TIXIK.cz » Na Knajpě

Na Knajpě - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Na Knajpě: Hlídač pokojů
Na Knajpě Mapa Mapa hotelů Na Knajpě

Na KnajpěNa Knajpě

Související témata

Na Knajpě: Fotografie

Doporučené hotely Na Knajpě


Zobrazit všechny »


Na Knajpě: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Na Knajpě Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Na Knajpě a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 00:59:16, Nadmořská výška: 988m

Na Knajpě je přírodní památka v Jizerských horách. Nachází se na severu České republiky, přibližně 9 km jihovýchodně od města Hejnice. Přírodní památka Na Knajpě byla jako chráněné území vyhlášena v roce 1965. Plocha chráněného území je 0,39 hektaru. Jedná se o jedno z vrcholových rašelinišť v Jizerských horách. V současnosti ohrožené těžbou dřeva zasaženého imisemi.

Na Knajpě a turistika

V blízkosti přírodní památky Na Knajpě se nachází rozcestí turistických značených cest s občerstvením. Toto místo patří mezi významné orientační turistické body Jizerských hor. Přístup Na Knajpu je možný z několika směrů. Od Smědavy (nejkratší cca 4,5 km) , od Šámalovy chaty na Nové Louce, od Hřebínku nebo z Josefova Dolu. Kolem přírodní památky Na Knajpě vede nkolik turistických a cyklistických značených tras. Například Jizersko-krkonošská magistrála nebo Nová hřebenovka.


Informace a fakta

GPS: 50.8308, 15.2427
Nadmořská výška: 988 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 19:01:40

Na Knajpě: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-30 17:33:29
Rozcestí turistických cest a také malý bufet v Jizerských horách na trase Smědava - Čihadla. Můžete odtud vyrazit přes Čihadla (vzdálená 1 km) do Josefova Dolu, na Šámalku nebo kolem Krásné Máří na Hřebínek. Na druhou stranu se dostanete k parkovišti u turistické chaty Smědava, která je asi 3,5 km daleko. Na Knajpě je oblíbená zastávka především pro cyklisty.
 2010-09-20 16:26:18
Při dlouhé tůře po Jizerských horách tato turistická zastávka přijde vhod. Při odpočinku načerpáte novou sílu. Můžete se kochat krásnou přírodou a o hladu taky nebudete. Je zde možnost občerstvení ale myslím že jen v letních měsících. Příjemný výlet po Jizerkách se určitě vyplatí.

Města a obce v okolí

Bedřichov (8km)Janov nad Nisou (8km)Horní Polubný (10km)Desná (9km)Lučany nad Nisou (10km)Smržovka (10km)Kořenov (12km)Raspenava (12km)Tanvald (12km)

Webmap: 1 2 3