TIXIK.cz » Města » Dánsko » Sjaelland » Næstved

Næstved - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Næstved: Hlídač pokojů
Næstved Mapa Mapa hotelů Næstved

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Autopůjčovny v Næstvedu, Næstved: Fotografie

Doporučené hotely Næstved


Zobrazit všechny »Næstved: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Næstved Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Næstved a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Næstved Museum HelligåndshusetMuzea0.4km
Naestved StadiumStadiony0.7km
Næstved ZooZoo3km
Zábavní park BonBon-LandZábavní parky7km
Glumsø SøJezera14km
Faxe KommuneMuzea17km
Avnø Air BaseLetiště16km
Tystrup SøJezera18km
Letiště RingstedLetiště22km
SjaellandRegiony22km
TV TowerVěže24km
Vordingborg MunicipalityMuzea24km
Svend Heinild Centret Under KonkursMuzea24km
Ringsted BibliotekKnihovny24km
Ringsted MunicipalityMuzea24km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:08:16, Telefon: +45 55 72 18 50, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 55.2293, 11.7619
Nadmořská výška: 19 m
Nejbližší letiště: Letiště Copenhagen Kastrup, 88 km
Vzdálenost do hlavního města: Kodaň, 85 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:50:03

Næstved: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47015.9.2010 13:15:23
Næstved je město v Dánsku , které je oblíbenou základnou, odkud se můžete vypravit k některým z nejlepších dánských turistických atrakcí. Nachází se na ostrově Zealand, v regionu Storstrøm, cca 50 km od Roskilde . V současnosti zde žije cca 42 000 obyvatel. Næstved láká návštěvníky na své památky a hlavně jak už bylo zmíněno na turistické atrakce a zajímavosti v blízkém okolí.

Doprava

Nejlepší je do Næstved u vyrazit vlakem. Zhruba každou hodinu sem jezdí vlaky z Kodaně , Roskilde a Ringstedu . Pravidelné spoje jezdí také do Vordingborgu a do Køge . Autem se sem dostanete po spleti silnic č. 14, 22, 54 a 265. Orientace v autě je zde proto poměrně složitá. Centrální parkoviště pak najdete před supermarketem Kvickly. Nejbližší letiště se nachází v 50 km vzdáleném Roskilde - Københavns Lufthavn Roskilde. Po městě se dá nejlepé pohybovat na kole, které si můžete půjčit v Brotorvets Cykler, v ulici Brotorvet 3. Autobusové a vlakové nádraží jinak leží blízko sebe, na Farimagsvej.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti v Næstved u patří kostel Sankt Peders Kirke, který disponuje nádhernými freskami ze 14. století, kostel Sankt Mortens Kirke, Næstved ská zoologická zahrada , která je nejnovější zoologickou zahradou v Dánsku a Næstved ské muzeum. Nejstarším domem ve městě je Helligåndshuset ze 14. století. Jedná se o bývalý sirotčinec, ve kterém dnes sídlí muzeum věnované historii města. Nejzajímavějším středověkým domem je Apostelhuset, který je pojmenovaný podle 13 dřevořezeb připevněných venku mezi okny. V Næstved u se nachází i nejstarší středověký cechovní dům v Dánsku, Kompagnihuset. Nejoriginálnější kuriozitou města je pak nejmenší jezdecká socha v Dánsku – Hjultorv. Jedná se o 42 cm vysokou bronzovou plastiku, která zobrazuje zakladatele města Pedera Bodilsena.

Okolí Næstved u

V okolí města Næstved se nachází celá řada dalších zajímavých turistických míst. Nejvyhledávanější z nich je zábavní park BonBon-Land , který patří k nejvyhlášenějším atrakcím v rámci celého Dánska. Dále je to dětský zábavní park Fantasy World, který se zaměřuje na mladší děti, které se tu mohou projet vláčkem, navštívit Ježíškovu dílnu či si prohlédnout obrázky z pohádek. Ti co mají rádi sklo a vše s ním spojené, by měli vyrazit do nedaleké přední dánské sklárny Holmegård Glasværker. Pro ty co rádi leží u vody na pláži je jako stvořené 10 km vzdálené plážové středisko Karrebæksminde. Z Næstved u sem jezdí autobus č. 979. K dispozici jsou tu hotely, kempy, restaurace i přístav.

Aktivity

Aktivní cestovatelé si mohou v Næstved u zahrát např. golf, jelikož je tu k dispozici nádherné golfové hřiště Næstved Ny Golfkllub. Klidná voda řeky Suså je pak vhodná pro kanoistiku. Díky ní můžete podniknout z města několika denní výlet proti proudu na kánoích, které vám půjčí místní společnost Suså Kanoudlejning.

Turistické služby

Samozřejmostí v Næstved u je široká nabídka ubytování a dostatek stravovacích zařízení. Ubytovat se můžete např. v hotelu Kirstine , v hotelu Vinhuset , v Danhostelu Næstved a v malém hostelu Depotet.

Dobře najíst se můžete v Næstved u v luxusní restauraci Freja, italské restauraci Il Siciliano a v Café Gadespejleo, kde dělají lehká jídla jako plněné tortily či sendviče. Nejúžasnějším podnikem ve městě je pak Café Oliver, kde se mimo výborné kávy a vína také dobře najíte.

Historie

Oblast dnešního města byla jinak osídlena již ve starověku, dávno před Vikingy. Současné město Næstved bylo založeno v roce 1135, kdy zdejší pozemky získali benediktýnští mniši.

Města a obce v okolí

NæstvedHaslev (17km)Ringsted (25km)Sorø (26km)Vordingborg (26km)Slagelse (33km)Køge (37km)Viby (39km)Stubbekøbing (42km)

Webmap: 1 2 3