to už jen 10 km do města Náfplio. Zajímavým zážitkem je ovšem jízda vlakem. Nejdříve na hlavním železničním nádraží (Stathmos Larisis) v Athénách nastoupíte na příměstský vlak (Proastiakos) , který vás zaveze do Korintu . Zde musíte přestoupit na vlak jezdící po úzkorozchodné trati. Tato trať je typická pro Peloponés a právě svou metrovou šířkou se liší od všech ostatních kolejí v Řecku , i v Evropě .

Plusy

blízko k moři
dostatečná nabídka ubytování
klid
pobyty u moře
i luxusní ubytování
golfové hřiště
rodiště významných osobností

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku
sportovní turistiku
bungee jumping

Zajímavosti

historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

bungee jumping
horská kola
rybaření


Informace a fakta

GPS: 37.5636, 22.8075
Nadmořská výška: 18 m
Vzdálenost do hlavního města: Athény, 94 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 19:53:53

Náfplio: Recenze

Náfplio prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Náfplio (0km)Tolo (7km)Loutraki (48km)

Webmap: 1 2 3