TIXIK.cz » Portugalsko » Lisboa » Mys Roca

Mys Roca - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mys Roca: Hlídač pokojů
Mys Roca Mapa Mapa hotelů Mys Roca

Související témata

Mys Roca: Fotografie

Doporučené hotely Mys Roca


Zobrazit všechny »Mys Roca: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mys Roca Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mys Roca a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mysy, Aktuální čas: 17:28:53

Mys Roca (Cabo da Roca) je nejzápadnější bod Evropy . Nachází se na území Portugalska , asi 30 km od hlavního města Lisabonu .

Jedno z nejnavštěvovanějších míst Portugalska

Mys Roca, nejzápadnější výběžek kontinentu, byl znám již za doby Římanů. Dnes se mys stal jedním z nejnavštěvovanějších míst Portugalska . Na vrcholu útesů, strmě padajících do moře, stojí maják, který upozorňuje lodě na nebezpečí, na jedné z nejdůležitějších tras Evropy .

Co můžete vidět

Na památníku, který stojí nedaleko majáku, má mys Roca vytesané své souřadnice a upozornění, že je toto místo nejzápadnějším místem celého euroasijského kontinentu. Kousek od majáku je oplocená vyhlídka (kvůli pádům) , avšak mys je doslova poset vyšlapanými cestičkami neposlušných turistů. Romantické duše jistě bude přitahovat okouzlující západ slunce na nejzápadnějším výběžku nad nekonečnými stále hučícími vodami oceánu. Pro návštěvníky přijíždějící na mys je zde postaveno rozlehlé parkoviště, restaurace a mají i možnost zakoupit si tu upomínkové předměty.


Informace a fakta

GPS: 38.7806, -9.499
Nadmořská výška: 80 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:08:16

Mys Roca: Recenze

Mys Roca prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Azoia (1.6km)Malveira da Serra (5km)Sintra (10km)Alcabideche (9km)Monte Estoril (12km)Estoril (12km)Cascais (11km)Carcavelos (18km)Lisabon (27km)

Webmap: 1 2 3