TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Náchodsko

Náchodsko - ubytování, satelitní mapa a plánování výletů (okres Náchod)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náchodsko: Hlídač pokojů
Náchodsko Mapa Mapa hotelů Náchodsko

NáchodskoNáchodsko

Související témata

Náchodsko: Fotografie

Doporučené hotely Náchodsko


Zobrazit všechny »


Náchodsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náchodsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náchodsko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Městské muzeum Rtyně v PodkrkonošíMuzea4km
Letiště Velke Porici GliderLetiště6km
Jiráskovo koupaliště NáchodKoupání7km
Muzeum bratří ČapkůMuzea8km
Galerie výtvarného umění v NáchoděGalerie7km
Náchodský zámekHrady a zámky8km
Babiččino údolíÚdolí8km
Městské Muzeum Nové Město Nad MetujíMuzea8km
Three towersVěže8km
Husův sborNáboženství8km
Zámek RatibořiceHrady a zámky9km
Krytý plavecký bazén NáchodKoupání9km
Rozhledna ŽaltmanRozhledny9km
Muzeum stavebnice MerkurMuzea10km
Muzeum města Police nad MetujíMuzea10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 15:19:17

Náchodsko se rozprostírá na pomezí Krkonoš a Orlických hor. Je to bývalý okres na hranicích České republiky a Polska. Severní část okresu vyplňuje Broumovská vrchovina, jejímž základem je CHKO Broumovsko s množstvím pískovcových skal. Směrem na jih se krajina stává postupně rovinatou. Chceme-li několika slovy vyjádřit charakter Náchodska z hlediska turistiky, je to oblast pískovcových měst, vodní nádrže Rozkoš, Babičina údolí, pevnostního pohraničního opevnění a kraj spisovatelů Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Josefa Škvoreckého a bratří Čapků.

Náchod a města na Náchodsku

Nejvýznamnější město okresu je Náchod. Jeho vznik se váže k polovině 13.století. V dnešní době můžeme obdivovat v tomto krásném městě zámek Náchod, s historií se můžeme více seznámit v regionálním muzeu, zachovány nám zůstaly i zbytky středověkého opevnění. Pozoruhodnou stavbou je radnice a opomenout bychom neměli ani existenci Pivovaru Náchod s jeho proslavenou značkou Primátor. Hlavními centry okresu jsou města Náchod, Broumov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Hronov, Jaroměř, Meziměstí, Nové Město nad Metují, Police nad Metují a Teplice nad Metují.

Zajímavá místa a tipy na výlety

Památek a zajímavostí Náchodska je tolik, že se omezíme jen na stručný výčet těch nejdůležitějších. Vodní nádrž Rozkoš vyhledávají milovníci jachtingu, vodních sportů a koupání, Broumovsko si oblíbili i horolezci, navštívit můžeme skalní města v Broumovských stěnách a Adršpašsko-teplických skalách. Babiččino údolí s památkami na Boženu Němcovou a zámek v Ratibořicích nalezneme poblíž České Skalice a renesanční náměstí a zámek v Novém Městě nad Metují. Náchodsko je známé rovněž soustavou opevnění vybudovaného v letech 1936-38, příkladem je dělostřelecká tvrz u obce Dobrošov. Ojedinělý doklad opevňovací techniky z 18. století poskytuje i pevnost v Jaroměři-Josefově. Důmyslný opevňovací systému můžete vidět při prohlídce zpřístupněných prostor a podzemních chodeb. Romantickou krajinu potom dokreslují siluety a pozůstatky zřícenin Vízmburk, Rýzmburk, Frymburk, Vlčinec nebo Červená Hora.

Informace a fakta

GPS: 50.4809, 16.1186
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, jízda na koni, rybaření, golf, surfing, lázeňství, safari
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, poutní cesty, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Náchodsko: Recenze

Města a obce v okolí

Červený Kostelec (1.9km)Náchod (8km)Hořičky (10km)Police nad Metují (10km)Česká Skalice (11km)Teplice nad Metují (13km)Trutnov (17km)Nové Město nad Metují (15km)Adršpach (15km)Broumov (19km)Pilníkov (22km)Dvůr Králové nad Labem (22km)Jaroměř (20km)Sedloňov (21km)Mladé Buky (24km)Velichovky (24km)Dobruška (21km)Bílá Třemešná (27km)Hostinné (29km)Žacléř (25km)Svoboda nad Úpou (27km)Deštné v Orlických horách (26km)Opočno (24km)Rudník (29km)Janské Lázně (29km)Horní Maršov (29km)Černý Důl (33km)

Webmap: 1 2 3