TIXIK.cz » Města » Náchod

Ubytování Náchod, hotely Náchod

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Náchod: Hlídač pokojů
Náchod Mapa Mapa hotelů Náchod

NáchodNáchod

Související témata

Satelitní mapa Náchoda, Tipy na výlety poblíž Náchoda, Penziony v Náchodě, Luxusní ubytování v Náchodě, Náchod - počasí, Náchod: Fotografie

Doporučené hotely Náchod


Zobrazit všechny »


Náchod: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Náchod Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Náchod a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:47:20, Nadmořská výška: 346m, WWW stránky:

Plusy

krásné scenérie
levno
hezké hory

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

textilní

Aktivity

lezení
jízda na koni


Informace a fakta

GPS: 50.4159, 16.1642
Nadmořská výška: 346 m
Nejbližší hranice: Polsko, 2.8 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.mestonachod.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásné scenérie, levno, hezké hory, možnosti koupání, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Náchod: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 92010-12-05 13:25:41
Město Náchod je regionální centrum pro oblast Broumovského výběžku a Orlických hor . Leží na březích řeky Metuje, přibližně 150km východně od Prahy v České republice , 3km od hranic s Polskem . Náchod má asi 22 000 obyvatel.

Vznik města

Stejně jako Zámek Náchod pochází i město Náchod z první poloviny 13. stol. Zámek Náchod , původně gotický hrad, byl významným obranným bodem na zemské obchodní stezce mezi Prahou a Kladskem. Tato stezka se zužovala do průsmyku zvaného Branka. Brankou do města Náchod proudili obchodníci a řemeslníci, kteří mu přinášeli rozkvět. Město Náchod mělo od založení pravidelný půdorys. Památkou na jeho počátky je hřbitovní kostel sv. Jana Křtitele ze 13.stol. Od začátku 14. stol. byl Náchod chráněn hradbami, na něž navazovaly dvě linie hradeb táhnoucí se k hradu. V tomto období vzniklo předměstí Horské a Krajské. Život města Náchod byl úzce spjat s životem zámku.

Rozvoj města

V letech 1544 – 1621 spravovali Náchod Smiřičtí, pod jejichž vládou došlo k rozkvětu města. Náchod dosáhl výsad srovnatelných s výsadami královských měst. Po bitvě na Bílé hoře bylo náchodské panství zkonfiskováno a prodáno Trčkům z Lípy. Po zavraždění Adama Erdmana Trčky spolu s Albrechtem z Valdštejna v Chebu získal Náchod knížecí rod Piccolomini. Pod jejich vládou došlo v městě Náchod k násilné rekatolizaci. Piccolominiové nechali přestavět Zámek Náchod a i ve městě Náchod došlo ke značným úpravám. Roku 1638 došlo k vydláždění první ulice, roku 1663 byla postavena barokní radnice a byl i přestavěn kostel sv. Vavřince na náměstí. Dalšími majiteli města byli Desfoursové, od nich Náchod koupil vévoda Petr Kuronský a Zaháňský a po něm jej zdědila Kateřina Vilemína kněžna Zaháňská. Pod správou rodu Zaháňských dochází ke kulturnímu rozmachu města Náchod . Posledními majiteli se v letech 1842 – 1945 stal německý šlechtický rod Schaumburg-Lippe.

Období průmyslové revoluce

V roce 1873 zde začal vařit pivo Pivovar Náchod , dnešní Pivovar Primátor. V roce 1882 byly ve městě Náchod postaveny první dvě mechanické tkalcovny. Ty předznamenaly rychlý rozvoj textilního průmyslu ve městě. Počátkem 20. stol. byl Náchod jedním z největších bavlnářských center Rakouska-Uherska, říkalo se mu „Manchester východu“.

Památky a kultura

Dnes je Náchod přirozeným historickým, průmyslovým a správním centrem oblasti. Pro svou polohu je Náchod důležitou turistickou křižovatkou. Z dalších zajímavostí města jmenujme např. novorenesanční novou radnici, kostely sv. Jana Křtitele a sv. Michala, budovu poštovního úřadu, Bartoňovu vilu od architekta Pavla Janáka či náměstí T.G. Masaryka, kde je budova děkanství a množství soch. Turistům má jistě co nabídnout i Regionální muzeum Náchod se stálou expozicí Dějiny Náchod a a Náchod ska, městské divadlo či několik zdejších galerií. Město Náchod ve spolupráci s dalšími organizacemi a sdruženími pořádá mnoho kulturních akcí po celý rok.

Turistika a aktivity

Okolím Náchod a vede množství turistických stezek a cyklostezek. Například po čevené se dostanete na Zámek Náchod nebo dále na Vojenský hřbitov z roku 1866 na druhou stranu čevená vede do CHKO Broumovsko. Z cyklostezek jmenujme asi 50km Masarykův okruh, který vede z města Náchod po stezkách č. 22, 4281 a 4095 přes Polsko – Kudowu Zdrój zpět do Náchod a. Pro sportovní vyžití pak Náchod nabízí zimní stadion s krytou ledovou plochou, kryté plavecké centrum, fotbalová hřiště, atletickou dráhu, skate park či tenisový areál. V zimě lze využít dvou lyžařských vleků v části Běloves. V blízkosti na polské straně u horské osady Karlów se nachází tři udržované běžkařské okruhy.

Města a obce v okolí

NáchodČeská Skalice (9km)Červený Kostelec (8km)Nové Město nad Metují (8km)Hořičky (13km)Sedloňov (14km)Dobruška (14km)Police nad Metují (14km)Jaroměř (19km)

Webmap: 1 2 3