TIXIK.cz » Města » Dánsko » Sjaelland » Næstved

Næstved - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Næstved: Hlídač pokojů
Næstved Mapa Mapa hotelů Næstved

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Autopůjčovny v Næstvedu, Næstved: Fotografie

Doporučené hotely Næstved


Zobrazit všechny »Næstved: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Næstved Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Næstved a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Næstved Museum HelligåndshusetMuzea0.4km
Naestved StadiumStadiony0.7km
Næstved ZooZoo3km
Zábavní park BonBon-LandZábavní parky7km
Glumsø SøJezera14km
Faxe KommuneMuzea17km
Avnø Air BaseLetiště16km
Tystrup SøJezera18km
Letiště RingstedLetiště22km
SjaellandRegiony22km
TV TowerVěže24km
Vordingborg MunicipalityMuzea24km
Svend Heinild Centret Under KonkursMuzea24km
Ringsted BibliotekKnihovny24km
Foreningen Til Støtte For RingstedbogenMuzea24km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:24:55, Telefon: +45 55 72 18 50, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 55.2293, 11.7619
Nadmořská výška: 19 m
Nejbližší letiště: Letiště Copenhagen Kastrup, 88 km
Vzdálenost do hlavního města: Kodaň, 85 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:50:03

Næstved: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47015.9.2010 13:15:23
Næstved je město v Dánsku , které je oblíbenou základnou, odkud se můžete vypravit k některým z nejlepších dánských turistických atrakcí. Nachází se na ostrově Zealand, v regionu Storstrøm, cca 50 km od Roskilde . V současnosti zde žije cca 42 000 obyvatel. Næstved láká návštěvníky na své památky a hlavně jak už bylo zmíněno na turistické atrakce a zajímavosti v blízkém okolí.

Doprava

Nejlepší je do Næstved u vyrazit vlakem. Zhruba každou hodinu sem jezdí vlaky z Kodaně , Roskilde a Ringstedu . Pravidelné spoje jezdí také do Vordingborgu a do Køge . Autem se sem dostanete po spleti silnic č. 14, 22, 54 a 265. Orientace v autě je zde proto poměrně složitá. Centrální parkoviště pak najdete před supermarketem Kvickly. Nejbližší letiště se nachází v 50 km vzdáleném Roskilde - Københavns Lufthavn Roskilde. Po městě se dá nejlepé pohybovat na kole, které si můžete půjčit v Brotorvets Cykler, v ulici Brotorvet 3. Autobusové a vlakové nádraží jinak leží blízko sebe, na Farimagsvej.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti v Næstved u patří kostel Sankt Peders Kirke, který disponuje nádhernými freskami ze 14. století, kostel Sankt Mortens Kirke, Næstved ská zoologická zahrada , která je nejnovější zoologickou zahradou v Dánsku a Næstved ské muzeum. Nejstarším domem ve městě je Helligåndshuset ze 14. století. Jedná se o bývalý sirotčinec, ve kterém dnes sídlí muzeum věnované historii města. Nejzajímavějším středověkým domem je Apostelhuset, který je pojmenovaný podle 13 dřevořezeb připevněných venku mezi okny. V Næstved u se nachází i nejstarší středověký cechovní dům v Dánsku, Kompagnihuset. Nejoriginálnější kuriozitou města je pak nejmenší jezdecká socha v Dánsku – Hjultorv. Jedná se o 42 cm vysokou bronzovou plastiku, která zobrazuje zakladatele města Pedera Bodilsena.

Okolí Næstved u

V okolí města Næstved se nachází celá řada dalších zajímavých turistických míst. Nejvyhledávanější z nich je zábavní park BonBon-Land , který patří k nejvyhlášenějším atrakcím v rámci celého Dánska. Dále je to dětský zábavní park Fantasy World, který se zaměřuje na mladší děti, které se tu mohou projet vláčkem, navštívit Ježíškovu dílnu či si prohlédnout obrázky z pohádek. Ti co mají rádi sklo a vše s ním spojené, by měli vyrazit do nedaleké přední dánské sklárny Holmegård Glasværker. Pro ty co rádi leží u vody na pláži je jako stvořené 10 km vzdálené plážové středisko Karrebæksminde. Z Næstved u sem jezdí autobus č. 979. K dispozici jsou tu hotely, kempy, restaurace i přístav.

Aktivity

Aktivní cestovatelé si mohou v Næstved u zahrát např. golf, jelikož je tu k dispozici nádherné golfové hřiště Næstved Ny Golfkllub. Klidná voda řeky Suså je pak vhodná pro kanoistiku. Díky ní můžete podniknout z města několika denní výlet proti proudu na kánoích, které vám půjčí místní společnost Suså Kanoudlejning.

Turistické služby

Samozřejmostí v Næstved u je široká nabídka ubytování a dostatek stravovacích zařízení. Ubytovat se můžete např. v hotelu Kirstine , v hotelu Vinhuset , v Danhostelu Næstved a v malém hostelu Depotet.

Dobře najíst se můžete v Næstved u v luxusní restauraci Freja, italské restauraci Il Siciliano a v Café Gadespejleo, kde dělají lehká jídla jako plněné tortily či sendviče. Nejúžasnějším podnikem ve městě je pak Café Oliver, kde se mimo výborné kávy a vína také dobře najíte.

Historie

Oblast dnešního města byla jinak osídlena již ve starověku, dávno před Vikingy. Současné město Næstved bylo založeno v roce 1135, kdy zdejší pozemky získali benediktýnští mniši.

Města a obce v okolí

NæstvedHaslev (17km)Ringsted (25km)Sorø (26km)Vordingborg (26km)Slagelse (33km)Køge (37km)Viby (39km)Stubbekøbing (42km)

Webmap: 1 2 3